Amazon oficjalnie wyłącza księgarnie dla starszych Kindle

Na przestrzeni miesięcy, w sieci krążyły plotki dotyczące wyłączenia księgarni dla starszych modeli Kindle. Wszelkie podane informacje nie były pewne, ze względu na brak oficjalnego komunikatu od firmy Amazon. Zgodnie z przypuszczeniami, dnia 17 sierpnia 2022 osoby posiadające Kindla, który został wprowadzony powyżej 10 lat temu nie będą mogły: przeglądać, kupować, ani pożyczać książek ze sklepu Amazon bezpośrednio z czytników. Jakie modele nie będą miały takiej możliwości? Kindle (2 generacji), Kindle DX, Kindle Keyboard, Kindle (4 generacji) oraz Kindle (5 generacji).

Czytnik Kindle Paperwhite 5
Czytnik Amazon Kindle Paperwhite 5

Pomimo wyłączenia księgarni, wszystkie książki, które zostały zapisane na urządzeniu Kindle można czytać dalej. Jeśli czytelnik będzie miał zamiar kupić nowe książki, rozwiązaniem pozostaje zalogowanie się na konto Amazon poprzez przeglądarkę oraz kupienie wybranej pozycji. Zakupione książki zostaną wysłane bezpośrednio na chmurę Kindle. Po zakupie, należy wejść w bibliotekę oraz ściągnąć wybrane pozycje na czytnik. Sam proces nie jest tak łatwy jak bezpośredni zakup w aplikacji na czytniku. Jest to jedyny sposób na kupno książek od firmy Amazon.

W ramach rekompensaty firma Amazon dla osób posiadających wyżej wymienione modele, zaoferowała zniżkę na zakup nowych modeli oraz voucher do wykorzystania na ebooki w ich sklepie. Wymiana starego urządzenia na nowy wiąże się z wieloma korzyściami. Nowsze modele posiadają ekran E Ink nowej generacji, który zdecydowanie ma lepszą jakość wyświetlanych ebooków. Wraz z każdą generacją czytników ulepszona została również bateria. W rezultacie nowsze czytniki działają dłużej na jednym ładowaniu, nawet do kilku tygodni.

Również plusem nowych modeli jest dostęp do takich aplikacji jak Legimi oraz Empik Go. Biblioteki zawierające dziesiątki tysięcy książek z różnych gatunków, robią naprawdę duże wrażenie oraz otwierają nowe możliwości czytania.

Zamknięcie księgarni dla starszych modeli Kindle, jest pierwszym takim wydarzeniem w historii firmy Amazon. Na ten moment firma nie zapowiedziała jeszcze, by księgarnia miała być usuwana również w przypadku innych modeli.

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader

Zobacz również:

Czy Amazon przestanie sprzedawać e-booki w aplikacji Kindle?

Kobo Libra 2 vs Kindle Paperwhite 5 – porównanie czytników

25-calowy monitor E-Ink [Recenzja Onyx Boox Mira Pro]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *