E-czytniki Kindle z aktualizacją przeglądarki internetowej

Amazon zaprezentował lepszą przeglądarkę internetową dla e-czytników Kindle 10. i 11. generacji. Jest to część nowej aktualizacji 5.16.4, która pojawiła się 25 października 2023 roku. Firma nie wspominała nic o rozszerzonej funkcjonalności przeglądarki, natomiast pojawiła się informacja o zmianach w Goodreads, dzięki czemu działa lepiej na ekranie E INK.

Good e-Reader przeprowadził niezliczone testy, ponieważ Amazon nie ujawnił, co zrobili z przeglądarką. Strony internetowe ładują się teraz szybciej, tekst jest łatwiejszy do odczytania, a wyskakujące okienka akceptujące pliki cookie można teraz klikać. Wygląda również na to, że poprawiono układy i interfejs stron internetowych, takich jak Wikipedia. Możliwe jest również sprawdzanie poczty e-mail za pośrednictwem usług takich jak Google Mail. Pojawiły się również nowe zakładki, które Amazon umieścił w sieciach społecznościowych, w tym X.

Czytniki Kindle
Czytniki Kindle

Aktualizacja przeglądarki jest zdecydowanie zmianą na lepsze. Złożone strony internetowe z dużą ilością obrazów i tekstu będą teraz lepiej wyglądać. Zachowują one ten sam układ, co w przypadku odwiedzenia witryny w przeglądarce internetowej, takiej jak Firefox lub Chrome. Urządzenia Kindle potrafią teraz poprawnie odczytać obrazy w formatach WEBP i SVG. Przy odwiedzaniu bardziej złożonych stron internetowych, można skorzystać z funkcji trybu artykułu. Zapewnia ona uproszczoną wersję większości stron internetowych, pozbawiając je niektórych animacji i innych funkcji, w tym reklam. Podczas uruchamiania przeglądarki pojawi się wyskakujący komunikat z informacją: „Ta przeglądarka ma ograniczoną pamięć i jest przeznaczona do użytku z prostymi stronami internetowymi. Witryny z animacjami lub innymi złożonymi funkcjami mogą ładować się słabo lub wcale. ”

Fot. Good E-Reader

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz rozszerzoną przeglądarkę, możesz odwiedzić stronę http://html5test.com. W przypadku twoja ocena wynosi 464 w przeglądarce Kindle, posiadasz rozszerzoną przeglądarkę. Jeżeli wynik jest w okolicach 100, musisz poczekać, aż Amazon wypuści najnowszą aktualizację lub pobrać ją samodzielnie ze strony Amazon.

Źródło: Good E-Reader

1 Responses

  1. Śledzę profil na youtube ale chyba trochę zaniedbany jest, bo dawno nie było żadnego materiału. Fajnie, że prowadzisz bloga to jest co poczytać w kwestii ereaderów 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *