Pomimo pandemii na rynku debiutuje wiele nowych czytników ebooków

Chociaż na świecie panuje obecnie pandemia, na rynku wciąż pojawiają się nowe elektroniczne czytniki książek. Poza nową wersją Onyx Booxa Nova i Remarkable do sprzedaży trafił m. in. monitor E Ink Waveshare oraz Mooik Pro do robienia notatek. Fani elektroniki mogą już również sięgnąć po dwa nowe kolorowe czytniki ebooków iFlytek i iReader. Przekonaj się, które urządzenia zasługują na szczególną uwagę

Pomimo pandemii na rynku debiutuje wiele nowych czytników ebooków

W ciągu kilku ostatnich tygodni na rynku pojawiło się wiele modeli czytników ebooków, a kolejne znajdują się już na etapie produkcji masowej i niedługo będzie można je kupić. Jest to dobra wiadomość, ponieważ pomimo światowej pandemii, ludzie wciąż nie rezygnują z kupowania nowych urządzeń elektronicznych. Prezes firmy E Ink Johnson Lee twierdzi nawet, że globalny rynek ma się całkiem dobrze. W szczególnie dobrej kondycji jest jego zdaniem gospodarka chińska.

Onyx Boox Nova 2

W ostatnich tygodniach na rynku zadebiutował Onyx Boox Nova 2. Chociaż ten 7.8-calowy czytnik ebooków został stworzony w Chinach, jest on dostępny w sprzedaży na całym świecie.

Onyx Boox Nova 2 został wyposażony w 7.8-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872 x 1505 i 300 PPI. Czytnik ebooków posiada wbudowane podświetlenie z funkcją regulacji temperatury kolorów. Dzięki temu pozwala on na czytanie książek w wersji elektronicznej również w nocy. Podobnie jak Onyx Boox Nova Pro, najnowszy produkt chińskiej firmy jest wyposażony w warstwę WACOM, niezwykle czuły rysik (4096 stopni nacisuku) oraz eleganckie etui.

We wnętrzu czytnika ebooków znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Cortex A53 o mocy 2 GHZ. To oznacza, że Onyx Boox Nova 2 jest najmocniejszym 7.8-calowym urządzeniem w ofercie chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego. Najnowszy elektroniczny czytnik książek Onyxa posiada oprócz tego 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash.

Remarkable 2

Remarkable 2, które zostało zaprojektowane przez norweski startup, znajduje się już na etapie produkcji masowej i niedługo będzie można je zamawiać.

Ekran urządzenia jest umiejscowiony w obudowie idealnie równo z ramką. Jego rozdzielczość wynosi 1872×1404 i 226 PPI. We wnętrzu elektronicznego czytnika książek znajduje się procesor Arm A8 CPU o mocy 1GHz, 512MB pamięci RAM, a także 8GB pamięci wewnętrznej do przechowywania danych.

Mooik Pro

The Mooik Pro to 10.3-calowe narzędzie do robienia elektronicznych notatek, które niedawno zadebiutowało na rynku w Tajwanie. Urządzenie posiada dotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 DPI. Ponieważ Mooik Pro nie ma wbudowanego podświetlenia, można korzystać z niego jedynie w odpowiednich warunkach oświetleniowych. We wnętrzu narzędzia do robienia elektronicznych notatek znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1.5 GH, 2 GB pamięci RAM oraz 32 wewnętrznej pamięci flash. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w WiFi, Bluetooth i NFC oraz baterię o pojemności 2,000 mAh.

Istnieje również wiele produktów stworzonych na potrzeby gospodarki chińskiej, takich jak Fujitsu Quaderno A5 i A4, które są właściwie dwoma wersjami Sony Digital Paper pod szyldem innej marki.

E Ink Waveshare

Do sprzedaży wszedł również niedawno nowy monitor E Ink Waveshare, który szybko stał się godną konkurencją dla Dasunga. Waveshare to stosunkowo młode przedsiębiorstwo technologiczne, które specjalizuje się w monitorach E Ink. Firma opracowała już monitor w wersji 10.3-calowej, a obecnie pracuje nad jego większym, 13.3-calowym wariantem.

Pierwszy monitor Waveshare to 10.3-calowy wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 1872 x 1404 i 226 PPI. Ekran nie posiada żadnej pamięci wewnętrznej, RAMu ani procesora. Zamiast tego został on zaprojektowany w taki sposób, aby można było łączyć go z komputerem stacjonarnym lub laptopem za pomocą kabla HDMI.

Producent wyposażył nowy monitor E Ink w trzy tryby odświeżania ekranu. Pierwszy nazywa się GC16 i jest przeznaczony do zachowywania pełnej przejrzystości przy wyświetlaniu obrazów. Drugi tryb to A2. Redukuje on rozdzielczość tekstu i obrazów, dzięki czemu zapewnia maksymalną płynność odtwarzania plików. Najlepiej sprawdza się on przy obsłudze dużych plików PDF oraz materiałów graficznych. Ostatni tryb A2+ łączy właściwości dwóch poprzednich.

Kolorowe czytniki ebooków to jeden z największych trendów w elektronice w 2020 roku. Pierwsze modele kolorowych czytników ebooków pojawiły się w sprzedaży kilka dni temu i są dostępnie wyłącznie w Chinach.

iFlytek Al Note

iFlytek Al Note został wyposażony w 6-calowy wyświetlacz z 300 (odtwarzanie czerni i bieli) lub 212 PPI (odtwarzanie kolorów). Ponieważ kolorowy czytnik ebooków posiada wbudowane podświetlenie (24 diody LED), pozwala on na czytanie książek w wersji elektronicznej również w nocy. Urządzenie radzi sobie z obsługą 4,096 kolorów, dlatego świetnie sprawdzi się ono przy czytaniu mangi, komiksów i innych lśniących materiałów.

Czytnik ebooków jest wyposażony w zintegrowane głośniki. Posiada on również funkcję Text to Speech, która umożliwia mu odczytywanie książek w wersji elektronicznej na głos. Pozostałe parametry techniczne urządzenia (procesor, RAM, dysk twardy) nie zostały jeszcze ujawnione. Nie wiadomo również nic na temat wykorzystanego w czytniku ebooków systemu operacyjnego ani jego ceny.

iReader C6

Kolejnym kolorowym czytnikiem ebooków jest iReader C6. Został on wyposażony w 6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 300 PPI. Wyświetlacz urządzenia został stworzony z wykorzystaniem nowej technologii kolorowego e-papieru. Kolorowy czytnik ebooków posiada 24 diody LED, które umożliwią jego użytkownikom czytanie książek w wersji elektronicznej w nocy.

Twórcy urządzenia zdecydowali o wykorzystaniu w nim systemu Google Android. We wnętrzu czytnika ebooków znajduje się się czterordzeniowy, ultra-szybki procesor, a także 1 GB pamięci RAM i 16 GB wewnętrznej pamięci flash. Elektroniczny czytnik książek posiada ponadto zintegrowane głośniki. Jego waga wynosi 150 gramów, a grubość 6.9 milimetrów, dlatego jest on lekki i wygodny do trzymania nawet w jednej dłoni.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

2 Responses

  1. czy jest możliwość dodania twoje strony do Feedly? to genialne źródło informacji ale brak mi starego dobrego RSS tutaj

  2. Przydałoby się znać orientacyjne ceny. Nowości kosztują sporo, w szczególności monitor e-ink :\

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *