Najlepsze czytniki dla studentów

Z perspektywy studentów i moli książkowych czytniki ebooków są prawdopodobnie najcenniejszym produktem technologicznym ostatniego czasu. Począwszy od prostych czytników, poprzez urządzenia służące do robienia elektronicznych notatek, aż po dostępne w różnych wariantach i rozmiarach czytniki o niezliczonych dodatkowych funkcjach – bez trudu możemy dziś kupić urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwanie. W jaki sposób je jednak wybrać? Jakie modele najlepiej sprawdzą się w przypadku studentów?

Studenci przygotowujący notatki - zdjęcie wprowadzające

Przyjemność czytania i jednoczesnego robienia notatek stała się znacznie łatwiej dostępna niż dawniej, szczególnie dla studentów. Jak wyjaśnialiśmy w jednym z poprzednich artykułów, elektroniczny czytnik książek może uczynić proces uczenia się łatwym i wygodnym. Obecnie możesz przechowywać wszystkie swoje materiały edukacyjne i lektury w jednym miejscu. Czy to nie wspaniale?

Ponieważ na rynku pojawiło się w ostatnich latach wiele różnych urządzeń, zakup czytnika ebooków, który spełni nasze potrzeby, wcale nie musi być łatwy. Właściwie wszystkie nowoczesne czytniki są dostępne w rozmaitych rozmiarach, ważą niewiele, a przede wszystkim zapewnią możliwość komfortowego czytania.

 

Jakie cechy musi posiadać najlepszy czytnik ebook dla studenta?

 

Poniżej przedstawiamy listę trzech zaawansowanych urządzeń, które naszym zdaniem doskonale spełnią potrzeby uczniów i studentów.

 

Najlepszy czytnik ebook dla studenta (kilka propozycji):

1. Onyx Boox Note Pro

Ten model Onyxa jest prawdopodobnie jednym z najlepszych urządzeń dostępnych w tej chwili na rynku. Czytnik ebook Onyx jest odporny na zarysowana, nie niszczy się również nawet pod wpływem dużego nacisku. W efekcie idealnie nadaje się właśnie dla studentów, ponieważ wszyscy wiemy, jak wiele książek i notatników wypełnia ich plecaki. Wydaje się oczywiste, że w przypadku osób na studiach najlepiej sprawdzi się urządzenie, które jest zarazem lekkie i wytrzymałe.

Na szczęście Onyx Boox Note Pro spełnia te kryteria, ponieważ poza wytrzymałością charakteryzuje go wyjątkowa lekkość. Czytnik posiada również szereg dodatkowych, imponujących funkcji.

Onyx Boox Note Pro od tyłu i od frontu

Onyx z nieco większym, 13.3-calowym ekranem, który został wyposażony wysokiej rozdzielczości wyświetlacz, gwarantujący bardziej wyraźny obraz, umożliwia korzystanie w trakcie czytania z funkcji zakładek, adnotacji lub szybkich tłumaczeń. W menu znajdują się również opcje odręcznego robienia notatek, bezpośredniego dostępu do plików na dysku, a także regulacji kontrastu i właściwości widoku. Jeżeli zechcesz przyjrzeć się czemuś bliżej, wystarczy że przyciśniesz zoom i dostosujesz wielkość wyświetlanych na ekranie treści do własnych potrzeb.

Onyx Boox Note Pro jest intuicyjnym, łatwym w obsłudze urządzeniem, które jest w stanie przechowywać do 32 GB materiałów, takich jak Twoje ulubione książki, artykuły, prezentacje, pliki PDF czy notatki z wykładów.

 

2. Sony Digital Paper

Sony to kolejna korporacja, która dołączyła do grona producentów e-czytników, wypuszczając na rynek swoje własne tablety wyposażone w e-papierowe ekrany, a także inne niewielkie gadżety. Sony Digital Paper szybko okazał się jednym z najlepszych czytników ostatnich lat, a stało się tak przede wszystkim dlatego, że doskonale nadaje się do wygodnego czytania dokumentów w rozmaitych formatach.

Jest to również w pełni intuicyjne urządzenie, które umożliwia łatwe przeskakiwanie między stronami oraz tagowanie – dzięki takim opcjom komfortowe zarządzanie przerabianym materiałem nie stanowi najmniejszego problemu. Co więcej, czytnik ebooków jest wyjątkowo lekki i cienki, jednocześnie charakteryzując się dużą trwałością. W rezultacie Sony Digital Paper jest w stanie bez problemu przetrwać wszystkie lata studiów, pomagając swoim użytkownikom w czytaniu i nauce.

Sony Digital Paper - doskonałe urządzenie do robienia notatek

Dostęp do podstawowych funkcji urządzenia uzyskuje się w całkiem bezpośredni sposób. Nie posiada ono osobnego menu, a żeby powiększyć ekran, wystarczy na niego nacisnąć. Prostota czytnika jest w tym przypadku wielką zaletą, ponieważ w związku z brakiem skomplikowanych właściwości i dodatkowych aplikacji idealnie nadaje się on do samego czytania. Jeżeli jednak chciałbyś skorzystać z aplikacji do robienia notatek, wystarczy że skorzystasz z klawiatury Bluetooth.

 

3. Boyue Likebook Mimas

Inny elektroniczny czytnik książek, który doskonale sprawdzi się w przypadku studentów, to 10.3-calowy Boyue Mimas. Spośród jego najważniejszych właściwości warto wymienić frontowe podświetlenie oraz opcję regulacji temperatury światła, które przydają się szczególnie przy czytaniu w ciemnych warunkach.

Wielu użytkowników e-czytników twierdzi, że Boyue Mimas jest świetną alternatywą dla Sony Digital Paper oraz Onyx Boox Note. Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy WACOM. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich czytników posiada również głośniki oraz port MicroSD. W rezultacie umożliwia studentom nie tylko czytanie e-booków, lecz również komfortowe odtwarzanie audiobooków i podcastów.

W jednym ze starszych artykułów pisaliśmy na temat 7.8-calowy Boyue Likebook Plus, który jest dostępny do kupienia na AliExpress.

Boyue Likebook Mimas to gwarancja szeregu przydatnych funkcji

Boyue Mimas jest pierwszym czytnikiem o tak dużym ekranie, który został wyposażony we frontowe oświetlenie oraz system temperatury barwowej. Urządzenie pozwala na korzystanie z wielu różnych trybów regulowanego oświetlenia, które bez trudu można dostosowywać do warunków panujących w otoczeniu.

Czytnik jest wyjątkowo lekki i cienki, dzięki czemu można zawsze nosić go ze sobą w torbie lub plecaku. Boyue Mimas gwarantuje wielki komfort czytania, a także zapewnia możliwość znacznej personalizacji wyświetlanych treści (takich jak wielkość czcionki, oświetlenie, odstępy między wierszami i wiele więcej). Dla wszystkich, którzy szukają stylowego i funkcjonalnego e-czytnika, Boyue Mimas jest więc propozycją wartą rozważenia.

 

Inne czytniki e-booków, które świetnie sprawdzą się na studiach:

 

Źródło: https://goodereader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *