YotaPhone 3, czyli rosyjski smartfon, powróci już latem

Na rynku niewiele jest smartfonów, które wyróżniają się wśród konkurencji. Jednak do tego nielicznego grona zalicza się YotaPhone, który wydany został ostatnio w 2014 roku. Teraz nadszedł czas na jego trzecie wcielenie

YotaPhone 3

O rosyjskim smartfonie dawno nie było nic słychać, ani o aktualizacji, ani o jego następcy. Przypuszczano nawet, że kolejna generacja nie zostanie wydana. Na szczęście domysły okazały się nieprawdziwe i tak oto nadchodzi YotaPhone 3.

Druga generacja YotaPhone wyposażona była w dwa wyświetlacze – tradycyjny LCD oraz E Ink. Drugi z ekranów cechował się znacznie mniejszym zapotrzebowaniem w energię elektryczną i świetnie sprawdzał się w dostarczaniu podstawowych informacji jak nieodebrane połączenia czy smsy, a także jako czytnik ebooków.

Kilka dni temu na stronie rosyjskiego producenta pojawiło się zdjęcie YotaPhone 3. Długo wyczekiwany smartfon będzie miał prostokątną bryłę, kamerę do selfie i przycisk fizyczny z lewej strony. Niestety brak jest dodatkowych informacji o produkcie, ale mamy oficjalną informację, że prace trwają.

Spodziewam się, że nowy model będzie miał wydajniejszy procesor, większy ekran i więcej pamięci operacyjnej. Z pewnością także nie zabraknie dodatkowego ekranu E Ink. Przedsprzedaż datowana jest na lato bieżącego roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *