Jaki czytnik ebooków na dzień dziecka?

Zbliża się dzień dziecka czyli okazja do kupowania „pożytecznych” prezentów dla swoich pociech. Warto z tej okazji zastanowić się jaki (i czy w ogóle?) czytnik byłby dobrym prezentem z tej okazji.

 

Czytnik dla dziecka?

 

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to tajemnicą, że czytniki to wyjątkowo delikatne urządzenia. Łatwo zbić szybkę, zalać czy uszkodzić w jakiś inny sposób, dlatego warto by dwa razy zastanowić się nad takim prezentem. Warto wziąć pod uwagę oczywiście to, w jakim wieku jest nasza pociecha oraz czy szanuje i dba o swoje rzeczy, czy potrafi z głową użytkować sprzęty elektroniczne.

Jeżeli już uznamy że nasze dziecko „nadaje się” do tego, aby sprezentować mu czytnik warto wziąć pod uwagę następujące modele, które opisuję w kolejności od najdroższego do najtańszego.

 

POCKETBOOK AQUA 2  

 

Najdroższy z wybranych modeli, nowość na rynku od PocketBooka, dlaczego warto wziąć go pod uwagę? Odpowiedź nie jest zaskakująca – czytnik jest wodoodporny oraz kurzo i pyło – szczelny. To nie najgorszy wybór, biorąc pod uwagę to, że ma być użytkowany przez osobę niedorosłą. Zalanie sokiem przetrwa, użytkowanie na dworze wśród piasku przetrwa, ale już uderzenie plecakiem o podłogę – raczej nie. Czy warto zainwestować trochę więcej pieniędzy, aby ubezpieczyć się chociaż na kilka ewentualności – to już decyzja kupujących.

 

 

CYBOOK MUSE LIGHT     

 

Tańszy niż Aqua 2, ale już nie wodoodporny Cybook Muse Light to propozycja ze środkowej półki. Czytnik posiada podświetlenie, sporo pamięci, wyświetlacz najnowszej technologii, chodź nie w najwyższej rozdzielczości, dostęp do Internetu, słowniki oraz baterię mogącą trzymać ponad miesiąc. Jest również bardzo lekki.

KINDLE 8 TOUCH

 

Dostępny w podobnej cenie do Cybooka Muse Light, ale już bez podświetlenia, wyświetlacz w starszej technologii, tyle samo pamięci, nie ma menu w języku polskim co może być sporym utrudnieniem dla młodszych użytkowników. Posiada również łącze Wi – Fi i jest odrobinę cięższy od Cybooka Muse Light. Biorąc pod uwagę parametry zdecydowanie jednak bardziej opłaca się wybrać w tej samej cenie model posiadający podświetlenie.

POCKETBOOK 625 BASIC TOUH 2

 

To najtańszy z wybranych tu modeli. Nie ma oświetlenia, wyświetlacz w najnowszej technologii (I Enk Carta), ale za to ma 8 GB pamięci (czyli więcej niż Cybook i Kindle, tyle samo co Aqua 2), posiada Wi-Fi oraz polskie menu. Ze względu na swoją cenę i parametry byłby to prawdopodobnie najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o czytnik dla małego czytelnika.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *