Magazyny i czasopisma na czytnikach PocketBook [poradnik wideo]

Czytniki ebooków PocketBook to przystępne cenowo, wielofunkcyjne i energooszczędne narzędzia, które pozwalają na bezpieczne dla naszego wzroku czytanie. Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, urządzenia świetnie radzą sobie nie tylko z obsługą ebooków, lecz również gazet, magazynów i czasopism w wersji elektronicznej. Przekonaj się, jak i dlaczego warto czytać prasę na czytnikach PocketBooka

Prasa elektroniczna na czytnikach PocketBook

Prasa na czytnikach ebooków

Ekologia

Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, wiele wydawnictw już od dawna oferuje prenumeratę swoich gazet, magazynów i czasopism w wersji elektronicznej. Takie rozwiązanie posiada istotne znacznie ekologicznie. Jeżeli wybieramy tytuły prasowe w wersji elektronicznej, nie gromadzimy w domu zbędnej makulatury, a tym samym przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji papieru. Nie jest to jednak jedyna zaleta czytania gazet i czasopism na czytniku ebooków.

Trwałość i mobilność

Jak doskonale wiedzą wszyscy miłośnicy prasy, gazetę w tradycyjnym wydaniu łatwo zgubić lub zniszczyć. Oprócz tego ich rozmiary powodują, że czytanie gazet drukowanych w wielu sytuacjach nie jest szczególnie wygodne. Cechy charakterystyczne prasy w wersji elektronicznej stanowią natomiast trwałość i mobilność. Czasopisma wyświetlane na elektronicznym czytniku książek są bezpiecznie przechowywanie w jego pamięci, a przy tym bez problemu możemy je czytać nawet w najbardziej niewygodnych pozycjach.

Prasa elektroniczna na czytniku PocketBook
Prasa elektroniczna na czytniku PocketBook

Komfort czytania

Ponieważ najlepsze czytniki ebooków są wyposażone we wbudowane podświetlenie, pozwalają one na czytanie prasy elektronicznej nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Prasa elektroniczna na czytniku PocketBook

Bardzo przydaje się również zapewniania przez nie możliwość szybkiego wyszukiwania informacji po słowach kluczowych lub kategoriach. Gdybyśmy chcieli odnaleźć określoną informację w drukowanej gazecie, musielibyśmy dokładnie przeglądać ją strona po stronie. W przypadku czasopisma w wersji elektronicznej wystarczy natomiast przeskoczyć jednym kliknięciem do wybranej sekcji za pomocą spisu treści lub wpisać w wyszukiwarce wybrane słowo.

Personalizacja tekstu

W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować czy bardziej odpowiada nam dzienny, czy nocy tryb czytania, jesteśmy również w stanie zmienić rozmiar i krój czcionki, a także samodzielnie ustawić wielkość marginesów i interlinii. Intuicyjna nawigacja po całej zawartości czasopisma powoduje, że możemy bez problemu poruszać się od jednego artykułu do drugiego, zachowując przy tym stały pogląd spisu treści.

Prasa na czytnikach PocketBook

Ekrany E Ink

Chociaż czasopisma w wersji elektronicznej bez problemu uruchomimy na smartfonie lub komputerze, długie wpatrywanie się w ekrany OLED lub LCD może doprowadzić do znacznego przeciążenia naszego wzroku. Właśnie z tego powodu wszyscy miłośnicy prasy powinni zastanowić się nad zakupem czytnika ebooków.

Okładka czasopisma na czytniku PocketBook
Okładka czasopisma na czytniku PocketBook

Ponieważ e-czytniki PocketBooka to sprawnie działające, wielofunkcyjne urządzenia, które posiadają bezpieczne dla naszego wzroku ekrany E Ink, mogą one z powodzeniem zastąpić papierowe wydania gazet, magazynów i czasopism. PocketBook Touch Lux 4, PocketBook Basic Lux 2, PocketBook Touch HD 3 lub PocketBook InkPad 3 sprawdzą się w tej roli idealnie.

Oferta e-prasowa

Aby rozpocząć prenumeratę wybranego tytułu prasowego, powinniśmy uruchomić z poziomu elektronicznego czytnika książek jeden z wielu dostępnych na nim kiosków elektronicznych. W księgarni internetowej Publio.pl odnajdziemy np. tak popularne magazyny, gazety i czasopisma, jak Polityka, Newsweek Polska, Wysokie Obcasy, Dziennik Gazeta Prawna, Super Express czy Zwierciadło.

Czasopisma elektroniczne w księgarni Publio.pl
Czasopisma elektroniczne w księgarni Publio.pl

Możliwość prenumeraty e-prasy zapewniają również inne duże księgarnie online, jak choćby Woblink, Nexto, Ebookpoint czy Virtualo. W ofercie samego Publio.pl znajduje się 357 tytułów prasowych, które zostały uporządkowane w przejrzystych kategoriach: dzienniki, polityka (opinie), psychologia, kultura, lifestyle, religia (wiara), poradniki, hobby.

Czasopisma elektroniczne w księgarni Publio.pl
Czasopisma elektroniczne w księgarni Publio.pl

Automatyczna wysyłka

Wielką zaletą czytania prasy na czytniku ebooków jest możliwość skorzystania z opcji automatycznej wysyłki czasopisma na nasze urządzenie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach prywatnego konta w sklepie z e-prasą. W przypadku Publio.pl należy kliknąć na Moje konto – ustawienia, otworzyć zakładkę Wysyłka plików, a następnie w sekcji Wyślij na PocketBook zaznaczyć opcję: Automatycznie wysyłaj każde wydanie e-prasy.

Aplikacja do czytania prasy

Ze względu na zamknięte oprogramowanie czytników PocketBooka niestety nie możemy pobierać na nie dodatkowych aplikacji do czytania prasy z Google Play. Kupione czasopisma bez problemu uruchomimy jednak w aplikacji domyślnej. Większość tytułów prasowych jest dostępna do pobrania w formatach PDF, MOBI i ePUB. Co szczególnie przydatne, jeżeli nie jesteśmy przekonani co do wartości naszego potencjalnego zakupu, możemy pobrać fragment czasopisma za darmo.

Prasa elektroniczna na czytniku PocketBook
Prasa elektroniczna na czytniku PocketBook

Wiadomości w Internecie

Ze względu na dobre parametry techniczne i większy od przeciętnego wyświetlacz, czytnik PocketBook InkPad X świetnie sprawdza się jako narzędzie do czytania newsów w sieci za pomocą przeglądarki internetowej.

Przeglądanie Internetu na czytniku PocketBook
Przeglądanie Internetu na czytniku PocketBook

Chociaż strony z informacjami otwierają się nieco wolniej niż na telefonie lub komputerze, komfort ich czytania jest znacznie wyższy. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, będziemy w stanie wygodnie przeglądać zarówno polskie, jak i zagraniczne platformy informacyjne. Chociaż przeglądanie Internetu na innych modelach PocketBooka jest nieco bardziej uciążliwe, pozostaje jednak możliwe.

Przeglądanie Internetu na czytniku PocketBook
Przeglądanie Internetu na czytniku PocketBook

Komentarze, podkreślenia i notatki

Istotnym atutem czytania prasy na czytnikach PocketBooka jest również możliwość nanoszenia własnych komentarzy i notatek na plikach PDF. Jeżeli w trakcie czytania czasopisma w wersji elektronicznej coś przyjdzie nam do głowy, jesteśmy w stanie natychmiast podkreślić wybrany fragment, oznaczyć go dowolnym symbolem lub opatrzyć komentarzem na marginesie.

Prasa elektroniczna na czytniku PocketBook
Prasa elektroniczna na czytniku PocketBook

Prasa elektroniczna na czytnikach PocketBook [poradnik wideo]

Autor: Judyta, Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *