Onyx Boox Tab Ultra C – pierwsze wrażenia

Onyx Boox Tab Ultra C to pierwszy e-notatnik w technologii Kaleido 3, który został wydany przez firmę Onyx. Czytnik ma wiele cech, które z pewnością zachwycą. Rozdzielczość w przypadku treści czarno-białych na poziomie 300 pp w 10,3-calowym wyświetlaczu jest naprawdę imponująca. Czytnik Onyx może wyświetlać 4096 różnych kolorów, które podczas pierwszych wrażeń nas oczarowały.

Elektroniczny notatnik Onyx Boox Tab Ultra C
Onyx Boox Tab Ultra C

Ekran

Onyx Boox Tab Ultra C wyposażony jest w 10,3-calowy ekran E INK Kaleido 3, używający najnowszej generacji panelu E INK Carta 1200, co zapewnia płynność działania. Rozdzielczość w trybie czarno-białym wynosi 2480 x 1860 pikseli (300 PPI), a w trybie kolorowym 1240 x 930 pikseli (150 PPI). Ekran jest płaski, osadzony bezpośrednio w obramowaniu i chroniony przez warstwę szkła. Posiada również system podświetlenia, umożliwiający czytanie w warunkach o słabym oświetleniu lub w nocy. Sam ekran wydaje się być świetny. Kolory definitywnie dominują w tym czytniku. Według naszej redakcji nowy ekran Kaleido 3 robi wrażenie. Tab Ultra C posiada pastelowe kolory. W efekcie podczas pierwszych wrażeń byliśmy zdumieni jak dobrze na tle poprzednich modeli to wypada. Nie sądziliśmy, że tak dobrze producent wykorzysta technologię.

Specyfikacja Tab Ultra C

W środku znajduje się zaawansowany ośmiordzeniowy procesor Qualcomm, 4 GB pamięci RAM i 128 GB wbudowanej pamięci. Pamięć wewnętrzna starczy na tysiące dokumentów oraz książek w formatach EPUB, PDF, itp. Dodatkowo, czytnik posiada slot na kartę SD, który obsłuży karty o pojemności 2 TB. Wbudowany akcelerometr umożliwia automatyczne obracanie ekranu, co ułatwia zmianę trybu pionowego na poziomy lub korzystanie z opcjonalnej klawiatury i pisania za pomocą nowego narzędzia Onyx Writing. Na tylnej części czytnika znajduje się aparat 16 MP z funkcją OCR. Przycisk zasilania służy do usypiania urządzenia, ale ma także czytnik linii papilarnych dla dodatkowego zabezpieczenia. Port USB-C służy do transferu danych oraz ładowania. Dwa głośniki zapewnią wysokiej jakości dźwięk podczas słuchania muzyki, audiobooków lub podcastów. Czytnik posiada również funkcję Bluetooth, umożliwiającą bezprzewodowe korzystanie z słuchawek lub głośników zewnętrznych. Zasilanie zapewnia akumulator litowo-polimerowy o pojemności 6 300 mAh, który powinien wystarczyć na kilka tygodni. Wymiary wynoszą 225 x 184,5 x 6,7 mm, a waga to 480 g.

System

Kolejnym głównym powodem, dla którego warto zakupić ten czytnik, jest fakt, że działa on na systemie Android 11 i daje pełny dostęp do Sklepu Google Play. Komiksy, magazyny, gazety, i inne treści będą wyglądały wspaniale na dużym wyświetlaczu. 

Podsumowanie

Podczas pierwszych wrażeń czytnik wypadł naprawdę świetnie! Jesteśmy oczarowani jak działa oraz co sobą prezentuje. Na pewno go porównamy z Nova Air C. Na dniach również pojawi się obszerna recenzja, która opisuje możliwe funkcje dostępne w czytniku. Dajcie znać co sądzicie o nowym kolorowym czytniku w komentarzach!

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: GoodEReader

Zobacz również:

PocketBook InkPad 4 – nasze pierwsze wrażenia

Zapowiedź premierowego Onyx Boox Poke 5

Kobo Elipsa 2E – pierwsze wrażenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *