Nowy czytnik Kindle z frontową lampką i odtwarzaniem dźwięku

Chciałbyś kupić czytnik, który idealnie nadaje się do czytania w różnych warunkach? Koniecznie przyjrzyj się ofercie Amazona. Najnowsze urządzenie Kindle zostało wyposażone w wygodnie regulowane, frontowe źródło światła, które pozwala na obcowanie z ulubioną lekturą nawet po zmroku. Czytnik daje również możliwość odtwarzania audiobooków z wykorzystaniem Bluetootha.

Wbudowana lampka pozwoli na czytanie po zmroku

W zeszłym tygodniu Amazon ogłosił, że premiera nowego czytnika Kindle odbędzie się w pierwszych tygodniach kwietnia [aktualizacja: już w tym tygodniu]. Po raz pierwszy od dłuższego czasu urządzenie zostanie wyposażone w udoskonaloną technologię e-papieru oraz regulowane źródło światła umieszczone z przodu. Ile kosztuje czytnik e booków stworzony przez firmę Jeffa Bezosa? Cena czytnika ma wynosi 89 USD, czyli całkiem sporo – urządzenie ma być jednak warte swojej ceny. Czy warto zatem je kupić?

 

Specyfikacja techniczna

Czytnik posiada 6-calowy wyświetlacz E-Ink o rozdzielczości 800×600 oraz 167 PPI. We wnętrzu urządzenia znajduje się procesor NXP 6SLL (Cortex-A9 @800M/1GHz), a także 512MB pamięci RAM. Dodatkowo urządzenie posiada 4GB przestrzeni dyskowej, pozwalającej na przechowywanie ebooków na Kindle. Książki można kupować na Amazonie, w jednej z wielu tanich internetowych księgarni lub samodzielnie przenosić je na czytnik z własnej kolekcji. Czytnik nie ma dodatkowej karty SD, jednak należy pamiętać, że nie posiadały go żadne urządzenia Kindle już po pierwszej generacji.

 

Lampka i odtwarzanie dźwięku

Czytnik posiada frontowe źródło światła, które będzie można regulować za pomocą wygodnego suwaka. Urządzenie zostało wyposażone w 4 lampy LED umieszczone na samym dole. Dzięki temu światło jest skierowane ku górze, nie święcąc w oczy oraz nie przeszkadzając w czytaniu ebooków.

Inną zaletą urządzenia jest to, że będzie ono pozwalało na odtwarzanie audiobooków z wykorzystaniem Bluetooth’a. Aby było to możliwe, wystarczy podłączyć do czytnika parę bezprzewodowych słuchawek lub głośników. Wspomniana funkcja pokazuje, że najnowsze czytniki doskonale nadają się nie tylko do czytania książek w wersji elektronicznej, lecz również wielu innych, urozmaiconych zadań.

W przypadku przechowywania audiobooków na dysku, 4GB pamięć nie jest jednak szczególnie duża – urządzenie jest w stanie pomieścić co najwyżej 6 książek audio na raz.

Na podstawie artykułu ze strony https://goodereader.com/

 

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *