Cienki tablet E Ink klasy premium [unboxing czytnika Onyx Boox Note Air]

Onyx Boox Note Air to jeden z najnowszych tabletów E Ink w ofercie prężnie rozwijającej się firmy. Czytnik ebooków wyróżnia się atrakcyjnym designem, szeroką funkcjonalnością w dziedzinie elektronicznych notatek, najlepszymi parametrami technicznymi oraz regulacją barwy podświetlenia. Jak urządzenie prezentuje się po wyjęciu z pudełka?

Unboxing czytnika Onyx Boox Note Air

Wyświetlacz i podświetlenie

Czytnik ebooków został wyposażony w wyświetlacz o wielkości 10.3-cala i rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 PPI. Obudowa urządzenia jest granatowa i posiada pomarańczowe akcenty, które nadają jej niepowtarzalny charakter.

Regulacja barwy podświetlenia ekranu na czytniku Onyx Boox Note Air
Regulacja barwy podświetlenia ekranu

Na dolnej krawędzi czytnika Onyx Boox Note Air znajdziemy gniazdo USB-C oraz przycisk włącz/wyłącz. Warto podkreślić, że dużą zaletę elektronicznego czytnika książek stanowi podświetlenie ekranu. Ponieważ urządzenie posiada zarówno białe, jak i bursztynowe diody LED, mamy możliwość regulacji intensywności oraz barwy podświetlenia.

Unboxing

W zestawie z urządzeniem znajdziemy kabel USB-C, dobrze wyważony rysik, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną.

Pierwsze uruchomienie wielofunkcyjnego tabletu E Ink może potrwać dłuższą chwilę. Na początku musimy wybrać preferowany język oraz zaakceptować regulamin producenta. Następnie zostaniemy poproszeni o wybranie aktualnej daty i godziny. Przedostatnim krokiem konfiguracji czytnika Onyx Boox Note Air jest zmiana ustawień zarządzania energią. Na koniec pozostaje nam już jedynie skalibrowanie rysika.

Parametry techniczne

Po włączeniu czytnika ebooków od razu możemy zauważyć, że działa on na Androidzie. Dzięki temu urządzenie pozwala nam na pobieranie aplikacji zewnętrznych z Google Play. We wnętrzu czytnika Onyx Boox Note Air znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 636 z ośmioma rdzeniami Kryo 260 o mocy 1.8 GHz, karta graficzna Adreno 509, 3 GB pamięci RAM oraz aż 32 GB wewnętrznej pamięci flash.

Pobieranie aplikacji z Google Play na czytniku Onyx Boox Note Air
Pobieranie aplikacji z Google Play

Czytanie ebooków

Przy wykorzystaniu wielofunkcyjnego tabletu E Ink do czytania ebooków będziemy w stanie bez problemu dostosować parametry tekstu do naszych indywidualnych potrzeb. Pozwolą nam na to bogate ustawienia typograficzne. Warto podkreślić, że Onyx Boox Note Air świetnie radzi sobie nie tylko z obsługą książek ePUB, lecz również plików PDF, czasopism w wersji elektronicznej oraz komiksów.

Elektroniczne notatki

Istotną funkcją tabletu E Ink jest funkcja rysowania i notowania, zarówno bezpośrednio po powierzchni dokumentów, jak i w specjalnej aplikacji do robienia elektronicznych notatek.

Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note Air
Robienie notatek

Wielofunkcyjny czytnik ebooków posiada ekran z warstwą dotykową, która jest wrażliwa na gesty i dotyk, a także warstwę WACOM do rysowania i robienia elektronicznych notatek. Warstwa WACOM pozostaje zintegrowana z dołączonym do urządzenia rysikiem i reaguje na ponad 4,096 stopni nacisku. Onyx Boox Note Air został wyposażony w funkcję G-Sensor, dzięki której widok ekranu obraca się automatycznie zgodnie z położeniem urządzenia.

Dodatkowe funkcje

Czytnik ebooków posiada również dodatkowe aplikacje, takie jak interaktywny słownik, czy przeglądarka internetowa. Po połączeniu urządzenia z Wi-Fi będziemy mogli nie tylko przeglądać blogi i serwisy informacyjne, ale również odtwarzać materiały wideo. Pozwolą nam na to alternatywne tryby odświeżania ekranu, które znacznie zwiększają płynność działania czytnika ebooków kosztem pogorszenia jakości obrazu.

Przeglądanie Internetu na czytniku Onyx Boox Note Air
Przeglądanie Internetu

Ponieważ narzędzie do robienia elektronicznych notatek obsługuje łącze Bluetooth 5.0, istnieje możliwość podłączenia do niego specjalnych akcesoriów, takich jak bezprzewodowe słuchawki lub głośniki. W rezultacie Onyx Boox Note Air dobrze radzi sobie z odtwarzaniem audiobooków, muzyki i podcastów. Warto zaznaczyć, że urządzenie posiada również jeden wbudowany głośnik.

Podsumowanie

Podsumowując, Onyx Boox Note Air to wielofunkcyjny tablet E Ink klasy premium, który idealnie sprawdzi się zarówno przy rysowaniu i robieniu elektronicznych notatek, jak również czytaniu ebooków, przeglądaniu Internetu czy korzystaniu z dodatkowych aplikacji na Androida. Jeżeli dysponujemy sporym budżetem i szukamy narzędzia najwyższej jakości, które przyda nam się zarówno w nauce, jak i pracy, powinniśmy zastanowić się nad jego zakupem.

Unboxing czytnika Onyx Boox Note Air [materiał wideo]

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *