Hisense zapowiada wprowadzenie na rynek pierwszego smartfona z kolorowym wyświetlaczem E Ink [CES 2020]

Podczas tragów CES 2020 firma Hisense zapowiedziała wprowadzenie na rynek pierwszego smartfona z kolorowym wyświetlaczem E Ink. Ekran urządzenia został stworzony z wykorzystaniem nowej technologii kolorowego e-papieru, która wejdzie do masowej produkcji w drugim kwartale bieżącego roku. Poznaj więcej szczegółów

Hisense zapowiada wprowadzenie na rynek pierwszego smartfona z kolorowym wyświetlaczem E Ink

Technologia kolorowego e-papieru

Przypomnijmy, że podczas japońskiej konferencji Wacom Connected Ink został zaprezentowany nowy kolorowy wyświetlacz E Ink. Nowa technologia pozwala nadać kolor każdemu pikselowi wyświetlanemu na ekranie opartego na niej urządzenia. Do tej umożliwia ona odtwarzanie pięciu kolorów: czerwonego, zielonego, niebieskiego, czarnego lub białego. Ponieważ wymienione kolory mogą występować w wielu kombinacjach, są one w stanie doprowadzić do powstania wielu różnych kolorystycznych odcieni.

Pierwszy smartfon z kolorowym ekranem E Ink

Smartfon do czytania ebooków został zaprezentowany na targach CES w Las Vegas, lecz jego parametry nie zostały jeszcze ujawnione. Brakuje również informacji na temat nazwy urządzenia oraz dokładnej daty jego premiery. Ponieważ nowa technologia kolorowego e-papieru ma zostać wykorzystana w masowej produkcji w drugim kwartale bieżącego roku, wydaje się prawdopodobne, że nowy smartfon Hisense ujrzy światło dzienne nieco później (najpewniej w trzecim kwartale).

Ekran urządzenia jest w stanie wyświetlacz 4096 kolorów przy minimalnym zużyciu energii. Nawet jeżeli telefon zostanie wyłączony, widoczny na jego ekranie obraz nie znika. Wszystko wskazuje na to, że smartfon Hisense będzie działać na Androidzie i zostanie wyposażony w pewnego rodzaju sklep z aplikacjami, być może nawet Google Play. Jak informuje producent, urządzenie zostanie początkowo skierowane na rynek chiński.

Materiał wideo KLGadgetTV

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Android Police

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *