E-czytniki jako narzędzie do dokumentów biznesowych

Jeśli chodzi o sposoby, w jakie ludzie prowadzą działalność i dzielą się informacjami, zmieniły się one drastycznie w ciągu ostatnich kilku dekad. Technologia przekształciła niemal każdy system i proces, czyniąc wszystko sprawniejszym i prostszym. Jedną z niezwykle przydatnych funkcji jest możliwość korzystania z e-czytnika do dokumentów biznesowych. Może to być zaskoczeniem dla tych, którzy zakładali, że e-czytniki są przeznaczone wyłącznie do książek.

Kindle Scribe z wyświetlonym dokumentem biznesowym. Użycie aplikacji sticky note do przekazanie informacji, aby podzielić się danymi z zespołem.

Kindle Scribe

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób można korzystać z e-czytnika do dokumentów biznesowych, dlaczego jest to przydatne, a także poznajmy kilka podstawowych wskazówek i trików.

Wszechstronność i wygoda

Firma może czuć się skłonna do korzystania z e-czytnika dla dokumentów biznesowych z wielu powodów, ale na szczycie listy znajduje się zazwyczaj wszechstronność i wygoda. Możliwość cyfrowego dostępu do plików z dowolnego miejsca oznacza, że pracownicy pracujący zdalnie, pracownicy biurowi i osoby w różnych oddziałach / lokalizacjach mogą z łatwością uzyskać dostęp do dokumentów. Dzięki temu udostępnianie informacji jest szybsze, co może być ważne w firmach, które pracują w napiętych ramach czasowych.

Onyx Boox Poke 5

Onyx Boox Poke 5

Zmęczenie oczu nie musi być problemem

Zbyt często pracodawcy bagatelizują wpływ zmęczenia oczu na poziom produktywności pracowników, ale jest to prawdziwy problem. Gdy pracownicy są mniej produktywni, ostatecznie prowadzi to do mniejszych zysków. Zmęczenie oczu nie musi być problemem dzięki e-czytnikom, ponieważ wykorzystują one technologię e-ink, która jest znacznie mniej obciążająca dla oczu. Oznacza to, że na ekranie e-czytnika można czytać dłużej i wygodniej niż na ekranie komputera lub laptopa.

E-czytnik na tle stosu książek.
Fot. Good E-Reader

Zmniejszenie śladu węglowego

Korzystanie z e-czytnika w biznesie zmniejsza ślad węglowy. Jeśli pracownicy mogą używać e-czytnika do czytania dokumentów, nie będą musieli ich drukować. Może to oznaczać setki, a nawet tysiące sztuk papieru zaoszczędzonych każdego roku przez firmę, co także oznacza zmniejszone koszty druku.

Chcesz tworzyć dokumenty, które można przeglądać na czytniku elektronicznym?

A co, jeśli chcesz mieć możliwość tworzenia dokumentów, które można przechowywać na e-czytniku? Podobnie jak w przypadku tradycyjnego dokumentu, należy upewnić się, że jest on rzeczowy i zwięzły.

Zdjęcie przedstawia Kindle Scribe trzymanego przez człowieka, który na nim notuje.
Kindle Scribe

Jeśli masz trudności ze skondensowaniem informacji lub zebraniem myśli i pomysłów, spróbuj użyć narzędzia wykresu organizacyjnego. Schemat organizacyjny to świetny sposób na wyjaśnienie tematu, pomysłu lub procesu. Czytelnicy nie tylko czytają treść, ale dzięki wykresowi będą mieli natychmiastową wizualizację. Dzięki narzędziom i oprogramowaniu online można łatwo i szybko stworzyć wykres organizacyjny, który jest elegancki, profesjonalny i łatwy do naśladowania. Jeśli jesteś właścicielem lub zarządzasz firmą, która jeszcze nie wypróbowała e-czytników do czytania dokumentów, być może nadszedł czas, aby skorzystać z tej technologii i korzyści, jakie oferuje.

Źródło: Good E-Reader

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *