6 sposobów na zwiększenie wytrzymałości baterii czytnika Kindle

Chociaż bateria w czytnikach Kindle odznacza się dużą wytrzymałością, istnieje kilka sposobów, aby zwiększyć jej żywotność. Dowiedz się jakich.

6 SPOSOBÓW NA ZWIĘKSZENIE WYTRZYMAŁOŚCI BATERII CZYTNIKA EBOOKÓW KINDLE

Duża żywotność baterii to jedna z największych zalet czytników ebooków. Przy odpowiednim użytkowaniu urządzenia nie wymagają ładowania nawet przez kilka tygodni. Czasami bateria czytnika ebooków rozładowuje się jednak szybciej. Jak temu zapobiec? Co robić, aby zachowywać baterię czytnika Kindle w jak najlepszej kondycji?

Jak zwiększyć wytrzymałości baterii czytnika Kindle?

1. Zmniejsz podświetlenie ekranu. Czytniki ebooków z włączonym podświetleniem zużywają więcej energii.

2. Wyłącz połączenie z Internetem, jeżeli z niego nie korzystasz.

3. Upewnij się, że używasz odpowiedniego kabla do ładowania czytnika Kindle. Najlepiej, aby było to ten sam kabel, który znajdował się w zestawie z urządzaniem.

4. Gdy skończysz lub przerwiesz czytanie, pamiętaj o uśpieniu czytnika ebooków. Aby to zrobić, krótko przytrzymaj przycisk Power.

5. Gdy przesyłasz na czytnik ebooków duże pliki, nie zapomnij podłączyć go do prądu.

6. Po przesłaniu na czytnik Kindle dużych plików, przez pewien czas nie odłączaj go od prądu. Po przekopiowaniu nowych ebooków urządzenie zaczyna je indeksować, aby umożliwić przeszukiwanie biblioteki. Proces indeksowania plików zużywa dodatkową energię.

Autor: Kuba
Źródło: Amazon.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *