Hisense A9 E Ink Smartfon – pierwsze wrażenia

Właśnie wypuszczono na rynek długo zapowiadany model telefonu A9 od firmy Hisense. Wszystkie najlepsze zalety czytnika Hisense Hi Reader skompresowano do małego urządzenia jakim jest smartfon.

Główny czynnikiem, który potencjalnie zwiększy sprzedaż to 6.13-calowy ekran E Ink Carta 1200. Jego wydajność zwiększono o 30% w porównaniu z poprzednim modelem. Telefon posiada również system operacyjny Android 11, który pozwala na ściągnięcie wielu aplikacji. Smartfon zaopatrzono w wiele języków, włączając w to angielski. Niestety polski nie znajduje się wśród języków.

 

Telefon E Ink Hisense A9
Telefon E Ink Hisense A9

Ekran i aparat

Hisense A9 posiada 6.13-calowy ekran E Ink Carta 1200, o rozdzielczości 824 x 1648 wraz z 300 PPI. Ekran jest chroniony przez szklaną warstwę oraz jest wyrównany z ramkami. Telefon występuję jedynie w kolorze czarnym. Pomimo materiału, z jakiego wykonano smartfon A9, w rękach trzyma się zaskakująco dobrze. A9 wyróżnia się wbudowanymi aparatami – ponieważ jest to rzadkość wśród telefonów E-Ink. Tylna kamera posiada 13 megapikseli oraz lampę błyskową LED. Potrafi nagrywać w rozdzielczości 1920 x 1080. Przednia kamera za to posiada 5 megapikseli oraz rozdzielczość 2592 x 1944. Z prawej strony telefonu znajdują się przyciski do regulacji głośności, z lewej zaś przycisk do odświeżania ekranu. Sam smartfon włączymy przyciskiem znajdującym się na górnej krawędzi telefonu. A9 umożliwia czytanie nawet w nocy, dzięki przedniemu podświetleniu oraz systemowi zmiany temperatur. Łącznie urządzenie posiada 27 diod LED, zarówno białych jak i bursztynowych.

 

Podzespoły telefonu

W środku urządzenia możemy znaleźć procesor Snapdragon 662 octa-core 2.0 GHz wraz z Adreno 610 GPU. Jeśli ktoś lubi dobrą jakość dźwięku, A9 wykorzystuje układ ES9318, który pozwala na odtwarzanie dźwięku o jakości HiFi, a jednocześnie posiada zintegrowaną obsługę kodeków audio LDAC, AAC, SBC oraz APTX Bluetooth. Wymienione cechy sprawiają, że telefon sprawdza się nie tylko w kwestii audiobooków, ale również muzyki. Jednak jeśli liczy się dla nas najlepsza jakość dźwięku, telefon oferuje wejście 3.4mm jack. Na dolnej krawędzi umieszczono mikrofon oraz niewielki głośnik. Hisense A9 występuje w dwóch wariantach, różniących się pamięcią RAM: 4GB oraz 6GB. Płytkę do kart zaprojektowano z myślą o dwóch kartach SIM oraz jednej karcie SD. Pojemność, o jaką możemy rozbudować pamięć wewnętrzną wynosi 128GB. Samo ładowanie telefonu oraz przesył danych występuje poprzez port USB-C, a bateria posiada 4000 mAh. Odblokowanie smartfona odbywa się poprzez system rozpoznawania twarzy, czytnik linii papilarnych lub tradycyjnie poprzez podanie kodu. Wymiary nowego modelu od Hisense wynoszą 159.00 x 79.50 x 7.80 mm oraz jego waga to 183 g.

 

System operacyjny bazuje na Androidzie od firmy Google. Telefon sprzedawany jest głównie w Chinach. Konsekwencją tego są bazowo zainstalowane aplikacje takie jak Kindle China oraz wiele innych. Można oczywiście bez problemu je odinstalować.

Hisense A9 wygląda naprawdę imponująco. Telefon jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających problemy ze wzrokiem lub po prostu uwielbiających ekrany czytników.

 

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader

 

Zobacz również:

Onyx Boox Poke 4 Lite – pierwsze wrażenia

Dasung A4 13.3-calowy notatnik, który pozwala wyświetlać oraz edytować pliki PDF.

Firma Modos prezentuje prototyp laptopa z monitorem E Ink

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *