GVIDO, czyli czytnik dla muzyków

Rynek czytników wypełniony jest szeregiem małych i dużych urządzeń z ekranem e-papierowym. Jednak teraz pojawił się czytnik o przekątnej 13,3 cala, wyposażony w dwa ekrany i skierowany do muzyków. Mowa o GVIDO, ereaderze nowej generacji. GVIDO czytnik

Nazwa GVIDO jest hołdem dla Guido D’Arezzzo, który stworzył podwaliny notatnika z e-papieru. Posiada on dwa 13,3 calowe ekrany E Ink Carta, które są sczepione ze sobą za pomocą zawiasa, który pozwala na otwieranie i zamykanie urządzenia jak prawdziwej książki. Każdy z ekranów posiada rozdzielczość 1200 x 1600 px i znajduje się na nich warstwa WACOM, która pozwala na robienie notatek lub edycję arkusza z nutami.

GVIDO to pierwszy 13,3 calowy czytnik, który posiada ekran E Ink Carta, zamiast Mobiusa, z którego producent zrezygnował na rzecz tego pierwszego. Była to decyzja strategiczna, ponieważ E Ink Carta jest kompatybilny z Regal Waveform, co oznacza, że obroty strony, jak i całkowita wytrzymałość są o wiele lepsze.

Czytnik posiada 8 GB pamięci wbudowanej oraz wejście na kartę microSD, co pozwala na rozszerzenie pamięci o kolejne 32GB. GVIDO oferuje także łączenie z Internetem za pomocą wi-fi i pobieranie nut z nowego sklepu, którego otwarcie ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Jednym z najbardziej interesujących aspektów jest moduł Bluetooth, co oznacza, że istnieje możliwośćGVIDO rysik połączenia czytnika z dedykowanymi pedałami, które działają jak przyciski fizyczne. GVIDO posiada specjalnie do niego stworzone pedały, które służą do zmiany stron. Można je podłączyć za pomocą Bluetooth lub kabla micro USB, co pozwala na likwidację problemu wielu połączeń Bluetooth w jednym miejscu, jak np. zatłoczona orkiestra.

Na rynku istnieje szereg czytników posiadających fizyczne przyciski pozwalające na szybką i komfortową zmianę stron. GVIDO prócz pedałów pozwala na zmianę stron za pomocą dotyku oraz dołączonego rysika.

GVIDO obsługuje tylko pliki PDF i nie posiada umiejętności odczytywania zarówno plików epub, jak i innych “czytnikowych” formatów. Nie powinno to jednak stanowić problemu, ponieważ większość sklepów sprzedaje nuty w formatach PDF. Nuty można wgrać na czytnik z komputera poprzez kabel micro USB lub przechowywać je w chmurze. Alternatywnie można przechowywać muzykę także na karcie microSD.

GVIDO posiada niesamowitą jakość wykonania i powinien być najlepszym przyjacielem każdego muzyka. Na początku będzie sprzedawany w Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jego cena detaliczna wyniesie 1600 $ wraz z rysikiem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *