Najlepsze czytniki ebooków na świąteczne prezenty

Zbliża się czas wyboru świątecznych prezentów dla naszych najbliższych. W związku z tym postanowiliśmy opisać kilka modeli czytników ebooków, które idealnie nadają się na gwiazdkowe upominki. Niewygórowana cena, prostota obsługi i solidne wykonanie – przekonaj się, jakie elektroniczne czytniki książek łączą w sobie wszystkie te cechy

Prezenty pod świąteczną choinką

Komu warto kupić czytnik ebooków?

Ponieważ wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak użytecznym narzędziem jest elektroniczny czytnik książek, znalezienie go pod choinką może być dla nich niezwykle pozytywną niespodzianką. Co ciekawe, zakup czytnika ebooków na święta posiada zróżnicowane zalety w zależności od okoliczności.

W jakim przypadku powinieneś podjąć decyzję o podarowaniu go komuś z grona swoich najbliższych?

1. Elektroniczny czytnik książek z pewnością będzie idealnym prezentem dla osoby, która już teraz znana jest ze swojego zamiłowania do literatury. Jeżeli wiesz, że ktoś z Twoich krewnych lub znajomych dużo czyta, wybierając dla niego odpowiedni czytnik ebooków znacznie ułatwisz mu życie. Dzięki niemu zyska on bowiem możliwość łatwiejszego kupowania ulubionych pozycji w najlepszych księgarniach internetowych, noszenia książek przy sobie w małym i poręcznym urządzeniu, a także zaoszczędzenia znacznej sumy pieniędzy!

2. Ponieważ dobry czytnik ebooków ułatwia dostęp do literatury, czyniąc obcowanie z książkami maksymalnie wygodnym, doskonale nadaje się on również dla wszystkich, którzy do tej pory rzadko zaglądali do miejscowej księgarni lub biblioteki. Ze względu na swoją poręczność, estetyczny design i wielość przydatnych funkcji, elektroniczny czytnik książek jest w stanie umożliwić zmianę czytelniczych nawyków na lepsze. Jeżeli Twoi najbliżsi do tej pory nie odkryli przyjemności czytania, dzięki czytnikowi ebooków może się to zmienić.

Bombki choinkowe

Jakie cechy powinien posiadać najlepszy czytnik ebooków pod choinkę?

Zanim zdecydujemy się na zakup czytnika ebooków, który umieścimy pod choinką jako prezent dla kogoś z grona naszych najbliższych, powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu.

Ponieważ rozpiętość cen i właściwości elektronicznych czytników ebooków jest stosunkowo duża (od 350 do 3 500 PLN), na początek najlepiej jest postawić na sprawdzone urządzenie ze średniej półki. Oprócz tego powinniśmy pamiętać, aby było one proste w obsłudze i posiadało wszystkie najważniejsze cechy i funkcje (dostatecznie wysoka rozdzielczość ekranu, wbudowane podświetlenie, odpowiednia ilość pamięci RAM i wielkość dysku twardego).

Jakie cechy powinny wyróżniać najlepsze czytniki na świąteczne prezenty:

  • Niewygórowana cena
  • Prostota obsługi
  • Solidne wykonanie
  • Sprawdzone rozwiązania technologiczne
  • Możliwość skorzystania z gwarancji

Najlepsze czytniki ebooków na święta

1. PocketBook Basic 3 (Cena: 329 PLN)

PocketBook Basic 3

PocketBook Basic 3 jest jednym z najbardziej podstawowych i minimalistycznych czytników ebooków, jakie znajdziemy obecnie na rynku. Pomimo braku wbudowanego podświetlenia i ekranu dotykowego (czytnik obsługuje się za pomocą przycisków fizycznych), urządzenie świetnie radzi sobie z głównym zadaniem, do którego zostało stworzone: odtwarzaniem ebooków.

Umożliwia mu to dobry wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 600 x 800 pikseli i 166 PPI, 256 MB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności aż 8 GB. Co więcej, PocketBook Basic 3 posiada wejście na kartę SD, a po dokupieniu jej za 20 PLN właściciel czytnika ebooków może zwiększyć jego pamięć nawet o 32 GB. Ponieważ podstawowy elektroniczny czytnik książek od PocketBooka został wyposażony polskie menu i obsługuje większość popularnych formatów, docenią go nawet ci, którzy nie mają wielkiego pojęcia o technologii.

2. PocketBook Touch Lux 4 (Cena: 479 PLN)

PocketBook Touch Lux 4

Jeżeli mielibyśmy wskazać na czytnik ebooków, w przypadku którego mamy do czynienia z najbardziej korzystnym stosunkiem jakości do ceny, postawilibyśmy na PocketBooka Touch Lux 4. Jest to jeden z najpopularniejszych produktów szwajcarskiego producenta, który pomimo swojej niewygórowanej ceny gwarantuje niezawodność i szereg użytecznych funkcji.

Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli i 212 PPI, wbudowane podświetlenie, 512 MB pamięci RAM oraz 8 GB wewnętrznej pamięci flash (którą można rozszerzyć za pomocą karty pamięci). Pomimo swojej niewielkiej wagi PocketBook Touch Lux 4 jest solidnie wykonany, a dobre parametry techniczne umożliwiają jego użytkownikom nie tylko czytanie najlepszych ebooków, lecz również tworzenie elektronicznych notatek, obsługę plików PDF, korzystanie z interaktywnych słowników czy przeglądanie sieci.

Produkty PocketBooka są objęte oficjalną gwarancją, która jest realizowana przez autoryzowane punkty serwisowe. Przed zakupem czytnika ebooków należy jednak zapoznać się ze szczegółami karty gwarancyjnej, ponieważ np. wymiana pękniętego ekranu jest możliwa jedynie wtedy, gdy uszkodzenie nastąpiło do 30 dni od otrzymania paragonu lub faktury.

3. Kindle 10 (Cena: 399 PLN)

Amazon Kindle 10

Kindle uchodzi za idealny czytnik ebooków dla początkujących użytkowników. Prostota obsługi i dobre parametry techniczne sprawiają, że wyprodukowane przez Amazona urządzenia są sprawdzone i niezawodne. Jedną z największych zalet zakupu czytnika ebooków Kindle jest również możliwość skorzystania w razie potrzeby z dobrze zorganizowanego systemu gwarancyjnego. Jeżeli urządzenie ucierpi wskutek awarii, będziemy w stanie łatwo uzyskać oficjalne wsparcie techniczne, a nawet wymianę sprzętu.

Kindle 10 to podstawowy model elektronicznego czytnika książek amerykańskiego producenta, który został wyposażony w wysokiej jakości wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 800 × 600 pikseli i 167 PPI. Urządzenie posiada wbudowane podświetlenie, 4 GB wewnętrznej pamięci flash oraz baterię wytrzymującą nawet do 4 tygodni. Oprócz tego Kindle 10 jest solidnie wykonany i wygodny w obsłudze.

4. Kindle Paperwhite 4 (Cena: 649 PLN)

Kindle Paperwhite 4

Chociaż Kindle Paperwhite 4 jest o 250 PLN droższy od Kindle 10, jest to urządzenie jak najbardziej warte swojej ceny. Pomimo prostoty obsługi mamy w jego przypadku do czynienia z czytnikiem ebooków z najwyższej półki, który jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wyświetlacz E Ink Carta w najwyższej rozdzielczości 1448 × 1072 pikseli i 300 PPI, podświetlenie wewnętrzne, 8 GB pamięci flash, łącze Bluetooth (pozwalający na podłączenie do niego bezprzewodowych słuchawek) i bateria wytrzymująca do 6 tygodni czytania czynią z Kindle Paperwhite 4 jeden z najlepszych czytników ebooków dostępnych na rynku. W przeciwieństwie do pozostałych opisanych modeli, Kindle Paperwhite 4 jest również wodoodporny.

5. InkBook Prime HD (Cena: ok. 550 PLN)

InkBook Prime HD

InkBook Prime HD to wyróżniony nagrodą Redd Dot Award model czytnika ebooków zaprojektowany przez polską firmę Arta Tech. Urządzenie stanowi udoskonaloną wersję InkBooka Prime, która konkurowała z Kindle Paperwhite 3. Jest to jeden z czytników ebooków oferowanych za niewielką opłatą przez Legimi. Podobnie jak PocketBook Touch Lux 4, doskonale nadaje się on do czytania ebooków w ramach abonamentu.

Elektroniczny czytnik książek został wyposażony w dobry, dotykowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli i 300 PPI, regulację podświetlenia, 512 MB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 8 GB. Z lekkiego i poręcznego InkBooka Prime HD można korzystać nawet do 3 tygodni bez ładowania, a po podłączeniu bezprzewodowych słuchawek pozwala on również na obsługę dźwięku. Chociaż przy korzystaniu z dodatkowych aplikacji urządzenie nie zawsze działa płynnie, podczas samego czytania sprawdza się ono bez zarzutu.

Autor: Kuba

Powiązane materiały:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *