Hisense wprowadza na rynek nowy tablet E Ink z Androidem

Hisense to chińskie przedsiębiorstwo technologiczne, które specjalizuje się w projektowaniu telefonów z wyświetlaczami E Ink. Chociaż w tym tygodniu firma zapowiedziała premiery kilku modeli smartfonów, zamierza ona wprowadzi na rynek również nowy tablet E Ink. Dowiedz się więcej

Tablet Hisense Q5 z ekranem E Ink

Parametry techniczne

Tablet E Ink będzie wyposażony w 10.5-calowy, monochromatyczny wyświetlacz RLCD z formatem obrazu 16:9 w rozdzielczości HD. Urządzenie będzie posiadać żyroskop, umożliwiający wygodną zmianę orientacji ekranu z trybu scenerii na tryb portretu. We wnętrzu Hisense Q5 Tablet znajdzie się ośmiordzeniowy procesor Tiger T610, 4 GB pamięci RAM oraz 64 pamięci flash. Przestrzeń na magazynowanie danych będzie mogła zostać dodatkowo rozszerzona za pomocą karty SD.

Dodatkowe funkcje

Tablet E Ink zostanie oprócz tego wyposażony w 3.5 milimetrowe wejście audio jack oraz porty HDMI i USB. Urządzenie będzie zasilane jedną z najmocniejszych baterii, jakie do tej pory wykorzystywanego w urządzeniach z ekranami E Ink (5,050 mAh z systemem szybkiego ładowania 5V/2A). W lewym górnym rogu tylnej części tabletu Hisense znajdzie się kamera o rozdzielczości 5 MP i f/2.2 z lampą LED. Przedni aparat o rozdzielczości 2MP i z f/2.4 powinien sprawdzić się idealnie przy okazji rozmów wideo lub robienia selfie.

System operacyjny i aplikacje

Chociaż tablet E Ink będzie działać na Androidzie, w tej chwili nie wiadomo, czy zostanie wyposażony w usługę Google Play. Na niektórych promocyjnych zdjęciach urządzenia widać ikony wielu aplikacji, lecz smartfony Hisense nie obsługiwały sklepu Play. W rezultacie pobieranie na nich nowych aplikacji niestety nie było łatwe.

Cena i dostępność

Tablet E Ink Hisense Q5 ma wejść do sprzedaży 10 czerwca w cenie 324 USD. Gadżet zostanie początkowo skierowany na rynek chiński. Będzie można go zamawiać na platformie JD.com.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, tabletmonkeys.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *