Kolorowy smartfon E Ink Hisense A5C wkrótce dostępny w sprzedaży

Firma Hisense właśnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek swojego pierwszego kolorowego smartfona z wyświetlaczem E Ink. Wyświetlacz urządzenia został zaprojektowany z wykorzystaniem nowej technologii kolorowego e-papieru Just Print. Hisense A5C z pewnością docenią wszyscy, którym zależy na minimalnym zużyciu energii oraz możliwości bezpiecznego dla oczu czytania ebooków na telefonie. Dowiedz się więcej

Kolorowy smartfon E Ink Hisense A5C

Wyświetlacz kolorowego smartfona E Ink został zaprojektowany z wykorzystaniem nowej technologii kolorowego e-papieru Just Print. Jest to ta sama technologia, która pozwoliła na stworzenie PocketBooka Color oraz Onyxa Boox Color. Cena Hisense Phone powinna jest stosunkowo przystępna. Debiutujące na rynku urządzenie dołączy do modeli Hisense A5 Pro (czarno-biały wyświetlacz) oraz Hisense A5 Pro CC (kolorowy wyświetlacz).

Parametry techniczne

Smartfon E Ink zostanie wyposażony w 5.84-calowy wyświetlacz, który będzie w stanie obsługiwać 4096 kolorów. Urządzenie będzie posiadać wbudowane podświetlenie, które pozwoli jego użytkownikom na czytanie książek w wersji elektronicznej również w nocy. We wnętrzu Hisense A5C znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 439, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci flash.

Urządzenie będzie posiadać tylny aparat o rozdzielczości 13 megapikseli oraz przedni aparat o rozdzielczości 5 megapikseli. Pojemność wykorzystanej w smartfonie E Ink baterii wyniesie 4,000 mAh. Urządzenie z pewnością docenią wszyscy, którym zależy na minimalnym zużyciu energii oraz możliwości bezpiecznego dla oczu czytania ebooków na telefonie.

Dostępność i cena

Firma Hisense zapowiedziała, że telefon E Ink zostanie wprowadzony na rynek 29 kwietnia w cenie 240 USD. Wiele wskazuje na to, że urządzenie zostanie skierowane przede wszystkim na rynek chiński. Najprawdopodobniej będzie można je kupić na stronie JD.com, a później również na Aliexpress.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *