Wysyłaj z Worda prosto do Kindle Scribe!

Dzisiaj firma Amazon wprowadziła nową funkcję 'Wyślij do Kindle z Microsoft Word’, która umożliwia użytkownikom wysyłanie dokumentów do Kindle Scribe bezpośrednio z aplikacji Microsoft Word. To może być ogromna zaleta dla tych, którzy większość swoich lektur przeczytają na urządzeniu Kindle. Teraz Amazon wysyła również wiadomości e-mail do użytkowników, podkreślając funkcję 'Wyślij do Kindle z Microsoft Word’ i jak korzystne to może być dla nich.

Kindle Scribe z aplikacją sticky notes
Kindle Scribe

Kindle Scribe oraz Microsoft Word

Elektroniczny notatnik Kindle nie tylko pozwala na czytanie, ale również notowanie. Zapisywanie swoich myśli na czytniku jest główną zaletą tego modelu. W ostatniej aktualizacji opisywaliśmy, jak wyglądają nowości takiej jak lasso, konwersja ręcznych notatek na tekst oraz obsługi notatek bezpośrednio w książkach z Amazon Store. Teraz przyszła kolej na nową funkcję, jaką jest wysłanie do Kindle z aplikacji Microsoft Word.

Jak to zrobić?

Wysyłanie dokumentów Word do Kindle odbywa się w kilku prostych krokach:

  1. Wybierz opcję Plik > Eksportuj w dokumencie Microsoft Word.
  2. Na otwartej stronie zobaczysz opcję 'Wyślij dokumenty do Kindle’ po lewej stronie.
  3. Następnie musisz zdecydować, jak chcesz czytać wyeksportowane dokumenty na swoim urządzeniu Kindle. Opcje obejmują 'Jak książka Kindle’ lub 'Jak wydrukowany dokument’.

Warto zauważyć, że wybranie opcji 'Like a printed document’ pozwoli nam pisać na dokumentach na Kindle Scribe. Z tą opcją, wszystkie skomplikowane formatowania pozostają nienaruszone dzięki zastosowaniu stałych układów. Z kolei z opcją 'Like a Kindle book’ otrzymamy dokument do czytania jak książkę Kindle z regulowanym rozmiarem czcionki.

Nowości w drodze dla Kindle Scribe

Powyższe będzie również miało zastosowanie do Internetowej wersji Microsoft Word, który ma być wprowadzony wkrótce. Amazon zauważa także, że funkcja 'Wyślij do Kindle z Microsoft Word’ będzie dostępna tylko dla tych, którzy mają ważną subskrypcję Microsoft 365. Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy w przekształceniu swojego dokumentu Microsoft Word do formatu Kindle, kliknij tutaj.

Podsumowanie

Amazon nie przestaje zaskakiwać aktualizacjami. Czy starają się naprawić słaby start czytnika? To z pewnością! Według nas jeszcze długa droga przed Kindle Scribe, by osiągnął funkcjonalność jak konkurencja.

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: GoodEReader, Amazon

Zobacz również:

Notatki w tekst? Nowa aktualizacja Kindle Scribe!

Onyx Boox Poke 5 – pierwsze wrażenia

Onyx Boox Tab Ultra C – pierwsze wrażenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *