Notatki w tekst? Nowa aktualizacja Kindle Scribe!

Amazon właśnie wprowadził aktualizację oprogramowania w swojej pierwszej serii ciągłych ulepszeń w modelu Kindle Scribe. Obejmuje ona umiejętność konwertowania notatek odręcznych na tekst podczas eksportu, narzędzie lasso, ulepszenia czytania PDF-ów i nowy wybór książek oraz tytułów, które obsługują bezpośrednie pisanie na stronie. Kindle Scribe wzbogaca się o coraz nowsze funkcje względem kiepskiej premiery.

Zdjęcie przedstawia Kindle Scribe trzymanego przez człowieka, który na nim notuje.
Kindle Scribe

Konwersja na tekst podczas Eksportu

Od teraz istnieje możliwość łatwej konwersji odręcznych notatek na tekst podczas eksportu. W menu Udostępniania, użytkownik może „Konwertować na tekst i szybko wysłać” oraz „Konwertować na tekst i e-mail” notatnik jako plik .txt. W przypadku tej drugiej opcji, możemy podejrzeć, zrecenzować i edytować swój notatnik przekształcony na tekst przed udostępnieniem go (na maksymalnie 5 adresów e-mail).

Narzędzie Lasso

Nowe narzędzie do wyboru lasso działa wszędzie tam, gdzie można pisać. Dla przykładu w notatnikach, sticky notes i PDF-ach przesłanych do biblioteki Kindle za pomocą funkcji “Send to Kindle”. Z nowym narzędziem, obrysowujemy swój tekst odręczny lub kreski rysikiem, a następnie możemy zmienić ich rozmiar lub przenieść wybrany fragment w notatniku, sticky notes lub PDF-ie. Dodatkowe dostępne opcje to: wycinanie, kopiowanie oraz wklejanie.

Ulepszenia czytania PDF-ów

Dla PDF-ów przesłanych do naszej biblioteki (za pośrednictwem funkcji Send to Kindle), użytkownicy mogą teraz: 

  • przełączać między trybem widoku portretowego a krajobrazowym, 
  • przycinać marginesy, aby zwiększyć rozmiar czcionki, 
  • zaznaczać tekst, aby tworzyć strukturalne podświetlenia za pomocą palca lub pióra, dodawać notatki tekstowe 
  • wyszukiwać definicje, tłumaczenia i wyniki z Wikipedii.

Pisanie Bezpośrednio na Stronie

Wyłącznie dla Kindle Scribe dostępny jest nowy wybór książek i tytułów, które obsługują bezpośrednie pisanie na stronie, w tym prowadzone dzienniki i gry słowne, takie jak krzyżówki i sudoku. Te nowe treści są dostępne na Amazon oraz w Kindle Store. Aby je znaleźć, należy wyszukać „Write-on Books” w sklepie.

Podsumowanie

Kindle Scribe wprowadził istotne ulepszenia, które umożliwiają konwersję odręcznych notatek na tekst podczas eksportu. Nowe narzędzie do wyboru lasso umożliwia łatwe manipulowanie tekstem odręcznym, natomiast ulepszenia w czytaniu PDF-ów zapewniają większą wygodę oraz efektywność. Dodatkowo, zaimplementowano układ dwukolumnowy w orientacji poziomej podczas czytania książek, dając użytkownikom większą elastyczność podczas korzystania z e-notatnika. Czy nas przekonuje to do zakupu? Szczerze to na ten moment jeszcze nie. Według naszej redakcji Scribe jest nadal na niższej pozycji, niż jakikolwiek czytnik od Onyx Boox, reMarkarble, a nawet Kobo. 

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: GoodEReader, Amazon

Zobacz również:

PocketBook InkPad 4 – nasze pierwsze wrażenia

Onyx Boox Tab Ultra C – pierwsze wrażenia

Zapowiedź premierowego Onyx Boox Poke 5

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *