Firma E Ink rozpoczęła sprzedaż deweloperskich zestawów kolorowego e-papieru

Po zaprezentowaniu w Tokio nowej technologii kolorowego e-papieru, firma E Ink wkroczyła w kolejny etap udostępniania jej poszczególnym odbiorcom. Przedsiębiorstwo rozpoczęło sprzedaż technologii w formie zestawów deweloperskich, umożliwiających producentom wykorzystanie jej w pracy nad własnymi produktami. Dowiedz się więcej

Firma E Ink rozpoczęła sprzedaż deweloperskich zestawów kolorowego e-papieru

Kolorowy e-papier

Chociaż firma E Ink rozwinęła swoją technologię kolorowego e-papieru (Advanced Color E-Paper) już kilka lat temu, dopiero w zeszłym roku została ona dopracowana w wystarczającym stopniu, aby wzbudzić zainteresowanie określonych przedsiębiorstw z branży czytników ebooków i jej pokrewnych.

Przypomnijmy, że podczas japońskiej konferencji Wacom Connected Ink zaprezentowany został nowy kolorowy wyświetlacz E Ink. Innowacyjna technologia pozwala nadać kolor każdemu pikselowi wyświetlanemu na ekranie opartego na niej urządzenia. Do tej umożliwia ona odtwarzanie pięciu kolorów: czerwonego, zielonego, niebieskiego, czarnego lub białego. Ponieważ wymienione kolory mogą występować w wielu kombinacjach, są one w stanie doprowadzić do powstania wielu różnych kolorystycznych odcieni.

Zestawy deweloperskie E Ink

Aby przyśpieszyć proces wykorzystania swojego innowacyjnego rozwiązania technologicznego, firma E Ink rozpoczęła sprzedaż zestawów deweloperskich ACEP w cenie 799 USD. W skład zestawu wchodzi 13.3-calowy wyświetlacz, płyta główna oraz odpowiednia dokumentacja. Dzięki niemu inżynierzy poszczególnych firm są w stanie rozpocząć pracę nad własnymi produktami.

Natychmiast po pojawieniu się na rynku, zestawy deweloperskie ACEP wzbudziły ogromne zainteresowanie, w ciągu kilku godzin się wyprzedając i doprowadzając do przeciążenia witryny internetowej sklepu E Ink. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowy zapas zestawów wkrótce pojawi się w sprzedaży.

Jedynym minusem zestawu ACEP wydaje się póki co jego wysoka cena. Chociaż już teraz wynosi ona 799 USD, po dołączeniu do kolorowego ekranu odpowiedniego oprogramowania prawdopodobnie wzrośnie ona nawet trzykrotnie. Wynika to z faktu, ze firma E Ink nie udziela licencji na swoją technologię innym przedsiębiorstwom lub uczyniła zakup opłaty licencyjnej nieekonomicznym.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *