Czy warto kupić kolorowy czytnik ebooków z Chin?

Jindu Guoyue V5 to duży czytnik ebooków z kolorowym ekranem, który właśnie wchodzi na rynek. Urządzenie posiada podświetlenie ekranu, czterordzeniowy procesor, rysik oraz dotykową warstwę WACOM. Przekonaj się, czy warto je kupić.

Kolorowy czytnik ebooków Jindu Guoyue V5

Guoyue V5 Color to nowy czytnik ebooków, który został stworzony przy użyciu najnowszej technologii kolorowego e-papieru E Ink Kaleido Plus. Urządzenie posiada 7.8-calowy wyświetlacz z warstwą dotykową WACOM. Dzięki temu jego użytkownicy mogą wykorzystywać je do rysowania, robienia notatek, edycji plików PDF oraz nanoszenia na nie komentarzy.

Guoyue V5 Color to w praktyce nic innego, jak biała wersja czytnika Bigme S3. Urządzenie zostało zaprojektowane pod kątem chińskiego rynku. W tej chwili nie ma możliwości zmiany języka jego menu z chińskiego na inny. W Internecie działa już jednak społeczność, która dąży do zainstalowania Guoyue V5 Color innych języków.

Kolorowy czytnik Jindu Guoyue V5
Kolorowy czytnik Jindu Guoyue V5

Wyświetlacz i podświetlenie ekranu

Jindu Guoyue V5 posiada 7.8-calowy pojemnościowy, dotykowy wyświetlacz E Ink Carta HD o standardowej rozdzielczości 1872 x 1404 i 300 PPI. Parametry ekranu czytnika ebooków w trybie obsługi kolorów wynoszą natomiast 624 x 468 i 100 PPI. Jak zapewnia producent, Jindu Guoyue V5 potrafi odtwarzać 4,096 kombinacji kolorystycznych.

Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w 36 białych diod LED, jego użytkownicy mogą wygodnie czytać książki w wersji elektronicznej również w nocy.

Kolorowy czytnik Jindu Guoyue V5

Parametry techniczne

We wnętrzu czytnika ebooków znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1.82 GHz, 2 GB pamięci RAM i 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Urządzenie jest zasilane baterią o pojemności 2800 mAh. Aby je naładować lub podłączyć do komputera, wystarczy skorzystać z gniazda USB-C.

Oprócz tego Jindu Guoyue V5 posiada czujnik położenia, układ dwóch mikrofonów oraz Wi-Fi. Wymiary czytnika ebooków wynoszą 190.8 x 135.8 x 6.3, natomiast waga ok. 240 g. W zestawie z urządzeniem znajduje się rysik, który sprawdza się nie tylko jako narzędzie do rysowania i robienia notatek, lecz również do przerzucania stron.

Kolorowy czytnik Jindu Guoyue V5
Kolorowy czytnik Jindu Guoyue V5

Oprogramowanie

Ponieważ Jindu Guoyue V5 działa na Androidzie 8.1, jego użytkownicy mogą pobierać aplikacje z Google Play. Mają oni również możliwość samodzielnego wgrywania na urządzenie ebooków i czytania ich w ich oryginalnych językach.

Cena Jindu Guoyue V5 wynosi 529.99 USD (2 000 PLN).

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *