Bookeen Diva i Bookeen Diva HD – dwa nowe czytniki ebooków prosto z Francji

Bookeen Diva HD i Bookeen Diva to dwa 6-calowe, francuskie czytniki ebooków, które na tle konkurencji wyróżniają się oryginalnym designem. Urządzenia posiadają kilka odmiennych cech i zostały przeznaczone dla innych grup użytkowników. Poznaj je bliżej

Bookeen Diva HD

Bookeen Diva HD

Bookeen Diva HD to pierwszy czytnik ebooków, jaki francuski producent wprowadził na rynek w 2020 roku. Firma zdecydowała się na udoskonalenie właściwości i designu kilku poprzednich urządzeń ze swojej oferty (Bookeen Saga i Bookeen Ocean).

Czytnik ebooków Bookeen Diva HD

Design i ekran

Przednia obudowa 6-calowego Bookeen Diva HD została wykonana z plastiku, który nie jest jednak równie twardy i sztywny, jak ten wykorzystywany w urządzeniach innych producentów. Na wierzchu opakowania francuskiego czytnika ebooków znajduje się jego duże zdjęcie. Na fotografii można dostrzec ekran urządzenia, a na nim wyraźny, ostry tekst. Bookeen Diva HD został wyposażony w wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1448 x 1072 (300 PPI).

Design Bookeen Diva HD jest oryginalny, urządzenie w pewnej mierze przypomina kostkę mydła. Wszystkie jego elementy mają biały kolor. Plastik znajdujący się zarówno z przodu czytnika ebooków, jak i wzdłuż jego krawędzi, jest bardzo miękki i ugina się pod siłą nacisku. W rezultacie trzymanie urządzenia w czasie czytania jest wygodne i przyjemne.

Czytnik ebooków Bookeen Diva HD trzymany w dłoni

Po prawej stronie Bookeen Diva HD umieszczone zostały przyciski fizyczne do przewracania stron. Przycisk do włączania urządzenia znajduje się na jego górnej krawędzi. W dolnej części obudowy widoczne jest logo DIVA HD, a jeszcze niżej port USB. W rezultacie elektroniczny czytnik książek sprawia wrażenie solidnie wykonanego, minimalistycznego i estetycznego. Booken Diva HD ewidentnie wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku urządzeń, co przyciąga do niego uwagę.

Parametry techniczne

Z tyłu pudełka znajduje się więcej kolorowych zdjęć oryginalnego czytnika ebooków. Wypisane są tam również wszystkie jego najważniejsze cechy, parametry oraz funkcje: wyświetlacz o rozdzielczości 300 PPI, miejsce na 15 000 ebooków, kilka tygodni czytania bez ładowania baterii, ciepła barwa podświetlenia, żyroskop i współpraca z inteligentnym etui. W elektronicznym czytniku książek wykorzystano procesor IMX6SLL (Cortex A9) o mocy 1 GHz. Posiada ono również 512 MB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Umieszczone z tyłu opakowania urządzenia informacje są w języku francuskim.

Zawartość opakowania

We wnętrzu opakowania Bookeen Diva HD znajduje się krótka instrukcja obsługi urządzenia oraz kabel USB. W instrukcji pokazano gdzie umiejscowione zostały przyciski fizyczne do zmiany stron, w jaki sposób włączyć podświetlenie ekranu oraz w jaki sposób ładować urządzenie za pomocą portu USB. Sam kabel USB jest twardy i sztywny. Podobnie jak obudowa samego czytnika ebooków, występuje on w kolorze białym.

Cena katalogowa Bookeen Diva HD wynosi 139 EUR.

Bookeen Diva HD Unboxing [materiał wideo Good e-Reader]

Bookeen Diva

Pod względem designu Bookeen Diva niczym nie różni się od Bookeen Diva HD. Francuski czytnik ebooków posiada jednak mniejszą rozdzielczość ekranu i jest pozbawiony funkcji regulacji temperatury barwowej oświetlenia. Stąd wynika jego niższa cena.

Czytnik ebooków Bookeen Diva

Design i ekran

Urządzenie o przekątnej równej 6 calom zostało zaprojektowane jako podstawowy model czytnika ebooków, który zachęca do zakupu głównie niewielkim rozmiarem, wbudowanym podświetleniem oraz zintegrowaną księgarnią BookeenStore (ok. 45 tys. tytułów). Bookeen Diva posiada wyświetlacz E Ink Carta o nieco niższej rozdzielczości 1024 x 768 (212 PPI).

Obudowa produktu została wykonana z miękkiego plastiku, który delikatnie ugina się przy mocniejszym nacisku. Dzięki temu Bookeen Diva dobrze leży w dłoni i jest przyjemny w dotyku. Z prawej strony czytnika ebooków znajdują się przyciski fizyczne do zmiany stron, a z lewej przycisk do obsługi podświetlenia. Podobnie jak Bookeen Diva HD, elektroniczny czytnik książek został wyposażony w żyroskop, który pozwala na automatyczną zmianę orientacji jego ekranu.

Parametry techniczne

W przeciwieństwie do niebieskiego opakowania Bookeen Diva HD, opakowanie Bookeen Diva jest pomarańczowe. Z przodu pudełka znajduje się zdjęcia tańszego czytnika ebooków w trybie portretowym, a na jego ekranie widać wyraźny tekst. Z tyłu opakowania umieszczono wszystkie najważniejsze informacje na temat produktu, które są takie same, jak w przypadku Bookeen Diva HD. Posiada on również taki sam procesor (o mocy 1 GHz), tyle samo RAMu (512 MB) i pamięci wewnętrznej (16 GB).

Zawartość opakowania i obsługa

We wnętrzu pudełka znajduje się czytnik ebooków, kabel USB oraz krótka, jednostronicowa instrukcja, która dotyczy jedynie podstawowej obsługi urządzenia.

Czytnik ebooków Bookeen Diva (podgląd menu)

Zakup czytnika ebooków francuskiego producenta jest dobrym pomysłem przede wszystkim w przypadku osób władających językiem francuskim. Zainstalowana na urządzeniu księgarnia online jest w całości po francusku, jednak urządzenie obsługuje Adobe DRM, dzięki czemu można wgrywać na nie ebooki nabywane również gdzie indziej. Menu Bookeen Diva i Bookeen Diva HD ma być natomiast dostępne w wielu wersjach językowych. Do tej pory nie wiadomo jednak, czy w ich skład wchodzi również język polski.

Cena katalogowa Bookeen Diva HD wynosi 109 EUR.

Bookeen Diva Unboxing [materiał wideo Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, bookeen.com, 01net.com, The Digital Reader

Powiązane treści:

2 Responses

  1. gdzie to kupić. i czy poza francuskim czytnik oferuje np. angielski?

    1. Czytniki Bookeen jeszcze do niedawna były dostępne na stronie Czytio, jednak obecnie niestety nie ma ich już w ofercie sklepu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się kupienie czytnika bezpośrednio u producenta i czekanie na przesyłkę z Francji. Można to zrobić tutaj: https://bookeen.com/products/diva-hd. Tak, menu czytnika jest dostępne w języku angielskim.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *