Najważniejsze rzeczy związane z technologią E Ink w 2022 roku

2022 rok pokazuje, jak wiele można osiągnąć używając technologii E Ink. Najczęściej spotykane czarno-białe czytniki czy monitory to tylko niewielka część tego, do czego można ją wykorzystać. Ze względu na to, że mamy za sobą już prawie osiem miesięcy tego roku, postanowiliśmy zrobić krótki przegląd osiągnięć wykorzystujących technologię E Ink.

Czytnik InkPad X Metallic Grey, Technologia E Ink

Zmieniający kolory SUV BMW

Technologia E Ink i samochody to na pewno niespotykane połączenie. Nie przeszkodziło to jednak firmom E Ink oraz BMW w połączeniu sił i stworzeniu jednego z najbardziej unikatowych pojazdów, jaki istnieje. Stworzony SUV BMW jest pierwszym na świece samochodem zmieniającym kolory.

 

Karoseria pojazdu została pokryta specjalnymi panelami E Ink Prism, co pozwala na zmianę koloru nadwozia pomiędzy czarnym a białym. Rozwiązanie przedstawione zostało na targach CES, gdzie stało się dużą atrakcją. Odbiór był tak bardzo pozytywny, że producent samochodów oświadczył, że bada możliwości wprowadzenia go na rynek.

 

Zmieniające kolor płytki ceramiczne

Innym, nieco mniej spektakularnym, jednak nadal ciekawym zastosowaniem E Ink Prism są zmieniające kolor płytki ceramiczne. Stworzone zostały przez Zhaoka, jedną z firm partnerskich E Ink, a zaprezentowane po raz pierwszy na wystawie Touch Taiwan. 

 

W momencie nadepnięcia na płytkę zmienia ona kolor pomiędzy białym a łososiowym. Co więcej, płytki wyposażono w podświetlenie. Już po chwili obserwowania, jak działają można wymyślić co najmniej kilka ciekawych zastosowań tego produktu.

 

Płytki informacyjne w bankach

Innym, również bardzo ciekawym zastosowaniem technologii są panele naśladujące marmur, wykorzystane w banku Sinopac w Chinach. E Ink Surf, bo tak nazwane zostało to rozwiązanie, stworzono z myślą o systemach kolejkowych w bankach, szpitalach i urzędach.

 

Panel wyświetla informacje, kiedy są one wymagane, po czym obraz zamienia się w marmur. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej wpasować się w otoczenie i dawać wrażenie powierzchni pokrytej prawdziwym kamieniem. Musimy przyznać, że jest to jedno z najbardziej estetycznych rozwiązań na system kolejkowy z jakimi się spotkaliśmy. 

 

Badger

Badger można w skrócie opisać jako lepsze plakietki identyfikacyjne. Nieestetyczne, jednorazowe naklejki można zastąpić elegancką plakietką z ekranem E Ink. Badger nie tylko wygląda znakomicie, ale też może być wykorzystywany wielokrotnie i na wiele różnych sposobów.

 

To rozwiązanie pozwala też przełączenie się pomiędzy wieloma różnymi ekranami. Imię, id, inne informacje o osobie, kod QR czy nawet czarno-białe zdjecie to kilka najpopularniejszych wyborów. Dodatkowym atutem jest funkcja translatora, która jest w stanie na bieżąco tłumaczyć wypowiadane zdania.

 

Withings Go

Withings Go jest opaską fitness, która monitoruje aktywność fizyczną użytkownika. Zastosowanie technologii E Ink nadaje urządzeniu minimalistycznego wyglądu oraz zapewnia długie działanie na jednym ładowaniu baterii. Producent pomyślał również o tych, którzy lubią sporty wodne i zapewnił wodoodporność opaski.

 

Urządzenie automatycznie wykrywa wykonywane ćwiczenia, jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Jest również w stanie zmierzyć ile kroków zostało wykonanych, ile kalorii spalono i jak długo wykonywano dane ćwiczenie. 

 

Kolorowy e-papier E Ink

Ostatnie osiągnięcie związane jest z najpopularniejszym produktem firmy E Ink, e-papierem. O ile czarno-białe wersje są dopracowane i działają bardzo dobrze, to kolorowa technologia nadal jest rozwijającą się nowością. W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć powstanie dwóch nowych wersji, E Ink Gallery 3 oraz E Ink Kaleido 3

 

Również produkty wykorzystywane w segmencie ESL zostały dopracowane. Teraz ich kolory są wyraźniejsze i bardziej nasycone. Używając ich można łatwo ożywić wygląd sklepu, jednocześnie przekazując klientom ważne informacje. Mogą to być promocje, wyprzedaże czy nowe oferty.

 

Podsumowanie

Jak widać, technologia E Ink rozwija się w piorunującym tempie i znajduje coraz więcej zastosowań. Zmieniające kolory samochody czy płytki zdecydowanie nie są czymś, na co sami byśmy wpadli, jednak miło zobaczyć tak kreatywne rozwiązania. To, w ilu miejscach można wykorzystać produkty firmy E Ink jest fascynujące i tylko zwiększa nasze zainteresowanie tą technologią.

 

Autor: Karolina

Źródło: GoodEReader

Zobacz również:

Kindle – zidentyfikuj i zaktualizuj swój czytnik

Firma Modos prezentuje prototyp laptopa z monitorem E Ink

Od 1997 do 2022r – historia kolorowych ekranów E Ink

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *