5 ciekawych gadżetów dla książkoholików z AliExpress

Istnieje jeden wymarzony prezent dla wielbicieli literatury: kolejne dobre książki. Ponieważ jednak nie zawsze wiemy, jakie tytuły wybrać na upominki dla naszych najbliższych, warto urozmaicić listę możliwości o interesujące książkowe dodatki. Jakie gadżety do książek uszczęśliwią każdego książkoholika?

Podpórka na książki z napisem Book

AliExpress to chiński sklep internetowy, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą atrakcyjnych cen, które nawet przy wysyłce sprzętu z Azji często okazują się niższe niż w innych miejscach. Co ciekawe, w ofercie serwisu znajdziemy wiele interesujących gadżetów do książek, które idealnie nadają się na oryginalna prezenty.

5 ciekawych gadżetów dla książkoholików z AliExpress

1. Silikonowe zakładki do oznaczania fragmentów tekstu

Silikonowe zakładki do książek z AliExpress

Jeżeli często oznaczamy w książkach różne interesujące opisy lub cytaty, jest to gadżet stworzony dla nas. Zamiast niepotrzebnie zużywać jednorazowe przyklejane karteczki lub podkreślać fragmenty książki długopisem lub ołówkiem, zawsze możemy mieć pod ręką silikonowe zakładki, aby w razie czego naciągnąć je na wybraną stronę.

Co więcej, jeżeli wyróżnianie danego fragmentu książki nie będzie nam już dłużej niezbędne, ponieważ np. gdzieś go sobie zapiszemy, będziemy w stanie błyskawicznie zdjąć z książki zakładkę i wykorzystać ją w innym celu.

Cena: 0.69 USD (2.66 PLN)

2. Plastikowy uchwyt na palec do wygodniejszego czytania

Plastikowy uchwyt na palec do czytania książek

Książka przypadkowo zamykająca się w czasie czytania to utrapienie dobrze znane każdemu wielbicielowi literatury. Jeżeli jesteśmy zmuszeni trzymać książkę tylko jedną ręką (na przykład w czasie jazdy pociągiem lub autobusem), zapobieganie niepożądanemu przewracaniu się stron czasami staje się trudne.

Właśnie z myślą o tego typu sytuacjach powstał plastikowy uchwyt na kciuk, który pozwala na przytrzymywanie otwartej książki w najbardziej wygodny sposób. Dzięki niemu bez problemu poradzimy sobie z czytaniem nawet na stojąco.

Cena: 0.23 USD (0.89 PLN)

3. Drewniany stojak na książkę

Drewniany stojak na książkę z AliExpress

Odpowiednie ułożenie książki to podstawa udanej lektury. Kiedy wykorzystujemy ją na przykład do nauki, szczególnie ważne jest dla nas to, aby się nie zamykała i pozwalała nam na czytanie pod określonym, najwygodniejszym kątem.

Właśnie z myślą o tym przeznaczeniu zaprojektowany został drewniany stojak na książki, który posiada kilka różnych poziomów nachylenia, a także pozwala na przytrzymanie otwartej książki za pomocą niewielkich listewek. Całość prezentuje się solidnie i estetycznie, dobrze komponując się z pozostałymi elementami naszego biurka.

Co ważne, podpórka nadaje się również do przytrzymywania laptopa, tableta lub zeszytu.

Cena: 3.59 USD (13.85 PLN)

4. Metalowa podpórka na książki z napisem BOOK

Podpórka na książki z napisem Book

Dobrze uporządkowane książki wiążą się nie tylko z walorami estetycznymi, lecz również z możliwością szybkiego odnalezienia tej pozycji, której akurat poszukujemy.

Jeżeli do tej pory nie wybraliśmy idealnego miejsca na przechowywanie całych naszych czytelniczych bogactw, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na metalowe podpórki z napisem BOOK. Solidność wykonania i wyjątkowa stabilność sprawiają, że pozwalają one na funkcjonalne uporządkowanie książek w domu lub biurze. Ze względu na swój elegancki wygląd podpórki dodadzą również charakteru naszemu wnętrzu.

Cena: 8.89 USD (34.29 PLN)

5. Plastikowy uchwyt do przytrzymywanie otwartej książki

Plastikowy uchwyt do książki z AliExpress

Kiedy korzystamy z podręczników, encyklopedii lub innych materiałów do nauki, czasami jesteśmy zmuszeni do spędzenia długiego czasu na powtarzaniu tych samych zagadnień. W takich okolicznościach nie przewracamy co chwilę stron czytanej książki, lecz dokładnie zapoznajemy się z mniej lub bardziej wąskimi fragmentami tekstu. Zaglądając do komputera lub robiąc notatki na kartce, nie chcemy równocześnie skupiać się na przytrzymywaniu otwartej książki.

Właśnie w takich sytuacjach szczególnie przydatny okazuje się składany plastykowy uchwyt, który zapewnia maksymalną wygodę w czasie czytania.

Cena: 1.35 USD (5.2 PLN)

Zakup czytnika ebooków a maksymalna wygoda czytania

Zakup czytnika ebooków a maksymalna wygoda czytania

Chociaż wszystkie z opisanych gadżetów są w stanie znacznie ułatwić nam zarządzanie naszą biblioteką, a przede wszystkim uczynić kontakt z książkami wygodniejszym i bardziej owocnym, zakup czytnika ebooków jest w stanie pomóc nam w tym w jeszcze wyższym stopniu.

Ponieważ najlepsze czytniki ebooków są kompaktowymi, wielofunkcyjnymi urządzeniami, które nie tylko zapewniają maksymalny komfort czytania, lecz również dają możliwość korzystania z wielu dodatkowych aplikacji, ich zalety szybko docenią nawet najwięksi sceptycy.

Największe zalety czytników ebooków:

  • Lekkość i niewielkie rozmiary,
  • Estetyczny wygląd i solidne wykonanie,
  • Możliwość przechowywania całej swojej biblioteki w jednym urządzeniu,
  • Możliwość wygodnego trzymania urządzenia w jednej ręce,
  • Możliwość czytania w każdych warunkach dzięki wbudowanemu podświetleniu,
  • Możliwość oznaczania fragmentów książek zakładkami i podkreśleniami,
  • Możliwość wygodnego robienia notatek w dowolnych okolicznościach.
Autor: Kuba
Źródło: AliExpress

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *