Jak personalizować okładki ebooków i notatek na Onyx Booxie?

Samodzielne zmienianie okładek ebooków i plików z notatkami? Po najnowszej aktualizacji oprogramowania czytników Onyx Boox stało się to możliwe. Przekonaj się, w jaki sposób to robić.

Jak personalizować okładki ebooków i notatek na Onyx Booxie?

Personalizacja okładek książek i notatek to dla wielu użytkowników czytników ebooków istotna sprawa. Spersonalizowana okładka przekazuje szczególne emocje, pozwalając łatwiej utożsamiać się z ulubionym ebookiem. Możliwość zmiany okładek przydaje się również wtedy, gdy chcą oni samodzielnie podzielić publikacje na różne typy. Spersonalizowane okładki plików z notatkami pozwalają natomiast na lepszą ochronę prywatności.

Po najnowszej aktualizacji oprogramowania czytników Onyx Boox do wersji V3.1 możesz wygodnie korzystać z powyższych funkcji. Przekonaj się, w jaki sposób przypisać różne obrazy do ebooków i notatek.

Wybór obrazu na okładkę ebooka

1. Znajdź w Internecie ilustrację, którą chciałbyś wykorzystać w roli okładki ebooka. Przenieś ją do pamięci czytnika Onyx Boox i zapamiętaj jego lokalizację.

2. Otwórz bibliotekę z ebookami, znajdź interesującego Cię ebooka i dłużej przytrzymaj go palcem. Gdy na ekranie pojawi się nowe okno, wybierz opcję Custom Cover (personalizuj okładkę).

Naciśnij na przycisk Custom Cover

3. Otwórz folder, w który zapisałeś plik graficzny. Naciśnij na niego i ustaw go jako okładkę ebooka.

Wybierz ulubiony obraz

Wybór strony na okładkę notatek

W przeciwieństwie do ustawiania własnej okładki ebooka, zmiana okładki pliku z notatkami wymaga kilku dodatkowych czynności.

1. Otwórz notatnik i naciśnij na ikonę Page Thumbnail View (miniatur strony) na bocznym pasku menu.

Naciśnij na przycisk Page Thumbnail View

2. W tym miejscu wybierz stronę, która ma pełnić rolę okładki pliku z notatkami.

3. Aby zapisać stronę jako okładkę, naciśnij na przycisk Custom Cover (niestandardowa okładka).

Wybierz stronę notatek i naciśnij na przycisk Custom Cover

Czytniki Onyx Boox

Urządzenia Onyx Boox nie są typowymi czytnikami ebooków, lecz przede wszystkim narzędziami do robienia elektronicznych notatek. Do części z nich są dołączone specjalne rysiki, a ich duże rozmiary sprawiają, że świetnie sprawdzają się one na przykład przy pracy z plikami PDF.

Ponieważ czytniki ebooków Onyx Boox działają na Androidzie, pozwalają one na pobieranie aplikacji z Google Play. Aplikacje te służą m. in. do czytania, obsługi wiadomości, przeglądania Internetu lub tworzenia i edycji dokumentów. W rezultacie produkty chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego stanowią wielofunkcyjne urządzenia, które pod wieloma względami nie ustępują nawet tabletom.

Autor: Kuba
Źródło: Boox.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *