6 zalet czytania ebooków

Niektórzy czytelnicy pozostają purystami, preferując kojący zapach i przyjemny dźwięk przewracania każdej strony podczas czytania. Technologia natomiast zaczyna rewolucję, dokonując zmian w świecie czytelnictwa. Nawet najbardziej konwencjonalne osoby nie mogą uniknąć przeglądania treści znajdujących się na ekranie telefonu komórkowego. Świat online staje się zatem nieodzowną częścią naszego życia.

Good e-Reader

Wirtualna biblioteka 

W internecie mamy dostęp do wielu ebooków, które z łatwością można pobrać na swój czytnik za pomocą darmowych aplikacji. Możemy również skorzystać z wirtualnej biblioteki w dowolnym czasie i miejscu, względem własnych preferencji. W oczekiwaniu na spotkanie lub podczas podróży, aby zapobiec zbliżającej się nudzie, wystarczy szybko wrócić do swojej ulubionej e-książki przechowywanej na czytniku. Ponadto istnieje również kilka witryn z publikacjami online, które zapewniają bezpłatny dostęp do zróżnicowanych treści. 

E-czytanie w każdym miejscu 

Materiały online można pobrać na swój czytnik Urządzenia są na tyle kompaktowe, że bez problemu zmieści się do torebki lub małego plecaka. Podczas podróży w zatłoczonych środkach komunikacji publicznej, chcąc odciąć się od panującego zgiełku, wystarczy otworzyć wcześniej pobraną e-książkę na swoim urządzeniu. Nawet na campingu możemy cieszyć się swoim ebookiem bez konieczności noszenia dodatkowego ciężaru konwencjonalnych książek i dodatkowego oświetlenia podczas czytania o zmroku. 

Najlepsze rzeczy w życiu są darmowe 

W sieci dostępne są setki bezpłatnych ebooków. Można bezproblemowo, szybko i sprawnie pobrać ebook dowolnego typu i przeczytać go w dogodnym dla siebie czasie, od trwałych klasyków po najnowsze dzieła. Brak funduszy nie będzie już ograniczał możliwości czytania. Aby zapoznać się z twórczością największych autorów przeszłości i teraźniejszości, potrzebne jest jedynie urządzenie mobilne.

Czytanie stało się łatwiejsze 

Wcześniej chcąc przeczytać wybraną lekturę, trzeba było wybrać się do biblioteki. Mozolna podróż przez nieraz zatłoczone miasto, przeszukiwanie książkowych regałów oraz przejście przez całą procedurę bibliotekarską nie należało do najprzyjemniejszych sytuacji. Było uciążliwe i pochłaniało zbyt wiele czasu. Teraz  ten czas możemy spożytkować w inny sposób, ponieważ samo wyszukanie i pobranie wybranej przez nas książki zajmuje parę sekund. Aby dowiedzieć się więcej o lekturze, wystarczy wpisać tytuł ebooka i przejrzeć opinie na jego temat. Ponadto wybierając wirtualną bibliotekę, nie trzeba przejmować się upływającym terminem zwrotu książki. 

Ebooki spełniają indywidualne potrzeby

Ebooki znacznie różnią się od tradycyjnego druku. Dostępne są również w formie audiobooka, co stanowi idealną alternatywę dla osób cierpiących na zaburzenie wzroku. Użytkownicy mogą również dostosowywać rozmiar czcionki według spersonalizowanych oczekiwań. Niewątpliwie jest to pewnego rodzaju udogodnienie dla seniorów, bądź osób niedowidzących. 

Cena

Tradycyjne egzemplarze są znacznie droższe w porównaniu do elektronicznych wersji książek. Ma to ogromne znaczenie w przypadku studentów wyższych uczelni,  którzy dysponują ograniczonym budżetem. Zakup czytnika jest paradoksalnie korzystniejszą opcją, niżeli każdorazowe wydawanie określonej sumy na pojedyncze książki. Istnieją również programy oparte na subskrypcji, które umożliwiają przeglądanie ebooków przez określony czas w obniżonej cenie.

Ebooki mają niewielkie koszty wysyłki. Przechowywanie plików na komputerze również jest darmowe. Użytkownik nie ponosi praktycznie żadnych zbędnych kosztów za tekst, posiadanie prasy drukarskiej i całej operacji oprawy książek.

Podsumowanie

Jako użytkownicy przyzwyczajeni do swoich tradycyjnych nawyków, zmagamy się z problemem wyboru między konwencjonalnym światem książki, a jego wirtualnym odzwierciedleniem. Ciekawą alternatywą może okazać się znalezienie złotego środka i postawienie na oba światy, nie wykluczając żadnego z nich. Jako czytelnicy, powinniśmy przede wszystkim wspierać swoje zainteresowania i tworzyć wspólną społeczność niezależnie od indywidualnych preferencji użytkownika. 

źródło: Good e-Reader

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *