Który notatnik elektroniczny wybrać? – Ranking 2023

Coraz większą popularność zyskują e-notatniki, posiadające ekrany E-Ink. Zapewniają one przede wszystkim ochronę wzroku, środowiska oraz oszczędność zbędnej „papierologii”. Notatniki elektroniczne idealnie sprawdzają się wśród użytkowników znajdujących się w firmie lub szkole. Również artyści znajdą dla siebie idealne aplikacje, które pozwolą im uwolnić swoją kreatywność i przelać wizję na e-papier. Modele zawarte w naszej liście są bezpieczne dla oczu, posiadają znaczną żywotność baterii oraz wiele unikalnych opcji, które wyróżniają je na tle konkurencji.

  1. Onyx Boox Nova Air 2

Ten notatnik elektroniczny mimo standardowego 7,8-calowego ekranu, zaskakuje możliwościami. Przewagą nad innymi notatnikami są aspekty takie jak: waga, rozmiar oraz funkcje. Boox Nova Air pracuje na Androidzie 10, dzięki czemu posiada dostęp do wielu tysięcy aplikacji. Poprzez swój 7,8-calowy ekran jest wygodny do przenoszenia oraz sprawdzi się w podróży, a sama waga wynosi tyle co 2 tabliczki czekolady. W zestawie wraz z czytnikiem otrzymujemy również rysik, posiadający 4096 stopni czułości nacisku. Zamontowane magnesy z prawej strony ułatwiają automatyczne przyczepienie rysika do tabletu. Model idealnie sprawdza się podczas nauki oraz przy sporządzaniu prostych notatek. 

Onyx Boox Nova Air
Onyx Boox Nova Air 2
  1. Remarkable 2

Remarkable jest jedną z najbardziej popularnych firm wśród notatników elektronicznych na świecie. Druga generacja sprzętu została polepszona poprzez mocniejszy procesor, większą pamięć RAM oraz rozszerzoną pamięć masową. Zmiany nie zaszły jedynie w podzespołach tego urządzenia. Przeprojektowaniu uległ również rysik. Zaletą firmy Remarkable jest mała liczba posiadanych urządzeń w ofercie. Poprzez małą liczbę modeli, Remarkable skupia się bardziej na wprowadzaniu nowych funkcji oraz dostarczanych ulepszeń, dzięki aktualizacjom. System jest oparty na Linux’ie, dzięki czemu jest stabilny. Cena modelu Remarkable 2 jest zależna od wyboru futerału lub rysika w zestawie.

Remarkable 2
Remarkable 2
  1. Onyx Boox Note Air 2

Kolejny świetny elektroniczny notatnik z ekranem E-Ink. Ekran o rozmiarze 10,3-cala idealnie sprawdza się w każdych warunkach pracy. Atutem wyróżniającym na tle konkurencyjnych firm jest opcja podziału ekranu. Możliwość podziału ekranu zapewnia wyświetlanie dwóch dokumentów obok siebie, tłumaczenie całej strony lub otwarcie pustej strony do sporządzania notatek obok wyświetlanego pliku. Dzięki Androidowi 11, wielozadaniowość dla tego tabletu to nie problem. Możliwość notowania poziomego zapewnia G-sensor. Otwarty system Android, gwarantuje również kompatybilność z wieloma formatami plików.

Onyx Boox Note Air 2
Onyx Boox Note Air 2
  1. Onyx Boox Nova Air Color

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor. Najnowszy model pochodzący od firmy Onyx Boox zachwyca barwami. Zastosowany został rewolucyjny wyświetlacz E Ink Kaleido Plus wraz z funkcją On-cell Touch. Przejrzysty ekran to ulga dla oczu. Barwy są żywsze niż w innych elektronicznych notatnikach. Czytnik ma system operacyjny Android 11, dzięki czemu nie trzeba ograniczać się do aplikacji tylko od firmy Onyx Boox. Dołączony rysik do zestawu idealnie sprawdzi się wraz z aplikacją przeznaczoną do edycji PDF oraz sporządzania notatek. Notatnik elektroniczny od firmy Onyx jest idealny zarówno do pracy jak i tworzenia.  

Apliakcja notatek na czytniku Nova Air C
Apliakcja notatek na czytniku Nova Air C
  1. Onyx Boox Tab Ultra

Najnowszy model prezentuje się naprawdę znakomicie. Nowy system odświeżania ekranu, to mały krok w postępie technologicznym ekranów E-Ink. Wyświetlacz w nowym modelu pozwala na oglądanie filmów, płynny przegląd sieci oraz na korzystanie z większej liczby aplikacji ze sklepu Google Play. Dodatkowe funkcje w Tab Ultra takie jak aparat oraz system rozpoznawania tekstu ze zdjęcia (OCR) wzbogacają doświadczenia, które możemy napotkać podczas korzystania. Do czytnika możemy również dokupić etui z klawiaturą, która przekształci notatnik elektroniczny w mały osobisty laptop. Ułatwi to codzienną pracę bez obawy o zmęczenie wzroku.

Onyx Boox Tab Ultra

  1. Onyx Boox Note 5

Czytnik Note 5 od firmy Onyx Boox, można również nazwać szkicownikiem. Często pojawiającym się pytaniem jest to, jaka występuje różnica między Note 5 a Note Air 2. Główna różnica występuje w ekranie. Note 5 ma ekran o podłożu giętkim, dzięki czemu będzie mniej narażony na uszkodzenia spowodowane niewielkimi wygięciami czy niewielkim naciskiem. Kolejną różnicą jest układ ramek – Note 5 ma cienkie ramki wokół ekranu oraz nieco szerszą dolną krawędź, przez co może się wydawać smuklejszy. Szkicownik od Onyx Booxa również posiada przydatną technologię czytnika linii papilarnych, dzięki czemu z łatwością odblokujemy elektroniczny notatnik poprzez odcisk palca.

Czytnik Onyx Boox Note 5
Czytnik Onyx Boox Note 5

Podsumowanie

Na dzień dzisiejszy na rynku znajduje się wiele notatników cyfrowych. Poprzez dostępne opcje, trudno zdecydować się na wybór konkretnego modelu. Wszystko zależne jest od tego w jakim celu będziemy korzystać z notatnika elektronicznego. Firmy prześcigają się pod względem funkcji, tak aby czytnik z technologią E-Ink był jak najbardziej funkcjonalny oraz zbliżony do standardowego tabletu.

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram@naczytniku

Facebooknaczytniku

Autor: Kacper

Źródło: Czytio.pl, Boox, Remarkable

Zobacz również:

Onyx Boox Tab Ultra – pierwsze wrażenia

Jaki czytnik wybrać na świąteczny prezent? [2022]

Onyx Boox Leaf 2 – pierwsze wrażenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *