Czy Onyx Boox Max 3 jest wart swojej ceny? [recenzja wideo]

Onyx Boox Max 3 to wysokiej jakości, duży czytnik ebooków, który służy do pracy z plikami PDF, rysowania i robienia elektronicznych notatek. Jest to idealne narzędzie do czytania magazynów, czasopism i raportów, a także zarządzania materiałami graficznymi. Wejście HDMI pozwala na przekształcenie go w dodatkowy monitor, a sklep Google Play umożliwia jego użytkownikom pobieranie na niego wielu różnych aplikacji. Dowiedz się, czy czytnik ebooków wart jest swojej wysokiej ceny

Czy Onyx Boox Max 3 wart jest swojej ceny? [recenzja wideo]

Wyświetlacz

Urządzenie zostało wyposażone w ponad 13-calowy wyświetlacz E Ink Mobius Carta o rozdzielczości 1650 x 2200 px i 207 PPI. Podobnie jak pozostałe duże czytniki ebooków, Onyx Boox Max 3 nie posiada podświetlenia. W rezultacie należy korzystać z niego w odpowiednich warunkach oświetleniowych.

Obsługa plików PDF na Onyx Boox Max 3
Obsługa plików PDF

Wyświetlacz narzędzia do robieni notatek w wersji elektronicznej charakteryzuje się wysoką czułością na siłę nacisku, co ułatwia jego użytkownikom obsługiwanie go za pomocą specjalnego rysika. Sam rysik, który został został wykonany starannie i estetycznie, dobrze leży w dłoni i pozwala na regulację grubości rysowanych na ekranie linii ze znaczną precyzją. Na górze posiada on gumkę, która umożliwia szybkie wymazywanie niechcianych treści.

Elegancki rysik dołączony do Onyx Boox Max 3
Elegancki rysik

Design

W pierwszym kontakcie z Onyx Boox Max 3 największe wrażenie robi precyzja jego wykonania, a także minimalistyczny i elegancki design. Elektroniczny czytnik książek posiada zaledwie dwa przyciski fizyczne, które ułatwiają jego obsługę. Biała obudowa sprawia, że na urządzeniu nie widać odcisków palców i łatwiej utrzymać je w czystości.

Tylna obudowa czytnika Onyx Boox Max 3
Tylna obudowa

Do największych wad czytnika ebooków należy to, że ze względu na swoją wielkość (309,8 x 227,8 x 6,8 mm i 490g) jest on stosunkowo nieporęczny i niezbyt dobrze sprawdza się w transporcie. W rezultacie najlepiej jest na stałe korzystać z niego w domu lub w miejscu pracy.

Parametry techniczne

Najwyższej klasy parametry techniczne (procesor Qualcomm Octa-core 2.0 GHz i 4 GB pamięci RAM) sprawiają, że urządzenie pozytywnie zaskakuje płynnością swojego działania. Otwieranie i edytowanie plików PDF odbywa się w jego przypadku bez najmniejszych problemów, a po skorzystaniu z odpowiedniego trybu odświeżania ekranu (X-Mode) możliwe staję się również oglądanie materiałów wideo.

Czytnik ebooków został wyposażony w 64 GB pamięci wewnętrznej i wytrzymałą baterię o mocy 4300 mAh, która zapewnia nawet do 4 tygodni spokojnej pracy. Umieszczone na dole głośniki pozwalają na obsługę plików audio, a mikrofon umożliwia korzystanie z funkcji konwersji mowy na tekst.

Gniazda na dolnej krawędzi czytnika Onyx Boox Max 3
Gniazda na dolnej krawędzi

Onyx Boox Max 3 posiada port USB-C, który jest w stanie pełnić funkcję gniazda na kartę SD. Aby było to możliwe, należy skorzystać z odpowiedniego adaptera. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w port HDMI, jego użytkownicy są w stanie wykorzystać go w roli dodatkowego monitora. Po podłączeniu czytnika ebooków do komputera, przemienia się on w znakomite narzędzie do czytania książek w wersji elektronicznej, przeglądania Internetu, a nawet programowania.

Duże udogodnienie stanowi również to, że obsługiwanie Onyx Boox Max 3 za pomocą klawiatury lub myszki nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych sterowników.

Przeglądanie internetu na Onyx Boox Max 3
Przeglądanie internetu

Interfejs i oprogramowanie

Interfejs czytnika ebooków jest przejrzysty i sprzyja wygodniej obsłudze. Na szczególną uwagę zasługuje umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu trackball, który umożliwia błyskawiczny dostęp do wszystkich regulowanych opcji elektronicznego czytnika książek.

Podobnie jak pozostałe czytniki ebooków działające na Androidzie, Onyx Boox Max 3 zapewnia dostęp do sklepu Google Play, z którego można swobodnie pobierać na niego wiele dodatkowych aplikacji. Czytnik ebooków został wyposażony w Androida w wersji 9.0.

Interfejs czytnika Onyx Boox Max 3
Interfejs

Do formatów obsługiwanych przez Onyx Boox Max 3 należą PDF , TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, DOC, EPUB, JPG, PNG, GIF, BMP, PDF, DjVu, MP3. Korzystanie z DOC, DOCX wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.

Rysowanie i robienie notatek

Poza pracą z plikami PDF, głównym przeznaczeniem Onyxa Boox Max 3 jest rysowanie i tworzenie elektronicznych notatek. Użytkownicy elektronicznego czytnika książek mogą samodzielnie regulować grubość rysowanych na ekranie linii, korzystać z podstawowych figur geometrycznych lub z funkcji konwersji tekstu pisanego lub mówionego na drukowany.

Robienie notatek na Onyx Boox Max 3
Robienie notatek

Szczególnie przydatne rozwiązanie stanowi opcja nanoszenia rysunków i komentarzy bezpośrednio na plikach PDF. Dzięki niej użytkownicy narzędzia do robienia elektronicznych notatek mają możliwość oznaczania ważnych fragmentów tekstu w kilka sekund. Dużym udogodnieniem jest również możliwość otwierania na ekranie Onyx Boox Max 3 kilku dokumentów jednocześnie.

Podsumowanie

Onyx Boox Max 3 bez wątpienia należy do czytników ebooków z najwyższej półki, lecz docenią go jedynie wybrane grupy użytkowników. Nie jest to typowe narzędzie do czytania książek w wersji elektronicznej, lecz przede wszystkim sprzęt do pracy z plikami PDF i robienia notatek. Ponieważ zakup czytnika ebooków Onyx Boox Max 3 to koszt w wysokości 3799 PLN, przed decyzją o jego nabyciu należy dobrze zastanowić się, do czego dokładnie zamierzamy go używać. Jeżeli nasze cele zostaną precyzyjnie określone, z pewnością unikniemy rozczarowania.

Onyx Boox Max 3 [recenzja wideo]

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *