Nowy Onyx Boox Max Lumi: najmocniejszy 13.3-calowy tablet E Ink z podświetleniem

Onyx Boox Max Lumi to nowy, 13.3-calowy wielofunkcyjny czytnik ebooków, który został wyposażony w znakomite podzespoły, podświetlenie z regulacją barwy i wyświetlacz wrażliwy na najmniejsze zmiany siły nacisku. Pobieranie aplikacji na Androida, robienie elektronicznych notatek i edycja plików PDF to tylko kilka z jego wielu zastosowań. Dowiedz się więcej.

Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Max Lumi jest nowym, 13.3-calowym narzędziem do robienia elektronicznych notatek, które działa na Androidzie 10 i posiada wbudowane podświetlenie. Oprócz białych diod LED, urządzenie zostało również wyposażone w diody bursztynowe, które zapewniają możliwość regulacji temperatury światła. We wnętrzu wielofunkcyjnego czytnika ebooków znajduje się szybszy procesor i nowy typ pamięci RAM. Wiele wskazuje na to, że Onyx Boox Max Lumi może być najważniejszą premierą w branży urządzeń E Ink w 2020 roku.

13.3-calowy wyświetlacz

Onyx Boox Max Lumi posiada 13.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius Carta HD. Ponieważ rozdzielczość ekranu wynosi 2200 x 1650 px i 207 DPI, urządzenie świetnie nadaje się do czytania ebooków. Głównym przeznaczeniem Onyx Booxa Maxi Lumi pozostaje jednak robienie elektronicznych notatek oraz edycja plików PDF.

Onyx Boox Max Lumi

Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w tak duży wyświetlacz, umożliwia ono otwieranie plików PDF w formacie A4 bez potrzeby powiększania widoku. Na wierzchu ekranu elektronicznego czytnika znajduje się dotykowa warstwa WACOM, która jest wrażliwa na 4,096 stopni siły nacisku. Im mocniej przyciśnie się rysik do wyświetlacza, tym grubsze staną się kreślone na jego powierzchni linie.

Onyx Boox Max Lumi

Podświetlenie z regulacją temperatury barwowej

Onyx Boox Max Lumi to pierwsze 13.3-calowe narzędzie do robienia elektronicznych notatek, które posiada wbudowane podświetlenie. Ponieważ poza białymi diodami LED umieszczono w nim również diody bursztynowe, użytkownicy urządzenia mają możliwość regulacji temperatury barwnej światła. Przekłada się to na maksymalny komfort czytania ebooków zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.

Parametry techniczne

We wnętrzu urządzenia znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 636 z ośmioma rdzeniami Kryo 260 o mocy 1.8 GHz, karta graficzna Adreno 509, 4 GB pamięci RAM DDR4X oraz 64 GB wewnętrznej pamięci flash. Ponieważ Onyx Boox Max Lumi obsługuje Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz), bez problemu łączy się z Internetem.

Narzędzie do robienia elektronicznych notatek zostało ponadto wyposażone w Bluetooth 5.0. Gniazdo USB-C pozwala na podłączenie urządzenia do komputera PC lub MAC. Ponieważ wielofunkcyjny czytnik ebooków posiada funkcję OTG, po podłączeniu do niego różnych dodatków (np. klawiatury) nie trzeba instalować żadnych nowych sterowników.

Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Max Lumi jest zasilany baterią o ogromnej pojemności 4300 m, która pozwala mu na działanie w trybie czuwania nawet do 6 tygodni. W razie potrzeby szybkiego naładowania urządzenia można skorzystać z funkcji Quick Charge 4.0, dzięki której naładowanie baterii do poziomu 2/3 zajmuje jedynie dwie godziny.

Oprócz tego narzędzie do robienia elektronicznych notatek posiada czujnik linii papilarnych do odblokowywania ekranu. To sprawia, że jego użytkownicy nie będą musieli martwić się o bezpieczeństwo swoich danych. Ponieważ Onyx Boox Max Lumi może zostać podłączony do komputera za pomocą portu HDMI, świetnie sprawdza się w roli dodatkowego monitora.

Onyx Boox Max Lumi

Odtwarzanie dźwięku

Jedną z największych zalet elektronicznego czytnika książek jest odtwarzanie dźwięku. Urządzenie zostało wyposażone w podwójne głośniki stereo oraz przejściówkę USB-Jack do podłączania słuchawek. Słuchawki mogą zostać z nim zsynchronizowane również bezprzewodowo za pomocą łącza Bluetooth.

Onyx Boox Max Lumi

Jakość dźwięku na Onyx Boox Max Lumi jest znakomita. W rezultacie narzędzie do robienia elektronicznych notatek świetnie sprawdza się przy słuchaniu audiobooków, muzyki lub korzystaniu z funkcji Text to speech. Nowy 13.3-calowy czytnik ebooków obsługuje formaty WAV i MP3, a ponadto posiada wbudowany mikrofon.

Android 10

Znaczna część możliwości Onyx Booxa Max Lumi wynika stąd, że urządzenie działa na Androidzie 10, czyli najbardziej zaawansowanej wersji oprogramowania, w jakie mogą zostać wyposażone współczesne czytniki ebooków. Ponieważ narzędzie do robienia elektronicznych notatek zapewnia dostęp do Google Play oraz Onyx Boox App Store, jego użytkownicy mogą pobierać setki dodatkowych aplikacji. W rezultacie nie ma potrzeby, aby instalować je na urządzeniu samodzielnie w bardziej skomplikowany sposób, ponieważ zrobienie tego wymaga tylko kilku kliknięć.

Onyx Boox Max Lumi

Ponieważ Onyx Booxa Max Lumi umożliwia korzystanie z 5 trybów odświeżania ekranu, bez problemu radzi sobie nawet z tak wymagającymi dla innych urządzeń E Ink zadaniami, jak obsługa serwisów internetowych, odtwarzanie filmów, szybkie przeglądanie treści plików PDF czy poruszanie się po menu.

Podświetlenie:Tak, 32 poziomy regulacji podświetlenia
Wyświetlacz:13.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius Carta HD
Procesor:Qualcomm Snapdragon 636 z ośmiona rdzeniami Kryo 260 o mocy 1.8 GHz
RAM:4 GB (LPDDR4X)
Wewnętrzna pamięć flash:64 GB ROM (UFS 2.1)
Wi-Fi:BT 5.0, Wi-Fi 2.4G+5G
Oprogramowanie:Android 10.0
Łącza:USB-C, funkcja OTG
Dźwięk:Podwójne głośniki stereo i przejściówkę USB-Jack do podłączania słuchawek
Waga:570 g
Grubość:7.9 mm
Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Onyx Boox

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *