Dasung A4 13.3-calowy notatnik, który pozwala wyświetlać oraz edytować pliki PDF.

Firma Dasung właśnie wypuściła na rynek nowy 13.3-calowy elektroniczny notatnik. Opiera się on na technologii Sony Digital Paper DPT-RP1. Firma posiada własny system, dzięki czemu czytnik nastawiony jest na wyświetlanie oraz edytowanie plików PDF.

Czytnik Dasung A4
Czytnik Dasung A4 źródło: indiegogo.com

 

Niemniej jednak, model Dasung A4 również może otwierać standardowe ebooki oraz obsługuje liczne formaty, takie jak TXT, EPUB lub MOBI. W przeciwieństwie do firmy Sony, posiada mnóstwo kolorów obudowy, takich jak: mięta, róż, błękit nieba, biel oraz szarość.

Dasung A4 posiada 13.3-calowy ekran E-Ink Carta z rozdzielczością 2022 x 1650 i 207 PPI. Wyświetlacz jest zlicowany z ramką, co nie tylko sprawia, że urządzenie posiada doskonały wygląd, ale również zapewni mnóstwo korzyści. Przydatną funkcją jest rysowanie od krawędzi do krawędzi, które z pewnością pomoże osobom edytującym pełnoekranowe pliki PDF.

W środku urządzenia znajduje się 64-bitowy procesor Marvell IAP140  Quad-core IoT Applications oraz ARM Cortex-A53, z mocą obliczeniową do 1,2GHz. Model posiada również 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Podczas pierwszego uruchomienia, użytkownik może się zdziwić dlaczego wolne jest 11 GB pamięci masowej. 5 GB zostało przeznaczone na system operacyjny Android 5.1 oraz przykładowe szablony plików PDF. Czytnik ładuje się za pomocą kabla Micro USB, podłączając do komputera lub gniazdka sieciowego.

 

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader

 

Zobacz również:

Nowy kolorowy e-papier – E Ink Kaleido 3

Folia ochronna na czytnikach – czy jest potrzebna?

Czy monitory E-Ink sprawdzają się w pracy?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *