Onyx Boox Poke 5 – pierwsze wrażenia

Seria czytników e-booków Onyx Boox Poke to jedne z lepszych na rynku. Onyx odświeża swoje podstawowe modele raz do roku. Mogliśmy doświadczyć nowości w tym roku począwszy od modelu Tab Ultra. Ostatnio przedstawiliśmy Wam Tab Ultra C, a dzisiaj przyszła pora na Poke 5!

Onyx Boox Poke 5
Onyx Boox Poke 5

Unikalne funkcje czytnika Onyx Boox Poke 5

Czytnik Onyx Boox Poke 5 jest wyposażony w wyświetlacz E INK Carta HD. Rozdzielczość wynosi 1448×1072, z 300 PPI. Taka rozdzielczość to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku i sprawia, że czytanie staje się czystą przyjemnością. W efekcie czcionki są niezwykle ostre. Ekran jest wyposażony w dotykowy system obsługi gestów, dzięki czemu można używać funkcji szczypania, powiększania oraz innych gestów.

Design i budowa czytnika Onyx Boox Poke 5

Przede wszystkim czytnik jest czarny na przodzie i tyle obudowy, a ekran i ramka są na jednym poziomie, chronione przez warstwę szkła. Onyx korzysta z systemu ciepłego i zimnego oświetlenia dzięki białym i bursztynowym diodom LED, które równomiernie rozświetlają ekran, nie kierując światła do oczu użytkownika.

Pod obudową znajduje się procesor Qualcomm Quad Core 2.0 GHz, 2GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Karta SD może pomieścić dodatkowe 1 TB treści. Czytnik wyposażony został również w Bluetooth 5.0 do podłączenia bezprzewodowych słuchawek lub głośnika. Pozwala to odtwarzać audiobooki, podcasty lub muzykę. W najnowszym modelu znajduje się również mikrofon. Port USB-C jest dostępny do ładowania lub przesyłania danych. Czytnik zasilany jest baterią o pojemności 1500 mAh, a jego wymiary wynoszą 148 x 108 x 6.8 mm i waży 160 g.

Onyx Boox Poke 5
Onyx Boox Poke 5

Czytnik Onyx Boox Poke 5 i Android

System Android 11 i Sklep Google Play są dostępne na Poke 5. Daje to użytkownikom możliwość pobierania milionów darmowych i płatnych aplikacji. Dzięki trybowi odświeżania Speed Mode, który w efekcie obniża nieco jakość obrazu na rzecz zwiększenia wydajności, działanie aplikacji jest bardzo dobre. To sprawia, że przeglądanie całego Sklepu Play jest bardzo szybkie. Wbudowana aplikacja Neoreader jest idealna do wyświetlania kolekcji e-booków. Czytnik obsługuje formaty pdf, djvu, azw, azw3, doc, doc, docx, epub, fb2, fbz, html, mobi, odt, PRC, rtf, sxw, trc, txt, chm, i ppt

Podsumowanie

Onyx Boox Poke 5 to czytnik e-booków, który łączy w sobie zaawansowane technologie i komfort użytkowania. Wyrazisty obraz oraz intuicyjne sterowanie gwarantuje wyjątkową przyjemność z czytania. Model zaskakuje także swoją mocą, dzięki procesorowi Qualcomm Quad Core 2.0 GHz, 2GB RAM i możliwości rozszerzenia pamięci do 1 TB. Dodatkowo, dostęp do Android 11 i Sklepu Google Play umożliwia personalizację czytnika i dostęp do milionów aplikacji. Wszystko to sprawia, że Onyx Boox Poke 5 jest doskonałym wyborem dla każdego miłośnika e-booków.

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: GoodEReader, Onyx Boox

Zobacz również:

Notatki w tekst? Nowa aktualizacja Kindle Scribe!

Onyx Boox Tab Ultra C – pierwsze wrażenia

PocketBook InkPad 4 – nasze pierwsze wrażenia

4 Responses

  1. A jak długo działa na baterii w trybie czytelnika?

    1. Czytanie książki wraz z wyłączonym Wi-Fi, Bluetooth, podświetleniem oraz wyłączonymi aplikacjami w tle pobiera około 2% na godzinę.

  2. Co zrobić jak nie mam na nim zainstalowanego Sklepu Google Play? Nie mogę pobrać Legimi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *