Wysyłaj i usuwaj ebooki za pomocą Alexy

Amazon niedawno ogłosił, że zamierza wprowadzić funkcję dodawania lub usuwania ebooków na czytnikach Kindle za pomocą Alexy. Urządzenie na razie nie pozwala na kupowanie nowych książek w Amazon Store, lecz wkrótce może się to zmienić.

Wiele wskazuje na to, że nowa funkcja stworzonej przez Amazona aplikacji (oraz urządzenia) będzie najbardziej przydatna wtedy, gdy będziemy chcieli usunąć lub wgrać ebooki na KindleObecnie nie istnieje prosty sposób, aby zrobić to bezpośrednio z poziomu czytnika.

 

Brak obsługi języka polskiego

Chociaż aplikację już od dłuższego czasu można pobierać w naszym kraju (jest dostępna w Google Play oraz w iTunes Store), nadal nie obsługuje ona języka polskiego. Alexa bez trudu rozpoznaje jednak nawet niedokładnie wypowiadane komendy po angielsku, które składają się zazwyczaj z kilku prostych słów kluczowych.

Aby zarządzać materiałami znajdującymi się na naszym Kindlu, musimy posłużyć się frazą: „Alexa, manage my content”. Dzięki temu uzyskamy możliwość wyboru kolejnych opcji, takich jak dodawanie lub usuwanie ebooków lub audiobooków z naszego urządzenia, a także pozbywanie się ich na stałe ze swojego konta.

 

Kilka niedogodności

Istnieje kilka związanych z takim rozwiązaniem niedogodności. Przede wszystkim wyszukiwarka ebooków będzie z poziomu aplikacji niedostępna. To oznacza, że nie będzie w stanie podać nam listy wszystkich dostępnych tytułów – jeżeli zdecydujemy się je usunąć, będziemy musieli sami o nich pamiętać. W rezultacie w czasie rozmowy z Alexą konieczne będzie trzymanie obok siebie czytnika lub po prostu zapamiętanie interesujących nas tytułów.

Obecnie nie ma możliwości, aby wykorzystać aplikację do zakupu książek w Amazon Store. Istnieje jednak duża szansa, że sklep z ebookami zdecyduje się na wprowadzenie jej w najbliższym czasie.

 

Źródło: https://goodereader.com
Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *