Top 6 poręcznych czytników według naszej redakcji 2024

Wiadomo już nie od dziś, że małe i kompaktowe czytniki zrzeszają dużą liczbę fanów. Czytelnicy doceniają elektroniczne czytniki za świetną jakość wyświetlania, ale także dostęp do szerokiej gamy aplikacji abonamentowych czy pojemną pamięć do przechowywania biblioteczki. Ceny tych czytników są coraz bardziej przystępne, a różne funkcje i udogodnienia sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. W naszym najnowszym rankingu przedstawiamy sześć wiodących modeli czytników.

Pocketbook Verse Pro

<yoastmark class=

Pocketbook Verse Pro to 6-calowy czytnik, który łączy elegancję z funkcjonalnością. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że jest idealny do codziennego użytku, łatwy do przenoszenia i wygodny do trzymania w jednej ręce. Ma wodoodporną obudowę, dlatego świetnie też się sprawdzi do czytania na wakacjach: nad jeziorem czy na basenie. Verse Pro oferuje dostęp do aplikacji abonamentowych Legimi i Empik Go. Ponadto obsługuje szeroki zakres formatów e-booków, a także MP3, którymi są zazwyczaj audiobooki. 

Pocketbook Verse

<yoastmark class=

Pocketbook Verse to nieco prostszy model w porównaniu do Verse Pro, ale nadal oferuje doskonałe możliwości. Jest lekki, kompaktowy i bardzo łatwy w obsłudze, co sprawia, że jest świetnym wyborem dla osób ceniących prostotę. Ten model również obsługuje wiele formatów plików do czytania i oferuje dostęp do aplikacji abonamentowych Legimi i Empik Go. Nie jest czytnikiem wodoodpornym, nie obsługuje też plików MP3. Jego cena jest bardziej przystępna, co czyni go atrakcyjną opcją dla moli książkowych z ograniczonym budżetem.

Pocketbook Era Color

Pocketbook Era Color
Pocketbook Era Color

Rok temu umieściliśmy w naszym rankingu monochromatyczny odpowiednik tego modelu – Pocketbook Era. W tym zestawieniu wspominamy o nowszym Pocketbook Era Color. Doceniamy nie tylko dostęp do aplikacji abonamentowych Legimi, Empik Go czy obsługę szerokiej gamy formatów plików, w tym audiobooków. Dużym atutem jest 7-calowy kolorowy ekran, który sprawia, że Pocketbook Era Color sprawdzi się nie tylko do beletrystyki i audiobooków, ale również do czytania książek z obrazkami dla dzieci czy komiksów. Nowy model ma 32 GB pamięci wewnętrznej i poczwórny procesor Quad Core do sprawnej obsługi ebooków.

Onyx Boox Page

<yoastmark class=

Onyx Boox Page to 7-calowy monochromatyczny czytnik, który oferuje wyjątkową jakość wyświetlania oraz szeroką gamę funkcji. Dzięki systemowi Android, użytkownicy mają dostęp do Google Play, co pozwala na instalację wielu aplikacji abonamentowych, nie tylko Legimi czy Empik Go, ale też Storytel, Ebookpoint i innych. Obsługa różnych formatów plików, w tym PDF, EPUB i MOBI, zwiększa jego funkcjonalność. Jest to jeden z droższych czytników z zestawienia, ale również jest najbardziej wszechstronny.

Kobo Clara BW

<yoastmark class=

Kobo Clara BW to 6-calowy czytnik z wysoką jakością obrazu i szybkim czasem reakcji. Ma wodoodporną obudowę, a polskojęzyczny system Linux zapewnia prostą obsługę czytnika. Clara BW nie jest kompatybilny z aplikacjami abonamentowymi, ale ma bezpośredni dostęp do księgarni Kobo, która zawiera e-booki i audiobooki. Przypominamy, że znaleźliśmy sposób na obsługę audiobooków spoza księgarni producenta.

Kobo Clara Colour

Kobo Clara Colour
Kobo Clara Colour

Dla miłośników kolorowych okładek i książek z obrazkami, polecamy Kobo Clara Colour. To 6-calowy odpowiednik poprzedniego czytnika z naszego zestawienia, wyposażony w kolorowy wyświetlacz E-Ink Kaleido 3. Dobrze się sprawdzi do wyświetlania kolorowych treści, jak na przykład bajki i opowiadania dla najmłodszych. Obecnie to najtańszy czytnik z kolorowym wyświetlaczem.

Podsumowanie

Każdy z przedstawionych czytników oferuje unikalne funkcje, które mogą sprostać różnym wymaganiom użytkowników, a przede wszystkim będą optymalne do czytania beletrystyki. Pocketbook Verse będzie idealnym wyborem dla użytkowników Legimi i Empik Go, Verse Pro dodatkowo ma wodoodporną obudowę i otwiera pliki MP3. Pocketbook Era Color to wszechstronny czytnik dla całej rodziny, a Onyx Boox Page jest wielofunkcyjny dzięki systemowi Android. W końcu Kobo Clara BW oferuje doskonały ekran i minimalistyczny design, a model Kobo Clara Colour, dodaje jeszcze trochę koloru do książek . Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb czytelnika.

 

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

YouTubeNaCzytnikuPL

Tik TokNaCzytnikuPL

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *