Unboxing Remarkable 2

Remarkable 2 to 10.3-calowe narzędzie do robienia notatek i czytania ebooków, które zostało wyposażone w mocniejszy procesor, więcej pamięci RAM oraz bardziej pojemną baterię. Przekonaj się, jak urządzenie prezentuje się po wyjęciu z pudełka i czy warto po nie sięgnąć.

Unboxing Remarkable 2

Remarkable 2 to udoskonalona wersja urządzenia, które pojawiło się na rynku kilka lat temu. Ponieważ narzędzie do elektronicznych notatek zostało wyposażone w mocniejszy procesor, więcej pamięci RAM oraz większą baterię, jego możliwości stały się jeszcze większe.

Unboxing Remarkable 2

Po wyjęciu Remarkable 2 z pudełka trudno nie zwrócić uwagi, że urządzenie jest niezwykle cienkie. Jego obudowa ma niecałe 5 mm grubości. Remarkable 2 posiada wysokiej jakości dotykowy wyświetlacz o wielkości 10.3 cala. Tylna obudowa narzędzia do robienia notatek została natomiast pokryta białym, matowym tworzywem. W zestawie z czytnikiem ebooków znajdziemy kabel USB-C (do ładowania i łączenia urządzenia z komputerem), instrukcję obsługi, etui oraz rysik.

Unboxing Remarkable 2
Uruchamianie Remarkable 2

Po pierwszym uruchomieniu urządzenia zostaniemy poproszeni o połączenie go z Wi-Fi oraz wybranie trybu dla osoby prawo- lub leworęcznej. Przed zakupem czytnika ebooków musimy przede wszystkim pamiętać, że Remarkable 2 nie jest urządzeniem dedykowanym na polski rynek. Korzystanie z niego wymaga znajomości podstaw języka angielskiego.

Unboxing Remarkable 2
Remarkable 2 w zestawie

Wyświetlacz

Największym atutem Remarkable 2 jest bez wątpienia szklany wyświetlacz o nieco chropowatej powierzchni. Pisanie po nim w znacznej mierze przypomina pisanie po grubym papierze. Rozdzielczość ekranu czytnika ebooków wynosi 226 DPI, dzięki czemu wszystkie wyświetlane na nim obrazy pozostają wyraźne i kontrastowe. Niestety Remarkable 2 nie posiada podświetlenia ekranu. W rezultacie nie będziemy w stanie korzystać z niego przy braku zewnętrznego światła lub w słabych warunkach oświetleniowych.

Unboxing Remarkable 2
Komiksy na Remarkable 2

Czytanie ebooków

Remarkable 2 pozwala na komfortowe czytanie ebooków, przeglądanie i edytowanie plików PDF, a przede wszystkim robienie elektronicznych notatek. Ponieważ w systemie urządzenia nie pojawiają się żadne niepotrzebne powiadomienia, maksymalnie sprzyja on koncentracji.

Remarkable 2 oferuje kilka narzędzi typograficznych do regulacji parametrów tekstu w plikach PDF. Powinniśmy przy tym pamiętać, że czytnik ebooków nie posiada żadnych aplikacji, przeglądarek internetowych ani gier. Poważnym ograniczeniem Remarkable 2 jest to, że obsługuje on jedynie dwa typy formatów elektronicznych: ePUB oraz PDF.

Unboxing Remarkable 2
Wyłączony Remarkable 2

Robienie elektronicznych notatek

Najbardziej rozbudowaną funkcją Remarkable 2 jest notatnik. Zapewnia on możliwość zmiany grubości i typu pędzla, wymazywania i oznaczania elementów graficznych oraz dodawania nowych warstw. Co istotne, w czasie korzystania z Remarkable 2 jesteśmy również w stanie nanosić notatki bezpośrednio na powierzchni przeglądanych dokumentów. Wartość latencji wyświetlacza (czas potrzebny do reakcji) wynosi natomiast w przypadku urządzenia 21 milisekund, co jest świetnym wynikiem.

Unboxing Remarkable 2
Regulacja parametrów wyświetlania tekstu

Dołączony do czytnika ebooków rysik wyróżnia się wysoką jakością. Ponieważ rozpoznaje on pochylenie końcówki, jesteśmy w stanie przyciskać go do ekranu pod różnymi kątami, np. w czasie cieniowania. Oprócz tego rysik reaguje na siłę nacisku. To oznacza, że mocniejsze przyciskanie go do powierzchni ekranu skutkuje rysowaniem grubszych linii.

Unboxing Remarkable 2
Robienie notatek na powierzchni dokumentów

Parametry techniczne

We wnętrzu narzędzia do elektronicznych notatek znajduje się dwurdzeniowy procesor 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB wewnętrznej pamięci flash. Brak powiadomień w systemie oraz brak możliwości odtwarzania aplikacji powodują, że procesor urządzenia pozostaje odciążony. Dzięki temu Remarkable 2 działa płynnie, a jego bateria wystarcza na długo. Czytnik ebooków nie wymaga ładowania przez ok. 3-4 tygodnie.

Unboxing Remarkable 2
Regulacja parametrów wyświetlania tekstu

Podsumowanie

Podsumowując, pomimo świetnego designu i wysokiej jakości ekranu, Remarkable 2 posiada stosunkowo słabe podzespoły oraz nie najlepszy system operacyjny. Do największych wad urządzenia należy ponadto brak podświetlenia ekranu i obsługi języka polskiego. Jeżeli zależy nam jedynie na robieniu elektronicznych notatek, możemy pomyśleć o jego zakupie. Jeżeli jednak szukamy bardziej wszechstronnego urządzenia, które oferuje lepsze parametry techniczne, powinniśmy przyjrzeć się ofercie innych producentów.

Unboxing Remarkable 2 [materiał wideo]

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *