3 modele czytników do 500 zł

Przy początku przygody z czytnikami e-booków, rzucanie się na głęboką wodę i wydawanie dużych sum na sprzęt wydaje się być mało trafionym pomysłem. Mimo licznych zalet elektronicznych urządzeń możemy stwierdzić, że nie spełniają naszych potrzeb. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i proponują modele za niewielkie pieniądze. Które czytniki e-książek w cenie do 500 zł są godne polecenia?

Prościej znaczy lepiej

Pierwszy pojawia się najtańszy w zestawieniu czytnik e-booków. Producenci PocketBookBasic 3 postawili przed sobą niełatwe zadanie stworzenia urządzenia o dużej funkcjonalności i jednocześnie niskiej cenie. Spisali się na medal.

PocketBook Basic 3, wyposażony jest w 6-calowy ekran E-ink, który w przeciwieństwie do tabletów pozwala na długie rozkoszowanie się literaturą bez męczenia oczu. Wytrzymała bateria sprawi, że na jednym ładowaniu przeczytamy nawet do 30 średniej długości e-booków, a przyzwoite podzespoły zapewniają płynną pracę sprzętu.

Menu w języku polskim oraz prosty interfejs ułatwią użytkowanie PocketBooka nawet mało obytym z technologią. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze mniejszej niż dwie tabliczki czekolady, urządzenie odnajdzie miejsce w każdej torebce czy plecaku.

Szczypta ekstrawagancji

Kto powiedział, że przy budżetowych rozwiązaniach nie można wyróżniać się z tłumu? Cybook Muse FrontLight 2 przeczy tej tezie. Użycie świetnych materiałów i doskonałe spasowanie elementów czytnika e-booków w połączeniu z niecodziennym wzornictwem przyciąga wzrok.

Wygląd jest ważny, ale liczy się również to, co ukryte w środku. 8 GB wewnętrznej pamięci pozwolą na zgromadzenie solidnej kolekcji ulubionych książek, a obecność gniazda na kartę microSD umożliwia poszerzenie przestrzeni przechowywania o dodatkowe 32 GB. Pojemna bateria zapewni długą pracę na jednym ładowaniu.

Producent Cybooka poświęcił wiele uwagi ekranowi urządzenia. 6-calowy wyświetlacz E-Ink Carta o dużej gęstości pikseli przekłada się na doskonałą ostrość obrazu i komfort czytania. Dodatkowe doświetlenie umożliwia cieszenie się literaturą nawet w mało korzystnych warunkach.

Dotykowy interfejs, Wi-Fi oraz przeglądarka internetowa pozwalają na buszowanie w sieci. Połączenie dobrego stylu i funkcjonalności – w skrócie Cybook Muse FrontLight 2.

Wciąż żwawy klasyk

Na koniec, propozycja firmy Amazon z roku 2016. Kindle 8 Touch, mimo że nie jest sprzętem najnowszym, nadal zajmuje zasłużone miejsce w panteonie najpopularniejszych czytników e-książek.

Wykorzystany w Kindlu 8 Touch ekran E-ink Pearl o przekątnej 6 cali do złudzenia przypomina papier i zapewnia komfort czytania w pełnym słońcu oraz pod każdym kątem. Dostępne 3 GB pamięci umożliwia posiadanie w wirtualnej biblioteczce nawet 1000 pozycji jednocześnie. Żywotna bateria po jednym naładowaniu pozwoli zapomnieć o kablach i ładowarkach przez nawet miesiąc (przy korzystaniu ze sprzętu około godziny dziennie).

Brak menu w języku polskim z jednej strony można uznać za przeszkodę, ale z drugiej – to świetny bodziec do rozpoczęcia nauki języków obcych. Rzetelny i wiarygodny słownik The New Oxford American Dictionary, wbudowany w Kindla, usprawni zgłębianie tajników zagranicznych kultur.

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *