Onyx Boox Note 3 i Onyx Boox Nova 3 wkrótce dostępne w sprzedaży

Onyx Boox właśnie wprowadził na rynek dwa nowe modele tabletów E Ink: 10.3-calowy Onyx Boox Note 3 i 7.8-calowy Onyx Boox Nova 3. Urządzenia zostały wyposażone w szybszy procesor oraz najnowszego Androida 10. Przekonaj się, czy warto je kupić.

Onyx Boox Note 3

Przedsiębiorstwo Onyx właśnie wprowadziło na rynek dwa nowe modele tabletów E Ink: 10.3-calowy Onyx Boox Note 3 i 7.8-calowy Onyx Boox Nova 3. Wielofunkcyjne czytniki ebooków wzbogaciły szeroką ofertę firmy, w której w zeszłym miesiącu pojawił się również 10.3-calowy Onyx Noox Note Air oraz 13.3-calowy Onyx Boox Max Lumi.

Chociaż Onyx Boox Note 3 i Onyx Boox Nova 3 można już zamawiać z oficjalnej strony producenta, urządzenia nie są jeszcze sprzedawane przez polskie sklepy. Onyx Boox Note 3 jest dostępny w cenie 549 USD, czyli takiej samej, jak Onyx Boox Note 2. Onyx Boox Nova 3 kupimy natomiast za 339 USD, czyli również tyle samo, co w przypadku Onyx Boox Nova 2.

Nowe narzędzia do robienia elektronicznych notatek

Onyx Boox Nova 3

Onyx Boox Nova 3 posiada 7.8-calowy pojemnościowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1872 x 1404 i 300 PPI. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie, jego użytkownicy mają możliwość komfortowego czytania ebooków w nocy. Na powierzchni ekranu wielofunkcyjnego czytnika ebooków znajduje się warstwa WACOM, która umożliwia obsługiwanie go za pomocą znajdującego się w zestawie rysika. Wyświetlacz urządzenia został wykonany ze szkła i umiejscowiony równo z ramką.

Onyx Boox Nova 3
Onyx Boox Nova 3

We wnętrzu Onyx Boox Nova 3 znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 636, 3 GB pamięci DDR4X RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek posiada gniazdo USB-C ze wsparciem OTG oraz funkcję szybkiego ładowania, dzięki której naładujemy je do pełna w ciągu niecałej godziny.

W przeciwieństwie do Onyx Boox Nova 2, nowy model posiada głośnik oraz Bluetooth w wersji 5.0 (zamiast 4.1). Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w mikrofon, możemy korzystać z niego do rozmów wideo lub konwersji mowy na tekst. Onyx Boox Nova 3 jest zasilany baterią o pojemności 3150 mAh. Wymiary urządzenia wynoszą 196 mm, 137 mm, 7.7 mm, a waga 265 g.

Onyx Boox Note 3

Onyx Boox Note 3 posiada 10.3-calowy, dotykowy wyświetlacz E Ink Mobius o rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 PPI. Urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie z systemem regulacji temperatury barwowej. Dzięki temu pozwala ono na komfortowe czytanie książek w wersji elektronicznej nawet w nocy lub przy słabym świetle. Onyx Boox Note 3 posiada w sumie 28 diod LED (14 białych i 14 bursztynowych).

W zestawie z urządzeniem znajduje się rysik, który pozwala pisać po powierzchni jego ekranu. Jest to możliwe dzięki warstwie WACOM, która reaguje na 4,096 stopni siły nacisku i jest wyposażona w technologię palm rejecton.

Onyx Boox Note 3
Onyx Boox Note 3

We wnętrzu tableta E Ink producent umieścił procesor Qualcomm Snapdragon 636, 4 GB pamięci DDR4X RAM oraz 64 GB wewnętrznej pamięci flash. Onyx Boox Note 3 jest o 33% szybszy od poprzedniego modelu. Ponieważ urządzenie posiada Bluetooth 5.1, możemy podłączyć do niego bezprzewodowe akcesoria, takie jak słuchawki lub głośniki. Ponieważ wielofunkcyjny czytnik ebooków posiada wbudowany głośnik, możemy wykorzystać go do słuchania muzyki, audiobooków lub podcastów.

Onyx Boox Note 3 jest zasilany baterią o ogromnej pojemności 4,300 mAh. Ponieważ urządzenie posiada funkcję Quick Charge 4.0, naładujemy je do pełna w krótkim czasie. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek obsługuje Wi-Fi, 2G oraz 5G. Oprócz tego posiada ono gniazdo USB-C z systemem OTG.

Wprowadzone zmiany

Onyx wprowadził w nowych czytnikach ebooków tylko kilka drobnych poprawek. Jest to jednak strategia, którą producent stosuje już od dłuższego czasu. Firma wprowadza urządzenia do sprzedaży w zawrotnym tempie. Chociaż Onyx Boox Nova 2 pojawił się na rynku 6 miesięcy temu, urządzenie już zostaje zastąpione nowym modelem. W ciągu ostatnich 2.5 lat Onyx wprowadził natomiast do sprzedaży 8 różnych tabletów E Ink z serii Note.

Zarówno w przypadku Onyx Boox Note 3, jak również Onyx Boox Nova 3, najważniejszą zmianą okazuje się szybszy procesor. Producent informuje, że działa on o 30% szybciej.

Lista pozostałych zmian wprowadzonych w nowych modelach:

 • Głośnik dodany do Onyx Boox Nova 3,
 • Udoskonalony, szybszy ośmiordzeniowy procesor,
 • Bluetooth 5.0 zamiast Bluetootha 4.1,
 • LPDDR4X RAM zamiast LPDDR3 RAM,
 • Android 10 zamiast Androida 9.

Porównanie

Rozmiary i waga obydwu urządzeń pozostały takie same jak do tej pory. Nie zmieniły się również ich inne najważniejsze cechy. Narzędzia do robienia elektronicznych notatek posiadają podświetlenie z regulacją temperatury barwowej, dotykową warstwę WACOM do rysowania i pisania, USB-C z obsługą OTG oraz dwuzakresowe Wi-Fi. Jeżeli mamy ochotę bliżej poznać nowe urządzenia, powinniśmy zajrzeć do recenzji Onyx Boox Nova 2 i Onyx Boox Note 2, ponieważ pomiędzy starszymi a nowymi wersjami tabletów E Ink nie ma wielu różnic.

Podczas gdy Onyx Boox Nova 3 posiada 32 GB wewnętrznej pamięci flash i 3 GB RAMu, Onyx Boox Note 3 został wyposażony w 64 GB pamięci flash i 4 GB pamięci RAM.

Zakup czytnika ebooków

Ze względu na wprowadzenie do oferty firmy Onyx nowych modeli, starsze wielofunkcyjne czytniki ebooków powinny być dostępne w nieco niższych cenach. Jeżeli zatem nie zależy nam na nowych właściwościach urządzeń, możemy skorzystać z okazji i sięgnąć po ich poprzednie wersje.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com, Good e-Reader

Powiązane treści:

6 Responses

 1. Kiedy w Polsce będzie w sprzedaży Onyx Boox Nova 3?

  1. Czytnik Onyx Boox Nova 3 powinien pojawić się w sklepie Czytio w ciągu 3-5 tygodni.

 2. Kiedy będzie można się spodziewać sprzedaży w Polsce Onyx Boox Note Air? Słyszałem że całkiem ciekawa propozycja.

  1. Już w najbliższych dniach, czytnik ma pojawić się w sprzedaży w połowie listopada.

 3. Witam
  Jest już znana data sprzedaży nova 3?

  1. Dzien dobry, czytnik powinien być dostępny w sklepie Czytio.pl na początku grudnia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *