Wybór najlepszej folii ochronnej do czytnika e-booków: Test trzech rozwiązań

Zastanawialiście się kiedyś, którą folię wybrać do Waszego e-notatnika, bądź czytnika? My również, dlatego przeprowadziliśmy serię testów, pomogą Wam dokonać najlepszego wyboru. W dzisiejszym artykule przetestujemy Onyx Boox Note Air 3 bez folii ochronnej, Onyx Boox Tab Ultra C Pro z matową folią ochronną oraz Pocketbook InkPad E0 z naklejonym szkłem hybrydowym. Pamiętajcie, że testowi podlegają folie, nie czytniki. Wybór czytników używanych do testów jest przypadkowy.

Test pisania na ekranie

Brak folii ochronnej

Ekran Onyx Boox Note Air 3 jest fabrycznie pokryty matową folią producenta. Powierzchnia folii jest chropowata co zapobiega ślizganiu się rysika i zapewnia wrażenie pisania zbliżone do papieru. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie autentyczność pisania na papierze.

Matowa folia ochronna firmy DooDroo

Matowa folia ochronna firmy DooDroo, również charakteryzuje się chropowatością, co zapobiega ślizganiu się rysika. Dotyk ekranu pozostaje równie responsywny jak bez folii, a wrażenia z pisania są niemal identyczne, przypominając pisanie na papierze.

Szkło hybrydowe marki 3MK

Hybrydowe szkło ochronne oferuje gładką, przyjemną w dotyku powierzchnię. Ekran jest bardziej śliski, co wpływa na płynność ruchu rysika, jednak wrażenia z pisania są inne – odczuwa się lekki poślizg, co może być mniej komfortowe dla niektórych użytkowników.

Test odcisków palców

Brak folii ochronnej

Mimo braku folii ochronnej, ekran e-notatnika bardzo dobrze znosi test na odciski palców. Po dłuższym użytkowaniu ślady palców są mało widoczne ze względu na chropowatą powierzchnię, co sprawia, że odciski nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu.

Matowa folia ochronna firmy DooDroo

Matowa folia ochronna również dobrze radzi sobie z odciskami palców. Ślady są widoczne, ale nie rzucają się w oczy i nie wpływają na komfort użytkowania.

Szkło hybrydowe marki 3MK

Hybrydowe szkło ochronne znacznie uwidacznia odciski palców. Po kilku użyciach ekran wymaga przetarcia ściereczką, co może być uciążliwe dla użytkowników.

Test refleksów światła

Brak folii ochronnej oraz matowa folia ochronna firmy DooDroo

Ekran czytnika bez folii oraz ekran z nałożoną matową folią od firmy DooDroo doskonale rozpraszają światło. Umożliwia to komfortowe czytanie nawet w pełnym słońcu, co jest dużą zaletą dla osób lubiących czytać na świeżym powietrzu.

Szkło Hybrydowe marki 3MK

Hybrydowe szkło ochronne naklejone na Pocketbook InkPad Eo skupia światło i powoduje silne odblaski. Może to być uciążliwe podczas użytkowania na zewnątrz, szczególnie w słoneczne dni.

Cena

Cena hybrydowego szkła ochronnego dla 10-calowego czytnika wynosi około 45 zł, w zależności od wielkości ekranu cena może się różnić. Dedykowana matowa folia ochronna dla modelu Onyx Boox Tab Ultra C Pro kosztuje około 170 zł

 

Każdy z testowanych modeli ma swoje unikalne cechy i różni się pod względem komfortu użytkowania. Zachęcamy do wyboru ochrony ekranu, która najlepiej odpowiada Waszym potrzebom.

Pamiętajcie, że testowi podlegają folie, nie czytniki. Wybór czytników używanych do testów jest przypadkowy.

Poniżej znajdziecie link do naszego kanału na YouTube, gdzie znajdziecie ten test w formie wideo! 🙂

Folia 3MK

Folia DooDroo – Onyx Boox Tab Ultra C Pro

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

YouTubeNaCzytnikuPL

Tik TokNaCzytnikuPL

Źródło: Pocketbook.pl

Zobacz również:

PocketBook Verse Pro Color : Sześciocalowiec w kolorze

Poradnik, jak słuchać audiobooki na czytnikach Kobo?

Note Air 3 – najlepszy czytnik na rynku?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *