15 książek polecanych przez Warrena Buffetta

Warren Buffett to wybitny amerykański inwestor i jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Odkąd skończył 7 lat, mężczyzna bezustannie sięga po kolejne książki. Przekonaj się, jakie książki biznesowe najbardziej ceni.

15 książek polecanych przez Warrena Buffetta

Warren Buffet to amerykański inwestor, przedsiębiorca i filantrop, który powszechnie uchodzi za najlepszego inwestora na świecie. Odkąd skończył 7 lat, Amerykanin bezustannie sięga po nowe książki. Jedną z pozycji, które wywarły na nim w młodości największe wrażenia, była książka 1000 Ways to make $1000. Buffett od znajduje się na liście najbogatszych ludzi na świecie. Przekonaj się, jakie książki najbardziej ceni.

15 książek polecanych przez Warrena Buffetta

15 książek polecanych przez Warrena Buffetta

1. Benjamin Graham – Inteligentny inwestor

Klasyka wśród książek na temat inwestowania. Dzięki niej każdy aspirujący inwestor dowie się, w jaki sposób uzyskać stały, długoterminowy profit. Jest to pozycja, która zawiera wiedzę na temat tego, jakie ruchy inwestycyjne przynoszą największe profity.

2. Benjamin Graham – Security Analysis

Ponieważ Benjamin Graham był nauczycielem i mentorem Buffetta, trudno się dziwić, że drugie miejsce na liście zajmuje jego inna książka. Chociaż Security Analysis jest mniej przystępna od Inteligentnego inwestora, zawiera bardziej pogłębione analizy, wprowadzając czytelników w tajniki inwestowania. Dzięki tej książce są oni w stanie zyskać zdolność postrzegania przedsiębiorstw z perspektywy analityka finansowego.

3. Philip A. Fisher – Zwykłe akcje, niezwykłe zyski

Philip A. Fisher – Zwykłe akcje, niezwykłe zyski

Książka, która wywarła ogromny wpływ na to, w jaki sposób Warren Buffett myśli o inwestowaniu. W jaki sposób przeprowadzić szczegółową analizę firmy, w którą chcemy zainwestować? Dlaczego warto stawiać na kupowanie akcji wielkich, prężnie działających przedsiębiorstw z dużym potencjałem rozwoju?

4. Timothy Geithner – Stress Test: Reflections on Financial Crises

Autor książki analizuje każdy najdrobniejszy aspekt kryzysów finansowych, pozwalając czytelnikom poznać ich przyczyny. Jakie decyzje należy podejmować, aby nie dopuścić do upadku gospodarki?

5. Warren Buffett – The Essays of Warren Buffett

Książka składa się z setek listów, które Buffett napisał w przeszłości do udziałowców swoich przedsiębiorstw. Jest to przystępny poradnik dobrego inwestowania, który przedstawia lekcje, jakie mężczyzna odebrał w czasie całej swojej kariery.

6. Jack Welch – Jack: Straight From the Gut

Philip A. Fisher – Zwykłe akcje, niezwykłe zyski

Zdaniem Warrena Buffetta jest to jedyna książka, którą trzeba przeczytać, aby stać się dobrym menedżerem. Jack Welch to nonkonformista, dyrektor koncernu General Electric, który przekształcił wielką korporację zgodnie z własną wizją.

7. William N. Thorndike Jr. – Ośmioro niekonwencjonalnych dyrektorów wielkich firm i ich recepta na sukces

Kolejna książka na temat inwestowania. Historie 8 dyrektorów, którzy podnieśli umiejętność zarządzania korporacją na nowy poziom. Zdaniem autora książki łączy ich przede wszystkim jedno: zdolność odpowiedniego lokowania kapitału.

8. John C. Bogle – The Clash of the Cultures

John C. Bogle to legendarny założyciel grupy inwestycyjnej The Vanguard. W swojej książce szczegółowo opisuje on różnicę pomiędzy inwestycją a spekulacją, ukazując aktualny stan świata finansów. Dlaczego rynek z samej swojej natury kieruje się ku spekulacji? Dlaczego ta tendencja w dłuższym przedziale czasowym negatywnie wpływa na inwestowanie?

9. John Brooks – Przygody przedsiębiorców

John Brooks – Przygody przedsiębiorców

Świetna propozycja dla każdego przedsiębiorcy, która zawiera uniwersalne biznesowe zasady ukazane na przykładach inwestorów z Wall Street. Autor stara się pokazać, że świat finansów posiada cykliczną naturę, a różne występujące w nim trendy wciąż się powtarzają. John Brooks jednocześnie przekonuje, że największą przeszkodę w rozwoju prężnie działającego biznesu stanowi ludzki upór i irracjonalność.

10. John C. Bogle – Little Book of Common Sense Investing

Kolejna książka Johna C. Bogle opisuje najprostsze i najbardziej skuteczne sposoby na zdobywanie długoterminowych zysków. W swoich rekomendacjach autor skupia się przede wszystkim na jednym: inwestowaniu w tanie fundusze indeksowe.

11. Cristiane Correa – Dream Big

Opowieść o tym, jak trójka mężczyzn zbudowała największe przedsiębiorstwo w dziejach brazylijskiego kapitalizmu. Jorge Paulo Lemann, Marcel Telles i Beto Sicupira to przedsiębiorcy, którzy stworzyli model biznesowy oparty na trzech zasadach: uznawaniu indywidualnych osiągnięć pracowników, prostocie oraz ciągłej redukcji kosztów.

12. Howard Marks – Najważniejsza rzecz

Howard Marks – Najważniejsza rzecz

Książka zawierająca opowieści Howarda Marksa na temat jego doświadczeń w inwestowaniu. Jakie podejmował decyzje? Które z nich były najtrudniejsze? Według autora do sukcesu w inwestowaniu nie prowadzi żadna droga na skróty. Aby zwieńczyć swoje przedsięwzięcia powodzeniem, mężczyzna musiał ciężko pracować przez wiele lat.

13. Jim Clayton, Bill Retherford – First a Dream

Autobiograficzna, pełna cennych porad oraz użytecznych zasad biznesowych opowieść o dążeniu do sukcesu, które z powodzeniem może wykorzystać każdy początkujący przedsiębiorca.

14. Peter Kaufman – Poor Charlie’s Almanack

Książka Petera Kaufmana zawiera bezcenne rady wydobyte z wielu wypowiedzi wykładów Charliego Almanacka. Zdaniem wybitnego inwestora największą przeszkodę w skutecznym inwestowaniu stanowią różnego rodzaju behawioralne uprzedzenia. W jaki sposób je przezwyciężyć?

15. Fred Schwed – Where Are the Customers’ Yachts?

Przyjemna w odbiorze, pełna interesujących opowieści i anegdot pozycja, która wprowadza czytelników w tajniki świata inwestycji.

15 książek polecanych przez Warrena Buffetta [materiał wideo Alux.com]

Autor: Kuba
Źródło: Alux.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *