Jak wygląda rysowanie i robienie notatek na Onyx Boox Note 2? [materiał wideo]

Onyx Boox Note 2 to urządzenie elektroniczne, które jest przeznaczone przede wszystkim do rysowania i robienia odręcznych notatek. W związku z nową aktualizacją oprogramowania użytkownicy czytnika ebooków zyskali możliwość nanoszenia elektronicznych komentarzy również na komiksach, cyfrowych wydaniach mangi oraz najpopularniejszych formatach ebooków. Przekonaj się, jak wygląda rysowanie i robienie notatek na Onyx Boox Note 2 w praktyce

Rysowanie i robienie elektronicznych notatek na Onyx Boox Note 2

Dotykowy wyświetlacz i precyzyjny rysik

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o Onyx Boox Note 2 jest to, że został on wyposażony w dotykowy wyświetlacz WACOM oraz rysik, który posiada ponad 4000 stopni czułości na nacisk. Im mocniej przyciskasz go do krawędzi ekranu, tym bardziej grube stają się kreślone linie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że główny konkurent urządzenia, czyli Sony Digital Paper, nie posiada takiej funkcji. Onyx Boox Note 2 pozwala również na to, aby swobodnie oprzeć na nim rękę. Dzięki wykorzystaniu specjalnego zabezpieczenia jej dotyk nie zniekształci szkicowanego na ekranie obrazu.

Użytkownicy urządzenia mają możliwość samodzielnego wyboru ustawień pióra lub ołówka, które decydują m. in. o grubości prowadzonych za pomocą rysika linii. Podczas gdy elektroniczny ołówek idealnie nadaje się do robienia notatek i zapisywania szybkich komentarzy, pióro najlepiej sprawdza się w trakcie szkicowania i cieniowania. Zarówno ołówek, jak i pióro pozwalają na pisanie i rysowanie w różnych odcieniach szarości. Dzięki temu możesz np. narysować czarny kontur, a następnie wypełnić go jednym z 6 dostępnych gradientów.

Chociaż Onyx Boox Note 2 zapewnia również możliwość wykorzystania kilku kolorów, nie są one widoczne na ekranie czarno-białego wyświetlacza E Ink. Będziesz w stanie je zobaczyć dopiero po przeniesieniu gotowych komentarzy i notatek do pamięci komputera.

Szablony i eksport notatek

Użytkownicy elektronicznego czytnika książek mogą posługiwać się dwoma stronami gotowych szablonów. Chociaż większość osób stawia na domyślnie wybraną, czystą powierzchnie, istnieje również możliwość z korzystania ze wzoru listy, tabeli, notacji muzycznej, kalendarza i różnych siatek.

Jedną z najnowszych funkcji Onyx Boox Note 2 jest import obrazów w formacie JPG lub PNG za pomocą menedżera plików. Dzięki niej możliwe staje się przenoszenie do pamięci urządzenia różnych kształtów, obiektów, logo czy zdjęć. Gdy już to zrobisz, jesteś w stanie łatwo je obracać, skalować, a także po nich rysować.

Gdy już skończysz przygotowywać elektroniczne notatki, łatwo możesz eksportować je do pliku PDF lub PNG. Masz również możliwość zapisania ich na dysku i wyeksportowania ich później, przesłania ich do kogoś innego za pomocą poczty e-mail lub przeniesienia ich do chmury. Ponieważ Onyx Boox Note 2 działa na Androidzie 9.0, bez problemu obsługuje on Dropboxa, Boxa i inne narzędzia do przechowywania materiałów w Internecie.

Podsumowanie

Onyx Boox Note 2 jest wielofunkcyjnym, przydatnym w pracy urządzeniem, które nie ze względu na wyświetlacz E Ink nie jest szkodliwe dla Twojego wzroku. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w białe i bursztynowe diody LED, które są umieszczone przy dolnej krawędzi ekranu i równomiernie oświetlają jego powierzchnię, możesz korzystać z niego również przy czytaniu w nocy.

Jak wygląda rysowanie i robienie notatek na Onyx Boox Note 2?

Źródło: Good e-Reader
Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *