Laptop z ekranem E Ink Lenovo ThinkBook Plus wkrótce w sprzedaży

Premiera laptopa Lenovo ThinkBook Plus została ogłoszona na targach CES 2020. Urządzenie posiada 13.3-calowy wyświetlacz LCD w środku oraz mniejszy, 10.8-calowy wyświetlacz E Ink na wierzchu obudowy. Dzięki temu świetnie nadaje się ono zarówno do codziennej pracy, jak również rysowania lub czytania ebooków. Poznaj Lenovo ThinkBook Plus bliżej

Laptop z ekranem E Ink Lenovo ThinkBook Plus

Ekran E Ink komputera można obsługiwać za pomocą palców lub specjalnego rysika, który przydaje się również przy okazji rysowania lub edycji plików PDF. Lenovo ThinkBook Plus jest już dostępny w Chinach, a jego cena wynosi 1 200 USD. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym miesiącu urządzenie zadebiutuje na rynkach Ameryki Północnej.

Wyświetlacz E Ink

Rozdzielczość podstawowego, 13.3-calowego ekranu LCD laptopa Lenovo równa się 1920 x 1080 pikseli. Poziom jasności podświetlenia ekranu wynosi do 300 nitów. Tym, co wyróżnia urządzenie na tle konkurencji, jest jednak jego dodatkowy wyświetlacz LCD. Znajduje się on na wierzchu obudowy komputera.

Wyświetlacz LCD laptopa Lenovo ThinkBook Plus
Wyświetlacz LCD laptopa Lenovo ThinkBook Plus (fragment materiału producenta)

Jest to 10.8-calowy, wysokokontrastowy, czarno-biały, energooszczędny ekran E Ink, który jest w stanie wyświetlać informacje lub obrazy nawet wtedy, gdy laptop jest zamknięty. Użytkownicy urządzenia mogą wykorzystać wyświetlacz na przykład do obsługi pogody lub kalendarza, czytać na nim ebooki i pliki PDF lub umieścić na nim dowolny estetyczny obraz.

Elektroniczne notatki

Ponieważ do Lenovo ThinkBooka Plus dołączony jest aktywny rysik, który reaguje na ponad 4096 stopni siły nacisku, laptop stanowi również świetne narzędzie do robienia elektronicznych notatek lub rysowania. Tworzone na ekranie E Ink rysunki, notatki i dokumenty mogą być następnie synchronizowane z aplikacją OneNote oraz przeglądane na innych urządzeniach. Dzięki temu widoczne staną się wykorzystane w trakcie ich przygotowywania kolory.

Robienie notatek na ekranie E Ink laptopa Lenovo ThinkBook Plus
Robienie notatek na ekranie E Ink laptopa Lenovo ThinkBook Plus (fragment materiału producenta)

Do tej pory uzyskanie możliwości rysowania i tworzenia odręcznych notatek na ekranie E Ink wymagało zakupu dedykowanego temu urządzenia, takiego jak Onyx Boox Max 3 lub Likebook Ares. Lenovo ThinkBook Plus jest narzędziem, które posiada w pełni funkcjonalny, kolorowy wyświetlacz do codziennej pracy, a także dodatkowy ekran E Ink do czytania książek w wersji elektronicznej, plików PDF, robienia komentarzy i notatek.

Parametry techniczne

We wnętrzu laptopa E Ink znajduje się czterordzeniowy procesor Intel Core i5-10210U, 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Oprócz tego komputer Lenovo posiada podświetlaną klawiaturę, czytnik linii papilarnych, port HDMI, gniazdo USB-C, dwa gniazda USB-A oraz wejście słuchawkowe. Wymiary urządzenia wynoszą 308 mm x 217 mm x 17,4 mm, a jego waga ok. 1, 4 kg.

Materiał wideo producenta

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Lenovo

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *