reMarkable – tablet z epapierem

Papierowy tablet? Przedstawiam reMarkable, narzędzie, które może zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych.remarkable01

W ostatnim czasie w serwisach technologicznych obserwujemy masę dyskusji dotyczących nowego tabletu, którego sztandarową cechą jest papierowy ekran. Jest to narzędzie stworzone do prac graficznych, tym samym raczej do zastosowania w pracy. Zbudowane przez norweską firmę urządzenie ma całkowicie zastąpić nam papier. Czy to już rewolucja?

Co mówi nam specyfikacja techniczna?

– Ekran jest wielkości 10,3″, a jego rozdzielczość to 1872 x 1404 (226 dpi),

– Technologia za pomocą której został on stworzony, nazwana przez producenta “Canvas”, jest po części oparta na e-ink Carta,

– Obsługiwać będziemy go załączonym rysikiem,

– Brak oświetlenia,

– Waga wynosi 350g,

– Obsługuje formaty ePub i PDF,

– Funkcja Wi-Fi,

– Ekran nie zawiera szklanych części,

– 8GB pamięci,remarkable02

Problemem może być brak oświetlenia, ale jeśli wziąć pod uwagę jego przeznaczenie do pracy, możemy wywnioskować, że sami powinniśmy zadbać odpowiednie światło.

Nazwa “tablet” pozwala oczekiwać po urządzeniu wielu funkcji niedostępnych w zwykłych czytnikach, ale wydaje się użyta nad wyraz. Główne zastosowanie reMarkable, to czytanie, pisanie i rysowanie. Tym samym nie będzie możliwe uruchamianie aplikacji, jak w standardowych tabletach.

Na tę chwilę urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży, którą zorganizował producent celem jego zaprezentowania. Oficjalna premiera planowana jest na sierpień 2017 roku. Cena wynosi 379 dolarów, co jest obniżką o 47% w stosunku do ceny standardowej, w zestawie jest etui i rysik. Przesyłka jest bezpłatna i możemy zamówić go także z Polski. Możecie kupić go tutaj.

Czekam zatem niecierpliwie na efekty obecnej promocji i testy, które z pewnością obnażą także wady reMarkable. Miejmy nadzieję, że będzie ich jak najmniej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *