Firma Modos prezentuje prototyp laptopa z monitorem E Ink

Na rynku technologicznym co chwilę pojawiają się coraz to nowsze pomysły na wykorzystanie e-papierowych ekranów E-Ink. Wprowadzenie do sprzedaży monitorów z technologią e-papieru, mogło zapowiadać prace nad szerszym zastosowaniem technologi E-Ink. Ostatnie doniesienia z branży urządzeń z e-papierowymi ekranami potwierdzają prace nad laptopami z technologią E-Ink.

Laptop Modos
Laptop Modos źródło: modos.tech/blog

Firma Modos przedstawiła za pomocą filmiku w serwisie YouTube postępy swojej pracy nad pierwszym laptopem z technologią E Ink. Nazwano go Paper Laptop. Dobrą wiadomością jest fakt, że firma posiada już kilka gotowych i w pełni działających prototypów. Powinno to przyspieszyć proces rozwoju, ponieważ tego typu urządzenia mogą służyć do testów pod wieloma względami.

Modos również potwierdza fakt, że oryginalne prototypy przebyły długą drogę modyfikacji zanim je zaprezentowano. Firma ogłosiła również uruchomienie programu Community Pilot, w ramach którego zaprasza entuzjastów do zakupu papierowego laptopa oraz przekazywania cennych informacji zwrotnych na temat jego działania.

Firma Modos nie zatrzymuje się tylko na e-papierowych laptopach ale również rozwija podzespoły. Przedsiębiorstwo opisuje swoje komponenty jako płytki o niskim koszcie produkcji, które mogą stać się podstawą projektów DIY opartych na wyświetlaczach E Ink. Zdecydowana większość takich projektów opiera się obecnie na płycie ESP32, a oferta Modos reklamowana jest jako lepsza alternatywa.

Inne urządzenie, nad którym pracuje firma, to monitor E Ink, nazwany jako e-papierowy monitor. Modos opisuje model jako samodzielny monitor, który ma możliwość łączenia się z różnymi urządzeniami. Może on służyć jako dodatkowy wyświetlacz do zadań takich jak czytanie lub pisanie. Koncepcja przypomina monitor od firmy Onyx Boox, a dokładnie model Mira Pro.

 

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader

 

Zobacz również:

Dasung A4 13.3-calowy notatnik, który pozwala wyświetlać oraz edytować pliki PDF.

Onyx Boox Poke 4 Lite – pierwsze wrażenia

Najtańsze czytniki 2022 r.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *