Jak korzystać z funkcji reflow PDF na Kindle?

Czytniki Kindle obsługują format PDF, ale nie posiadają trybu reflow. Jest jednak kilka opcji, aby przekonwertować PDF do mobi i móc czytać komfortowo. O tym w dzisiejszym artykulePDF na Kindle

Czym jest reflow?

Reflow to inaczej rozpływ, czyli rozbicie treści pliku PDF tak, by odczytywany był jak plik epub lub mobi. Tekst automatycznie dopasowuje się do rozmiaru strony i tym samym czytanie jest przyjemne i komfortowe.

Co więcej, istnieje możliwość zmiany rozmiaru czcionki i korzystania z funkcji, które standardowo nie są dostępne dla plików PDF.

Reflow działa dobrze w przypadku dokumentów tekstowych, nieco gorzej radzi sobie z plikami zawierającymi dużo zdjęć, tabel, wykresów i kolumn. Wiele czytników posiada tryb reflow, są to m.in. Pocketbooki, Cybooki, Nook, czy urządzenia na systemie Android. Niestety nie Kindle.

 

Konwertowanie PDF do MOBI

Amazon pozwala konwertować pliki PDF do formatu mobi, ale potrzeba do tego pewnej akcji ze strony użytkownika:

 

1. E-mail

Istnieje możliwość wysłania ebooka w formacie PDF na dedykowany adres mailowy Kindle poprzez wi-fi. Istotne jest by umieścić w temacie wiadomości polecenie „Convert”. Unikalny adres mailowy Kindle znajduje się w menu ustawień, w sekcji zarządzania urządzeniem Amazon.

 

2. Komputer

Drugą opcją jest wysłanie ebooka w formacie PDF do Kindle poprzez komputer. By proces się udał należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik i wybrać „Send to Kindle”. Wówczas odbędzie się konwersja do pliku mobi.

Choć Kindle nie posiada trybu reflow, dobrze radzi sobie z plikami PDF poprzez konwersję. Całe szczęście, bo inaczej negatywnie odstawałby od konkurencji.

 

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *