7 faktów o czytniku Onyx Boox Max Lumi, które powinieneś znać

Onyx Boox Max Lumi to 13.3-calowy, wielofunkcyjny tablet E Ink, który świetnie radzi sobie z obsługą ebooków i plików PDF, pozwala na robienie elektronicznych notatek, korzystanie z warstw i edycję grafiki, a przy tym umożliwia pobieranie wielu aplikacji zewnętrznych z Google Play. Poznaj 7 najważniejszych faktów na jego temat.

Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Max Lumi to nowy, 13.3-calowy wielofunkcyjny czytnik ebooków, który został wyposażony w znakomite podzespoły, podświetlenie z regulacją barwy i wyświetlacz wrażliwy na najmniejsze zmiany siły nacisku. We wnętrzu Onyx Booxa Maxi Lumi znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 636 z ośmioma rdzeniami Kyo o mocy 1.8 GHz, karta graficzna Adreno 509 GPU, 4 GB pamięci DDR4X RAM oraz aż 64 GB wewnętrznej pamięci flash. Wielofunkcyjny czytnik ebooków może zostać połączony z siecią za pomocą Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz) oraz zsynchronizowany z innymi urządzeniami dzięki Bluetooth 5.0.

Onyx Boox Max Lumi jest zasilany baterią o ogromnej pojemności 4300 mAh, która pozwala mu na pozostawanie w trybie czuwania nawet do 6 tygodni. Dzięki funkcji szybkiego ładowania urządzenie może zostać naładowane do poziomu 2/3 w dwie godziny. Oprócz tego narzędzie do robienia elektronicznych notatek posiada sensor linii papilarnych do blokowania i odblokowywania ekranu, który zapewnia jego użytkownikom większe bezpieczeństwo.

7 faktów o czytniku Onyx Boox Max Lumi, które powinieneś znać

1. Duży wyświetlacz

Ponieważ Onyx Boox Max Lumi posiada duży, 13.3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 200+ PPI, czytnik ebooków idealnie sprawdza się przy czytaniu ebooków, mangi oraz czasopism i magazynów w wersji elektronicznej. Ponieważ Onyx Boox Max Lumi pozwala na czytanie dokumentów A4, możemy wykorzystać go do pracy z plikami PDF bez potrzeby powiększania widoku ekranu.

Czytanie ebooków na czytniku Onyx Boox Max Lumi
Czytanie ebooków na czytniku Onyx Boox Max Lumi

Większość tego typu publikacji jest dostępna w formatach PDF. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek pozwala na wyświetlanie materiałów w formacie A4, co powoduje, że możemy zobaczyć je dokładnie w takich proporcjach, jakie zostały im pierwotnie nadane. Aby przeczytać mniejsze fragmenty tekstu, nie musimy więc powiększać widoku ekranu.

2. Podświetlenie z regulacją temperatury barwowej

Podświetlenie ekranu czytnika Onyx Boox Max Lumi
Podświetlenie ekranu czytnika Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Max Lumi to pierwszy tablet E Ink, który posiada wbudowane podświetlenie oraz system regulacji temperatury barwowej. Przy krawędziach wyświetlacza producent umieścił 18 białych oraz 18 bursztynowych diod LED (w sumie jest ich zatem 36). Rozproszenie światła po powierzchni ekranu wygląda doskonale. Dzięki temu możemy swobodnie korzystać z urządzenia nawet w nocy oraz w słabych warunkach oświetleniowych.

3. Elektroniczne notatki

Głównym powodem, aby wziąć pod uwagę zakup czytnika ebooków Onyx Boox Max Lumi, jest jego funkcjonalność w dziedzinie robienia notatek, tworzenia odręcznych rysunków oraz edycji plików PDF. Na powierzchni ekranu urządzenia znajduje się warstwa WACOM, która reaguje na 4,096 stopni siły nacisku. To oznacza, że im mocniej przyciskamy rysik do powierzchni ekranu, tym grubsze kreślimy linie. Rysik, który znajduje się w zestawie z czytnikiem ebooków, został wykonany z plastiku. Na górze i z boku posiada on przyciski wymazywania, a służące do pisania i rysowania stalówki są wymienne.

Rysowanie i robienie notatek na czytniku Onyx Boox Max Lumi
Rysowanie i robienie notatek na czytniku Onyx Boox Max Lumi

Aplikacja do robienia elektronicznych notatek pozwala na korzystanie z warstw, które były wcześniej dostępne na Remarkable lub w programie Adobe Photoshop. Dzięki nim zyskujemy większą wygodę podczas rysowania, oznaczania małych detali i połączeń graficznych. Ponieważ mamy możliwość umieszczania obrazów na pierwszym lub drugim planie, nasza artystyczna swoboda wzrasta. Oprócz tego aplikacja pozwala na posługiwanie się różnymi gotowymi kształtami, obracaniem i modyfikowaniem ich, importowaniem innych obiektów do pamięci czytnika ebooków, zmienianie ich rozmiarów i innych parametrów.

4. Aplikacje zewnętrzne

Pobieranie aplikacji na czytnik Onyx Boox Max Lumi
Pobieranie aplikacji na czytnik Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Max Lumi działa na najnowszym Androidzie 10 i zapewnia dostęp do Google Play. W rezultacie urządzenie pozwala na pobieranie płatnych i darmowych aplikacji. Chociaż nie wszystkie z nich zostały skonfigurowane pod kątem urządzenia z wyświetlaczem E Ink, część aplikacji działa bez zarzutu. Wśród pierwotnie dostępnych na urządzeniu narzędzi znajduje się przeglądarka internetowa, monitor, słownik, memo, odtwarzacz muzyki, rejestrator dźwięku, galeria, wygaszacze ekranu oraz Onyx Boox App Store.

5. Dodatkowy monitor E Ink

Onyx Boox Max Lumi jako dodatkowy monitor
Onyx Boox Max Lumi jako dodatkowy monitor

Ponieważ w zestawie z urządzeniem znajduje się specjalny kabel, jesteśmy w stanie podłączyć go do komputera PC lub MAC za pomocą gniazda HDMI. Gdy to zrobimy, Onyx Boox Max Lumi przeobrazi się w dodatkowy monitor E Ink. Dzięki aplikacji SpaceDesk na Androida możemy skonfigurować połączenie pomiędzy dwoma urządzeniami, a następnie używać czytnika ebooków m. in. do edycji tekstu, programowania lub przeglądania sieci.

6. Tryby odświeżania ekranu

Jedną z największych zalet czytnika Onyx Boox Max Lumi jest to, że pozwala on na korzystanie z kilku alternatywnych trybów odświeżania ekranu. Dzięki temu urządzenie dobrze radzi sobie nawet z trudniejszymi zadaniami, takimi jak obsługa multimediów, odtwarzanie filmów, korzystanie z Photoshopa lub przeglądanie Internetu.

Pisanie na czytniku Onyx Boox Max Lumi
Pisanie na czytniku Onyx Boox Max Lumi

Tryb normalny (normal mode) to tryb domyślny, który służy do czytania ebooków lub przeglądania plików PDF. Tryb szybki (speed mode) skutkuje lekkim ghostingiem, lecz zapewnia bardziej płynne działanie w czasie przeglądania obrazów lub przeglądania Internetu za pomocą przeglądarki Chrome lub Firefox. Tryb A2, który znacząco redukuje jakość obrazów, jest najlepszy do otwierania materiałów z wieloma grafikami. Ostatni, nowy tryb X-Mode, został zaprojektowany pod kątem oglądania filmów w serwisie YouTube.

7. Obsługa dźwięku

Jeżeli chcemy zrobić sobie przerwę od czytania ebooków, edytowania plików PDF lub robienia odręcznych notatek, możemy wykorzystać Onyx Boox Max Lumi do odtwarzania audiobooków, muzyki lub podcastów. Urządzenie zostało wyposażone w dwa głośniki stereo, które zapewniają dźwięk najwyższej jakości. Ponieważ table E Ink obsługuje Bluetooth 5, możemy podłączyć do niego również bezprzewodowe słuchawki.

Parametry techniczne czytnika Onyx Boox Max Lumi

Ekran:E Ink Mobius Carta (giętki ekran), 13,3”
Rozdzielczość:1650 x 2200 px, 207 PPI
Podświetlenie ekranu: Tak z regulacją barwy podświetlenia
Procesor:Qualcomm Octa-core (Cortex-A72 + Cortex-A55)- 8 rdzeni
Pamięć RAM:4GB (LPDDR4X)
Wewnętrzna pamięć flash:64 GB (UFS2.1)
Oprogramowanie:Android 10.0
USB:USB-C, micro HDMI
Głośniki:Tak
Bateria:4300 mAh
Wymiary:310 x 228 x 7,9 mm
Waga:570g
Obsługiwane formaty:PDF , TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, DOC, EPUB, JPG, PNG, GIF, BMP, PDF, DjVu, MP3
Wi-Fi:Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz)
Cena:4 099 zł
Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *