GVIDO, czyli czytnik dla muzyków

Współczesne czytniki e-booków to wielofunkcyjne urządzenia, które znajdują zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach. Chociaż może wydawać się to zaskakujące, jedną z nich jest muzyka. Wyposażony w dwa ekrany oraz specjalne pedały do zmiany stron czytnik GVIDO to urządzenie przeznaczone przede wszystkim do czytania nut i pracy na pięciolinii. Przekonaj się, jakie są jego największe zalety

Historia i specyfikacja techniczna

Nazwa GVIDO jest hołdem dla Guido D’Arezzzo, który stworzył podwaliny notatnika z e-papieru. Urządzenie posiada dwa 13,3 calowe ekrany E Ink Carta, które są połączone za pomocą zawiasu, pozwalającego na otwieranie i zamykanie urządzenia jak prawdziwej książki. Rozdzielczość każdego z ekranów wynosi 1200 x 1600 px. Znajduje się na nich warstwa WACOM, która pozwala na wygodne robienie notatek lub edycję arkusza z nutami.

 

Dodatkowe właściwości

GVIDO to pierwszy 13,3 calowy czytnik, który posiada ekran E Ink Carta zamiast Mobiusa. Była to decyzja strategiczna, ponieważ E Ink Carta jest kompatybilny z Regal Waveform. Dzięki temu możliwość przewracania stron oraz całkowita wytrzymałość wyświetlacza są o wiele lepsze.

Czytnik posiada 8 GB pamięci wbudowanej oraz wejście na kartę microSD, co pozwala na rozszerzenie powierzchni dyskowej o kolejne 32GB. GVIDO oferuje połączenie z Internetem za pomocą Wi-Fi oraz pobieranie nut z nowego sklepu, którego otwarcie ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

 

Pedały do zmiany stron

Jednym z najbardziej interesujących aspektów czytnika jest moduł Bluetooth, który pozwala na łączenie urządzenia z dedykowanymi pedałami, działającymi jak przyciski fizyczne. Służą one przede wszystkim do zmiany stron. Pedały można również podłączyć za pomocą kabla micro USB.

GVIDO pozwala również na zmianę stron za pomocą dotyku oraz dołączonego do urządzenia rysika.

 

Obsługiwane formaty

GVIDO obsługuje tylko pliki PDF i nie posiada funkcji odczytywania zarówno plików EPUB, jak i innych formatów. Nie powinno to jednak stanowić problemu, ponieważ większość sklepów sprzedaje nuty w formatach PDF.

Nuty można wgrać na czytnik z komputera poprzez kabel micro USB lub przechowywać je w chmurze. Alternatywnie można przechowywać muzykę także na karcie microSD.

 

Podsumowanie i cena

GVIDO charakteryzuje się świetną jakością wykonania, dlatego powinien być najlepszym przyjacielem każdego muzyka. Czytnik początkowo będzie sprzedawany w Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jego cena detaliczna wynosi 1600 USD wraz z rysikiem.

 

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *