PocketBook Basic 4 wkrótce dostępny w sprzedaży

Odświeżona wersja PocketBooka Basic 4 pojawi się na rynku pod koniec miesiąca. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, czytnik ebooków będzie posiadać przyciski fizyczne do zmiany stron (umieszczone pod wyświetlaczem) oraz podświetlany przycisk domowy. Cena urządzenia powinna wynieść ok. 400 PLN. Dowiedz się więcej

PocketBook Basic 4 wkrotce dostepny w sprzedazy

Design

PocketBook Basic 4 będzie dostępny w kolorze obsidian black, a wzdłuż jego krawędzi i z przodu znajdzie się kilka innych kolorystycznych akcentów. Chociaż PocketBook Basic 4 to jeden z tańszych czytników ebooków w ofercie szwajcarskiej firmy, który świetnie nadaje się dla początkujących, jest on wykonany solidnie i estetycznie. Wynika to z faktu, ze PocketBook zdecydował się na zmianę praktycznie całego designu urządzenia

Parametry techniczne

PocketBook Basic 4 zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1024 x 758 i 212 PPI. Elektroniczny czytnik książek będzie zasilany procesorem Freescale o mocy 1 GHz. Oprócz tego we wnętrzu urządzenia znajdzie się 256 MB pamięci RAM i 8 GB wewnętrznej pamięci flash. PocketBook Basic 4 będzie posiadać wejście na kartę SD, które umożliwi rozszerzenie jego pamięci aż do 32 GB. Wymiary czytnika ebooków wyniosą 161.3 x 108 x 8 mm, a jego waga jedynie 145 g.

Największym ograniczeniem PocketBooka Basic 4 jest brak wbudowanego podświetlenia, chociaż wbrew pozorom nie jest to funkcja, która musi być potrzebna wszystkim użytkownikom (szczególnie w związku z dodatkową oszczędnością).

Oprogramowanie

Jedną z największych zalet czytników elektronicznych PocketBook jest to, że działają one na Linuxie, dlatego korzystanie z nich przez cały czas pozostaje płynne i stabilne. Oprócz tego w przeciwieństwie do czytników Kindle i Kobo nie śledzą one nawyków czytelniczych użytkowników, w rezultacie nie stanowiąc żadnego zagrożenia dla ich prywatności.

Odświeżony PocketBook Basic 4 będzie w stanie radzić sobie z otwieraniem wszystkich najpopularniejszych formatów elektronicznych: PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI.

PocketBook Basic 4 nie będzie bezpośrednio sprzedawany w Polsce.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *