Czytniki e-booków z dużym ekranem

Czytniki ebooków z dużymi ekranami

Wśród fanów czytelnictwa w postaci cyfrowej zdarzają się narzekania, że większość czytników jest 6 calowa.

Dla niektórych kompaktowość nie jest priorytetem. Niektórzy używają go do przechowywania różnych dokumentów, czytania artykułów i gazet oraz nauki. Wtedy lepiej sprawdzają się większe czytniki. Jednak zdania są podzielone. Niemniej jednak warto się zastanowić, co będzie dla nas lepsze i wiedzieć jakie czytniki w większym rozmiarze są dostępne na rynku.

Niestety wciąż nie ma zbyt wielu opcji do wyboru, ale dostępnych jest więcej czytników z dużymi ekranami niż kiedyś, więc można powiedzieć, że nastąpił pewien postęp.

 

Oto zestawienie dużych czytników E Ink, które są obecnie dostępne do kupienia:

Kobo Aura One – najnowszy ereader firmy Kobo przełamuje trend 6-calowych ekranów dzięki naprawdę ładnemu ekranowi E Ink o średnicy 7,8 cala i rozdzielczości 300 ppi, dodatkowo ma on przednie oświetlenie w różnych odcieniach. Moim zdaniem Aura One była najlepszym ereaderem wydanym w 2016 roku. Większy ekran jest świetny, a ogólny wygląd jest całkiem fajny.

InkBook 8 – Najtańszy ereader z większym 8-calowym ekranem. Działa pod kontrolą Androida 4.2 i ma wejście na kartę pamięci oraz przednie oświetlenie, więc jest to dobre wyposażenie w stosunku do ceny, ale ma ekran o niższej rozdzielczości niż pozostałe 8-calowe modele z tej listy.

Onyx Boox Max – Największy czytnik e-booków Onyx z 13,3-calowym ekranem E Ink. To nie jest typowy ekran E Ink wykonany ze szkła; tylko elastyczny ekran z tworzywa sztucznego, który jest o wiele lżejszy i trwalszy niż zwykłe ekrany.

Onyx Boox N96 – to nowszy, 9,7-calowy czytnik Onyx zastępujący M96. Dostępne są dwa modele N96. Jeden ma przednie oświetlenie, N96ML, a drugi ma przyjazny dla palców ekran dotykowy. Jednak oba z nich współpracują z rysikiem.

 

A Wy jakie ekrany wolicie? Duże czy może jednak bardziej kompaktowe, które mieszczą się bez problemu w kieszeni marynarki czy torebce? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

 

 

Autor: Agata
Źródło: blog the ebook reader

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *