Czy w 2017 roku wszystkie czytniki dostaną nowe procesory?

Technologia w czytnikach ebooków rozwija się o wiele wolniej niż wśród innych urządzeń elektronicznych. Komputery, tablety i smartfony posiadają masę różnych procesorów, ale czytniki nie. Większość z nich opiera się na tym samym procesorze, czy nadszedł czas na zmiany?czytnik ebooków

W czytnikach ebooków zainstalowany jest ten sam procesor iMX6 firmy Freescale. Przez ostatnie cztery lata, czytniki producentów takich jak Kobo, Kindle, Pocketbook, Cybook, czy Nook, posiadały dokładnie tą samą składową.

Teraz Freescale wydał nową wersję, procesor i.MX7. Być może już niebawem zostanie on wprowadzony do czytników, jednak dotychczas nie było głosów o tym mówiących. Pojawia się pytanie, czy nowy procesor jest odpowiedni dla czytników ebooków? Freescale twierdzi, że jest.

W rzeczywistości i.MX7 działa wolniej od swojego poprzednika. 200 MHz to poprawa efektywności energetycznej, ale nie ma ona wpływu na prędkość działania procesora. Osoby zajmujące się profesjonalnie tą tematyką mówią, że to korzyść, która może nie przeważać nad negatywem wolniejszego działania. Może jednak warto poczekać na kolejną edycję procesora E Ink, który będzie miał większą wydajność i efektywność?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *