Lenovo prezentuje nowy model czytnika – Smart Paper!

Rozwój technologii E-Ink w ostatnich latach sprawił, że na rynku produktowym coraz więcej firm zaczęło wypuszczać nowe modele. Najpierw Xiaomi, a teraz przychodzi czas na Lenovo. Kilka tygodni temu na rynek chiński marka Lenovo wypuściła swój notatnik E-Ink Yoga Paper.

Czytnik Lenovo Smart Paper
Źródło: Lenovo

Podczas targów CES zaprezentowano, że Yoga Paper posiada więcej dostępnych języków niż tylko chiński. Może to oznaczać, że w niedługim czasie firma będzie celować w rynek międzynarodowy. Ale czym będzie się charakteryzował Smart Paper?

Ekran Lenovo Smart Paper

Model od Lenovo będzie posiadał 10,3-calowy E Ink Carta HD o rozdzielczości 1200×2000 wraz z 227 PPI. Ekran będzie zlicowany z ramką oraz chroniony przez warstwę szkła. Miłym dodatkiem okazuje się również podświetlenie

Pisanie 

Standard e-notatników przyzwyczaił nas do dobrego rysowania po ekranie. W modelu od Lenovo w tym pomagać ma matowa warstwa ekranu. Rysik, który przyjdzie wraz z czytnikiem będzie posiadał 4 095 stopni czułości na nacisk oraz 23 milisekundy opóźnienia. 

Obudowa

Jeśli Lenovo przy nowym modelu będzie wzorować się na Yoga Paper (chiński model czytnika) to notatnik będzie posiadał naprawdę schludny design. Podstawowa konstrukcja będzie się składać z wąskich ramek na trzech bokach oraz grubszej po lewej stronie, która posiada również wgłębienie na rysik. Jak podaje producent, konstrukcja szerszego jednego boku ma pomóc w łatwiejszym trzymaniu czytnika zarówno osobom prawo-, jak i leworęcznym. 

Specyfikacja notatnika

W środku pośród podzespołów spotkać będziemy mogli procesor Rockchip RK3566, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Notatnik napędzany będzie przez baterię posiadająca 3500 mAh, a zasilać ją będziemy kablem USB-C

Podsumowując

Przed nowym konkurentem dla znanych firm w tej dziedzinie, będzie stało ogromne wyzwanie. Specyfikacje nie powalają na kolana, lecz jeszcze nie znamy potencjalnej ceny. Czy będzie to czytnik wart kupna? Na ten moment nie wiemy. Lenovo zaprezentowało dużo informacji, a zarazem brak kluczowych kwestii takich jak: czy czytnik będzie posiadał system Android, czy można manipulować podświetleniem i jak wygląda aplikacja notatnika. Tego dowiemy się zapewne w najbliższych miesiącach.

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródło: Lenovo

Zobacz również:

Nowa aktualizacja Remarkable 2!

Onyx Boox Tab X – pierwsze wrażenia

Onyx Boox Tab Ultra – pierwsze wrażenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *