Onyx Boox Max Lumi – pierwszy 13,3-calowy tablet E-Ink z podświetleniem [informacja prasowa]

Marka Onyx Boox zaskakuje już nie po raz pierwszy. Od lat na rynku czytników e-booków powoduje sporo emocji, pobudzając konkurencje do działania. Tym razem na światło dzienne wypuścili pierwszy 13,3-calowy czytnik e-booków z podświetleniem, który przez samego producenta nazywany jest tabletem E-Ink. Nowy model otrzymał nazwę Onyx Boox Max Lumi.

Czytnik ebooków Onyx Boox Max Lumi

Praca i nauka o każdej porze dnia i nocy

Onyx Boox Max Lumi, podobnie jak jego poprzednicy (Max 3 oraz Max 2) został stworzony głównie z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. 13,3-calowy ekran raczej nie sprawdzi się u przeciętnego e-czytelnika. To urządzenie dla naprawdę wymagających. Świadczy o tym choćby ulepszony ośmiordzeniowy procesor czy system Android 10, umożliwiający za pośrednictwem sklepu Google Play pobieranie aplikacji.

Onyx Boox Max Lumi w roli monitora
Onyx Boox Max Lumi w roli monitora

Jednak najważniejszą nowością, która na długo zapiszę się w historii e-czytania, jest podświetlany 13,3-calowy ekran z regulacją barwy. Innymi słowy, Max Lumi pozwala na dostosowanie temperatury podświetlenia do własnych preferencji (od bieli po bursztyn). Nie jest to nowe rozwiązanie, jednak po raz pierwszy zastosowane na tak dużym ekranie E-Ink. Pracując na innych urządzeniach tej wielkości imitujących papier, będziemy zmuszeni do włączenia zewnętrznego oświetlenia, które nie zawsze jest w stanie podświetlić ekran tak, aby zapewnić komfortową pracę. A skoro o pracy mowa, warto też wspomnieć, że Max Lumi łatwo zmienimy w dodatkowy monitor lub laptopa (po podłączeniu dedykowanej klawiatury), dzięki HDMI i USB-C z OTG.

Stworzony do biznesowych podróży

Tablet E-Ink od Onyx Boox został starannie zaprojektowany w każdym calu. Wyposażono go w nietłukący się ekran E-Ink Mobius Carta, dzięki czemu bez obaw zabierzemy go w podróż. Długim wycieczkom sprzyja także bateria 4300 mAh oraz Quick-charge 4.0, pozwalające na naładowanie tabletu do ⅔ mocy w zaledwie 2 godziny.

Notowanie na czytniku Onyx Boox Max Lumi
Notowanie na czytniku Onyx Boox Max Lumi

Max Lumi to także elektroniczny notatnik z matowym ekranem, który zastąpi sterty papieru i pozwoli odpocząć oczom od ekranów LCD. Posiada rysik WACOM, który umożliwia precyzyjne notowanie zarówno bezpośrednio po dokumentach, jak i w dedykowanych aplikacjach do notowania. Transfer plików również nie stanowi problemu. Wystarczy kilka kliknięć, aby przesłać notatki na inne urządzenia, dzięki czemu współpracownicy lub znajomi po spotkaniu mogą od razu otrzymać potrzebne notatki.

Onyx Boox Max Lumi w roli szkicownika
Onyx Boox Max Lumi w roli szkicownika

Jedno urządzenie, wiele funkcji

Onyx Boox Max Lumi to także świetne urządzenie dla tych, którzy dużo czytają w sieci i mają dość błyszczących ekranów LCD. Lumi jako jeden z nielicznych czytników oferuje wygodne i szybkie surfowanie po Internecie. Jednak trzeba pamiętać, że w stosunku do tabletu ma pewne ograniczenia i trudno liczyć na oglądanie filmów. Jednak mimo to możliwe jest odtworzenie dźwięku, dzięki wbudowanym głośnikom oraz korzystanie z mikrofonu.

Czytanie ebooków na Onyx Boox Max Lumi
Czytanie ebooków na Onyx Boox Max Lumi

Już teraz dostępny jest w sprzedaży. Proponowana cena na Czytio.pl to 4099 zł.


O firmie Czytio.pl

Czytio.pl to sklep internetowy działający od 2008 roku, który skupia swoją działalność na czytnikach e-booków, z powodzeniem zastępujących tradycyjne książki i dokumenty. Oferta sklepu jest najszerszą w Polsce i prezentuje modele takich prestiżowych marek jak Onyx Boox, PocketBook i Kindle. Innowacyjne rozwiązania, wysokie standardy jakości oraz atrakcyjna cena, przekładają się na uznanie ekspertów branżowych i użytkowników.

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *